در هند matrilineal قبیله زنان وضعیت خاص است که تحت تهدید

صادر شده در: Modified:

در خاصی قبیله بومی جامعه از 1.3 میلیون نفر در ایالت مگالایا در شمال شرق هند, زنان و لذت بردن از یک وضعیت خاص است. یک matrilineal جامعه برای قرن ها آن را یکی از کمتر از 500 چپ در جهان است. اما در یک کشور که در آن patrilineal سازه در حال حاضر بیشتر رایج و نر کودکان ترجیح داده اند آن را به یک راه زندگی در خطر انقراض. فرانسه 24 کلارا Lecomte و عادل Bhat ثبت این گزارش های ویژه.

تبلیغات

کودکان متولد شده به هند خاصی قبیله خرس مادران آنها نام دختران ارث از مادران و مردان حرکت به همسران خود را’ خانه های بعد از ازدواج.

در روستای Kongthong سیاست Khongjee های خاصی را دارای سه ماهه دختر Panjob که خرس نام خانوادگی او. دختر او را نیز به ارث می برند خانواده زمین.

“من خیلی خوشحالم که من اولین دختر چون قبل از آن من فقط پسران” Khongjee می گوید.

زنان در وضعیت ویژه ای است که نه تنها در درون خانواده است. در مگالایا خاصی را زنان در تاریخ همتراز با مردان وقتی که می آید به شرکت در فعالیت های اقتصادی. در روستای Kwheng مردم محلی زندگی می کنند کشاورزی و ابریشم بافی با تشکر از تعاونی های اجرا شده توسط برخی از زنان هشت.

“در بسیاری از نقاط هند زنان بستگی دارد و مردان درآمد خود را به زندگی می گوید:” Rikynti Syem یک عضو از تعاونی. “ما خاصی را زنان به عهده دارند برای پول در خانواده است. زمانی که انسان کار می کند او به آنچه او را بدست آورده و این زن به اتهام هزینه.”

در حالی که سنت هنوز هم زنده بماند, انسان شناسان می گویند این می تواند به زودی ناپدید می شوند. زنانی که ترک این منطقه برای کار و ازدواج خارج خاصی جامعه را تهدید می کند ادامه matrilineal سیستم. اما یک مطلب اخیر تهدید پدید آمده است: مردان و فعالان حقوق بشر شده است که در تلاش برای ایجاد یک patrilineal جامعه است. آن را می خواهد برای لغو یک سیستم می گوید: “این ناعادلانه در ارائه امتیازات ویژه به زنان است.

باید راه خاصی را از زندگی تغییر آن می تواند سیگنال یک شکست برای زنان مبارزه برای دفاع از حقوق خود در دیگر نقاط هند است.

با کلیک بر روی پلیر تصویری فوق برای تماشای این گزارش های ویژه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>