در اروپا Covid-19 قرار می دهد ایده جهانی درآمد به رفاه بحث

ضربه سخت Covid-19 pandemic, اسپانیا, اولین کشور اروپایی است به غیر روحانی پایه و اساس جهانی درآمد. بحران بهداشت و درمان نیز بازگشایی بحث در مورد دستمزد زندگی می کنند و یا بی قید و شرط کمک هزینه زندگی در فرانسه و جاهای دیگر.

تبلیغات

قبل از همه گیر سوال از جهانی درآمد در قلب این توافق بین اسپانیا حاکم حزب سوسیالیست و رادیکال جناح چپ حزب پودموس به تشکیل یک ائتلاف. در مواجهه با سلامت و بحران اجتماعی کشور Covid-19 شیوع دولت اعلام تدریجی اجرای حداقل معاش درآمد: ایمنی شبکه یک و در عین حال-به-می شود-تعیین مقدار برای تمام خانواده های با درآمد کمتر از €450.

اندازه گیری اثر است. “بسیاری از خانواده ها ندارد و وسیله ای برای دوباره پر کردن یخچال و فریزر خود را در حال حاضر گفت:” پابلو ایگلسیاس, اسپانیا, وزیر حقوق اجتماعی و پودموس رهبر به مطبوعات اسپانیایی در آوریل 16.

نرخ بیکاری رسیده بیکاری در اسپانیا از ابتدای شیوع: با توجه به وزارت امنیت اجتماعی 900,000 مردم از دست داده اند کار بین اواسط ماه مارس و آوریل 1 که منجر به برتری تعداد از بحران مالی 2008. “حداقل دستمزد زندگی دائمی خواهد بود به عنوان ارائه شده در توافق ائتلاف گفت:” خوزه لوئیس Escrivá وزارت سر در اسپانیایی کانال Cadena SER.

“از همان آغاز, جهانی, درآمد شده است یکی از نشست های انتخاباتی تم. امروز ما تا حدودی در حداقل درآمد که در نظر گرفته شده است به پوشش نیازهای ضروری زندگی است. آنها همان چیزی نیست” توضیح جوآن Cortinas-Munoz یک محقق در مرکز جامعه شناسی در دانشگاه پلیتکنیک پاریس و متخصص در اجتماعی, سیاست, فرانسه 24.

Cortinas-Munoz همچنین اشاره می کند که مناطق اسپانیایی که لذت بردن از استقلال اداری تاسیس خود را حداقل کمک هزینه برنامه ها نیاز است که گیرندگان به دنبال کار از اواخر 1980s. دولت اسپانیا اعلام کرده است که جهانی درآمد برنامه تکمیل خواهد شد این منطقه سیستم.

جهانی درآمد بحث

خواهد شد به اندازه کافی? “در برخی از مناطق اسپانیا مقدار از پول را در این برنامه ها مسخره است. آنها در اطراف €500 برای یک فرد مجرد در حالی که خط فقر برای یک فرد است در حدود €750,” Cortinas-Munoz گفت.

“چه بیشتر این بحران بهداشتی خواهد بود یک بحران اقتصادی است. بدترین پس از جنگ جهانی دوم ، با افزایش بیکاری بسیاری از مردم را به صورت یک سیستم رفاه اجتماعی شده است که سخت از 30 سال از اصلاحات. بسیاری از خواهد بود از مطالعه حذف از دسترسی به آن” او گفت:.

متعدد صدای خواستار جهانی درآمد ساز. توییتر اجرایی جک دورسی اعلام کرد کمک مالی 1 میلیارد دلار برای کمک به مدیریت همه گیر و پست-مستند دوره با ایجاد یک “اساسی جهانی درآمد”. در آلمان, طراح Tonia مقرر آغاز یک طومار که به دست آورده بیش از 460,000 امضا و ارسال به مجلس. در انگلستان 170 تن از نمایندگان مجلس به نام بی قید و شرط برای کمک به همه برای مدت زمان Covid-19 بحران اما وزیر دارایی Rishi Sunak رد این ایده.

در یک نامه سرگشاده منتشر شده در یکشنبه عید پاک پاپ فرانسیس نوشت به نفع جهانی دستمزد پایه به “افتخار ضروری و کار شریف” از کارگران کم درآمد است. “خیابان فروشندگان قراضه تجار غرفه پاسداران کوچک, کشاورزان و کارگران ساختمانی و پوشاک کارگران مختلف مراقبان” هستند “کاملا نامرئی در سیستم”, گفت: رئیس کلیسای کاتولیک.

در فرانسه تجدید نظر در این دوره پس از بحران

در فرانسه ایده اساسی جهانی درآمد جدید است. اما از آن است که به تازگی تشدید شده به عنوان بحران بهداشت و درمان نشان داده است که آسیب پذیری کارگران در شغل مخاطره آمیز. “کسانی که بدون دسترسی به بخشی از بیکاری و یا بازنشستگی مزایای مانند deliverers برای سیستم عامل های دیجیتال مانند Deliveroo هیچ تضمین مالی اگر آنها توقف کار به حفظ سلامت خود گفت:” نیکول Teke the سخنگوی Mouvement Français pour un Revenu ده پایه (به فرانسوی جنبش درآمد اولیه یا MFRB) یک سازمان ایجاد شده در سال 2013 است.

“وجود سوراخ در اجتماعی, امنیت, ما می خواهیم واقعی امنیت پایه برای همه” فعال که از اسپانیا ابتکار به نصب یک دستمزد زندگی می کنند گفت: فرانسه 24.

جهانی درآمد می تواند در هسته یک بحث فلسفی در مورد یک پست-Covid-19 مدل برای جامعه “برای reasserting ارزش ضروری مشاغل مانند خانه بهداشت و درمان aide که پرداخت ضعیف ترین و همچنین برای پایان دادن به سوء ظن ثابت نسبت به بیکاران در درون دولت است که پرداخت مزایای اجتماعی در فرانسه,” او گفت:.

بهبود اقتصادی می تواند مانع عدالت اجتماعی

در ژوئن 2019, رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی راه اندازی یک گفت و گو در اطراف فعالیت های جهانی درآمد به ادغام رفاه و مسکن و کمک هزینه و دولت فعالیت های جایزه. با توجه به خطوط آن که هنوز مشخص نیست سود را متعهد به امتناع بیش از دو شغل ارائه می دهد. “جهانی درآمد به عنوان ما درک می کنیم آن را نمی خواهد اجرا شده توسط دولت فعلی گفت:” بازحمت حرکت کردن.

“در سناریوی بحران قبل از ما و من نمی بینم که چگونه یک دولت می تواند سوار بر یک منطق جهانی درآمد با فشار بازارهای مالی, بانک ها و موسسات مالی بین المللی در کشورهای بودجه” Cortinas-Munoz گفت.

در پیش بینی خود را از 15 آوریل صندوق بین المللی پول انتظار می رود اسپانیا بدهی عمومی به افزایش به 113 درصد از 95 درصد در سال 2019. در فرانسه که در آن بیش از نه میلیون کارمند در بخشی از بیکاری بدهی است که انتظار می رود به پرش 17 امتیاز به 115 درصد از تولید ناخالص داخلی در سال 2020 است.

“دو مخالف وجود دارد چشم انداز جامعه” گفت: بازحمت حرکت کردن. “که می خواهد این فرصت را به ارمغان بحران برای تجدید نظر در سیستم ما بر اساس عدالت اجتماعی است و آن که می خواهد به صرفه جویی در کسب و کار و اقتصاد, سفت کردن کمربند.”

این مقاله ترجمه شده از نسخه اصلی در فرانسه توسط فیلیپ Theise.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>