ایران Mohammad Rasoulof در ‘هیچ شیطانی’ به عنوان ‘مقاومت’ تریلر های منحصر به فرد

ایران مولف Mohammad Rasoulof که ویژگی ششم “وجود دارد هیچ شیطانی” صفحه نمایش در رقابت در برلین یکی از کشور از برجسته ترین مدیران حتی اگر هیچ کدام از فیلم های او را به نمایش در آمد در ایران که در آنها ممنوع است. در سال 2011 او در سال برنده دو جایزه در جشنواره کن با سانسور با مضمون “Goodbye” Rasoulof محکوم شد با همکار جعفر پناهی به شش سال زندان و 20 سال محرومیت از فیلمسازی به اتهام ضد رژیم تبلیغات. حکم او بود و بعد به حالت تعلیق و او با قید وثیقه آزاد شد. در سال 2017 مقامات ایرانی را مصادره کردند Rasoulof گذرنامه پس از بازگشت از جشنواره فیلم تلورید که در آن او گفت: “یکپارچگی” در مورد فساد و بی عدالتی در ایران تا به حال به نمایش در آمد. Rasoulof نمی خواهد بود قادر به حضور در برلین. Rasoulof صحبت به انواع مختلفی از ایران در مورد چگونه او را رقیب با ادامه ظلم و ستم وجود دارد و چگونه تنش با مغلوب ساختن پیشی جستن در حال ساخت همه چیز بدتر است.

“وجود دارد هیچ شیطانی” متشکل از چهار متصل قسمت و برای قرار دادن آن را به سادگی معاملات با مجازات اعدام در ایران. آیا شما موافق هستید ؟

چهار مولفه از فیلم فراموش مقابله با مجازات اعدام, اما آنها بیشتر است. آنها به طور کلی بیشتر در مورد نافرمانی و این واقعیت است که هنگامی که شما را در برابر یک سیستم – هنگامی که شما را به مقاومت در برابر قدرت – چه مسئولیت است که شما را ؟ آیا شما مسئولیت خود را مقاومت برای گفتن نداره ؟ و چه قیمت است که شما مجبور به پرداخت برای که ؟ اگر من را به عنوان مثال خود من می توانم بگویم که با مقاومت در برابر…من خودم محروم از بسیاری از جنبه های زندگی, اما من خوشحالم که من مقاومت در برابر. اگر چه من شده اند قادر به آن را به نگاه به عنوان زیبا به عنوان من می خواستم در این فیلم من هنوز هم فکر می کنم که نتیجه این مقاومت مثبت است…و این باعث می شود من می خواهم برای رفتن بر روی مقاومت در برابر پوچ و بیش از حد سانسور سیستم که ما زندگی می کنند.

چقدر دشوار بود که آن را به “هیچ بد” ساخته شده است ؟

من را ممنوع از کار. مشکل این است که آنها [مقامات] هستند بیش از حد منحرف به آن را قرار داده تا به سادگی. این است که آنها شما ممنوع است; آن است که آنها زندگی خود را سخت تر از هر زمان با دادن مجوز و اجازه دادن به شما کار می کنند. این یک سیستم بسیار پیچیده. آنها نمی گویند آن رسما. که همچنین زیبایی از این پروژه است. این یک مقاومت عظیم به قدرت و به سانسور سیستم. این واقعیت است که تمام خدمه اطراف من جمع های من در دیدگاه ها و من تمایل به مقاومت در برابر به سیستم. و من در ساخت این فیلم اتفاق می افتد بدون توجه به آنچه.

در شرایط واقعی مشکل وجود دارد هیچ راهی برای من برای نشان دادن یا توضیح این مبارزه است که ما تا به حال به از طریق رفتن به آن را اتفاق می افتد. تنها نکات که من بدهد که قبل از شروع فیلمبرداری من [آخرین] حکم زندان. و بنابراین در تمام طول ساقه من در انتظار آخرین اطلاعات از دادگاه تجدید نظر چون من امیدوار بودم که من می بینم حکم تغییر دهید. هر روز صبح من می کنید گوشی خود را به دیدن اگر من قادر خواهد بود به پایان تیراندازی این پروژه…آن را بسیار دشوار بسیار anguishing اما خوشبختانه من قادر به دریافت از طریق آن و در نهایت آن را به اتفاق می افتد.

آیا حکم زندان در نهایت می رسد ؟

در نهایت دو ماه پیش در طی هفته گذشته از تیراندازی در گذشته از چهار بخش از این فیلم…من دریافت یک متن که به من اطلاع داد که درخواست تجدید نظر تایید حکم, بنابراین من در حال حاضر محکوم به یک سال اضافی از زندان است. من هنوز چک کردن تلفن من هنوز هم در انتظار یکی دیگر از متن به من اطلاع [درباره] در چه نقطه این جمله رفتن به اعدام می شود.

آیا شما هنوز هم ممنوع از سفر ؟

دادگاه حکم داد که دو سال ممنوعیت سفر اعمال بیش از من. متاسفانه آن هرگز روشن ساخته شده است اگر دو سال شروع دوره از تاریخ این حکم در ماه جولای سال 2019 یا از زمانی که من منع خروج از کشور زمانی که من آخرین بازگشت به ایران در ماه سپتامبر 2017. مشخصات فنی زبان, من در حال حاضر ممنوع الخروج شد برای تقریبا 2 سال و نیم. برای من مهم نیست که چقدر به خاطر من در یک وضعیت است که به طور کامل مشخص نیست. مهم ترین چیز برای من این است که رضایت از داشتن شده است قادر به پایان فیلم و به آن کشور را ترک کنند بنابراین در حال حاضر آن را امن است. من متاسفم که من قادر خواهد بود برای آمدن به برلین به تماشای فیلم در کنار مخاطبان; اما حق انتخاب بین اینکه در حال حاضر یا غایب در جشنواره است که به سادگی نه مال من است. اعمال چنین محدودیت بسیار به وضوح در معرض تحمل و مستبد طبیعت از دولت ایران.

شد این فیلم ذکر شده توسط مطبوعات ایران که آن را انتخاب کردم برای برلیناله رقابت ؟

یک زن و شوهر از کوچک اشاره…یکی محافظه کار و خروجی گفت که برلین است که چنین جشنواره بزرگ پس از آن هیچ معامله بزرگ است. که در مورد آن. من هر واکنش از مقامات اما من انتظار آنها است.

چگونه اختلاف با مغلوب ساختن پیشی جستن تأثیر فیلمسازان در ایران ؟

وجود دارد یک واکنش محافظه کار و این تاثیر در سینما بسیار آشکار است. اخیرا در جشنواره فیلم فجر [تهران] نیمی از فیلم های ارائه شده وجود دارد به طور کامل تامین شده توسط قدرت توسط دولت است. بیشتر به طور خاص [توسط] نظامی سرمایه گذاری است که در پشت این صندوق…پس این فیلم مستقل جامعه کوچکتر و کوچکتر. و فشار است که آنها احساس می کنند نشان می دهد که وجود دارد این است که یک برنامه خاص در بخشی از نیروهای امنیتی و نظامی در ایران برای استفاده از سینما به عنوان یک ابزار.

چه در مورد زندگی خود را به عنوان یک فیلمساز. آیا آب و هوای فعلی در ایران همه چیز را بیشتر برای شما دشوار است ؟

آن را هل دادن من بیشتر و بیشتر به سمت حاشیه می کند و من هیچ چاره ای جز به کار مخفی و غیررسمی. من هیچ فرصتی برای من به عقب برگردید به رسمی چشم انداز سینمای ایران. انحراف از سیستم است که شما هیچ راهی برای خروج. هر فیلمساز مستقل حتی اگر آنها خود را به عنوان بسیار خرابکارانه آنها انتخاب دیگری اما به کار بر روی پروژه هایی که تامین مالی توسط این نظامی و امنیتی استقرار. اگر شما می خواهید به بخشی از این سیستم شما باید به کار بر روی پروژه های خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>