نخستوزیر هند تجدید نظر برای “صلح و برادری’ دهلی نو پس از شورش

صادر شده در: بروز رسانی:

نارندرا نخست وزیر هند به دادگاه تجدید نظر برای آرام روز چهارشنبه پس از چند روز درگیری بین مسلمانان و اقلیت مسلمانان بیش از یک بحث برانگیز قانون تابعیت در برخی از بدترین خشونت های فرقه ای در پایتخت در دهه.

تبلیغات

بیست نفر کشته و نزدیک به 200 زخمی در خشونت های یک پزشک گفت: با بسیاری از درد و رنج زخم گلوله در میان غارت و آتش سوزی حملات که همزمان با سفر به هند توسط رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

پلیس و نیروهای شبه نظامی گشت در خیابان بسیار بیشتر شماره روز چهارشنبه است. قطعات ضد شورش-آمار مناطق متروک.

“صلح و آرامش مرکزی به اخلاق ما است. من درخواست تجدید نظر به خواهران و برادران از دهلی نو به حفظ صلح و برادری در تمام زمانها” مودی گفت: در یک صدای جیر جیر.

مودی درخواست تجدید نظر پس از یک طوفان از انتقاد از احزاب مخالف دولت را عدم کنترل خشونت با وجود استفاده از گاز اشک آور, گلوله و نارنجک دود.

سونیا گاندی رئیس جمهور از مخالفت حزب کنگره خواستار استعفای وزیر خانه Amit Shah است که به طور مستقیم مسئول نظم و قانون در پایتخت.

تظاهرات و علیه قانون تابعیت

خشونت فوران بین هزاران نفر برای نشان دادن و در برابر جدید قانون تابعیت معرفی شده توسط مودی ملی هندو دولت است.

شهروندی متمم قانون باعث می شود آن را آسان تر برای غیر مسلمانان از برخی از همسایه مسلمان-کشورهای تحت سلطه برای به دست آوردن تابعیت هندی.

منتقدان می گویند این قانون مغرضانه علیه مسلمانان و تضعیف هند سکولار قانون اساسی است. مودی Bharatiya Janata Party اعلام کرد که هر گونه تعصب در برابر هند بیش از 180 میلیون مسلمان است.

رویترز شاهدان دیدم اوباش و دارای حق اعمال چوب و لوله های راه رفتن پایین خیابان در بخش هایی از شمال شرقی دهلی نو روز سه شنبه در میان آتش سوزی حملات و غارت. ضخامت ابرها از دود سیاه billowed از یک تایر در بازار بود که به آتش کشیده شد.

بسیاری از زخمی ها در حال رنج می برد گلوله و جراحات در بیمارستان خبر داد. حداقل در دو مسجد در شمال شرقی دهلی شدند به آتش کشیدند.

روز چهارشنبه ایالات متحده کمیسیون آزادی بین المللی مذهبی (USCIRF) گفت: در یک صدای جیر جیر که از آن احساس خطر خشونت و این خواست دولت هند “برای مهار اوباش و محافظت از اقلیت های مذهبی و دیگران که هدف قرار داده شده است”.

(رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>