رئیس جمهوری عراق نام Allawi نخست وزیر جدید مخالفان تقسیم

صادر شده در: Modified:

رئیس جمهوری عراق با نام سابق ارتباطات وزیر محمد Allawi به عنوان کشور نخست وزیر جدید در روز شنبه پس از 11 ساعت اجماع در میان بلوک های سیاسی اما خیابان به نظر می رسید تقسیم بر نامزدی خود را.

تبلیغات

بغداد و عمدتا شیعه جنوبی که گریبانگیر شده توسط چهار ماه از ضد دولت تظاهرات خواستار برگزاری انتخابات های سیاسی مستقل نخست وزیر و پاسخگویی برای فساد و اعتراض به خشونت های مرتبط با.

در مواجهه با فشار از خیابان و شیعه مذهبی, رهبری, نخست وزیر Adel Abdel مهدی استعفا داد و در ماه دسامبر و زندگی سیاسی به حرکت آمد.

در تلاش برای پایان دادن به فلج رئیس Barham صالح به بلوک های سیاسی تا شنبه به نام یک جایگزینی برای مصر و مهدی و یا دیگری او را تعیین نامزد خود را.

عصر روز شنبه Allawi ارسال شده در یک ویدئو به توییتر گفت: صالح به حال نامزد او را به عنوان نخست وزیر جدید.

“پس از رئیس جمهور منصوب من برای تشکیل یک دولت جدید در حالی که پیش من می خواستم به صحبت کردن با شما برای اولین بار,” او گفت: پرداختن به دوربین در محاوره عراق گویش.

“من شما را به نگه دارید تا اعتراضات چرا که اگر شما با من نخواهد بود قادر به انجام هر کاری” Allawi گفت.

هیچ اطلاعیه از صالح اما Abdel مهدی تبریک جانشین او و قدرتمند تندروی صدر به سرعت تایید Allawi.

“این یک گام خوب” توییتی صدر که کنترل بزرگترین بلوک در مجلس و کلید وزرا.

“من امیدوارم که رئیس جمهور انتصاب محمد Allawi قابل قبول است به مردم و آنها که صبر,” او نوشت.

معترضان تقسیم

اما بسیاری از معترضان در سراسر عراق بودند ديپلمات.

در عرض چند دقیقه از اعلام این خبر بسیاری در بغداد اصلی اعتراض اردوگاه از میدان التحریر آغاز شد شعار “Allawi است رد Allawi است را رد کرد!”

تظاهر کنندگان در خیابان ها در شهر مقدس نجف را متعهد به تشدید حرکت خود را بیشتر به عنوان Allawi بود نه مستقل از آنها مدتها خواستار شدند.

“محمد Allawi را نامزدی آمد و با تایید همان فاسد بلوک های سیاسی ما شده است اعتراض برای بیش از چهار ماه” گفت: وکیل حسن Mayahi, راهپیمایی در جنوب کانون از دیوانیه.

در همین حال ایالات متحده صادر دقت در بیانیه ای گفت: امیدوار Allawi را نامزدی می تواند منجر به “مستقل و صادقانه دولت متعهد به پرداختن به نیازهای مردم عراق.”

با وجود نخست وزیر تماس برای نگه داشتن آنها را به تجمع معترضان شد و شک و تردید او قادر خواهد بود به پیاده سازی خواسته های خود را.

با توجه به قانون اساسی او در حال حاضر یک ماه برای تشکیل یک کابینه که نیاز به رای اعتماد از مجلس است.

در عراق دولت این است که به طور معمول تشکیل اجماع در میان رقبای سیاسی پس از شدید horsetrading بیش از تاثیرگذار پست.

“اگر (سیاسی) بلوک سعی در تحمیل نامزدهای خود را بر من خواهم آمد و با شما صحبت کنم و ترک این نامزدی” Allawi گفت.

Sadrists در خیابان

Allawi یک شیعه مسلمان, عضو سکولار سنی مورد حمایت بلوک العراقیه بود که به رهبری پسر عموی خود و نخست وزیر سابق ایاد Allawi.

او به عنوان وزیر ارتباطات دو بار نخست وزیر سابق, نوری مالکی استعفا داد اما هر دو بار ادعا فساد و دخالت در پرسنل قرار ملاقات.

مالکی که هنوز هم دارای نوسان در پارلمان عراق است گفت: به رد Allawi نامزدی اما دیگر بلوک های سیاسی در آمد و به یک اجماع در میان فشار توسط رئیس جمهور.

صدر بیش از حد خود را تمدید کرده بود فشار برای پایان دادن به بحران سیاسی پس از تعلیق حمایت خود را از تظاهرات برای یک هفته.

او تایید اعتراضات در ماه اکتبر پس از آن به نظر می رسد به تغییر ذهن خود را در ماه گذشته گفت که او دیگر نمی خواهد “دخالت” در جنبش است.

خود را سخت هسته ای حامیان—ترین و سازمان یافته از تظاهرکنندگان—به سرعت برچیده چادر خود را در اعتراض به اردوگاه های سراسر کشور.

اما در روز جمعه او به نظر می رسید به تلنگر دوباره فراخوانی برای هواداران خود را “برای از سرگیری صلح آمیز اصلاح طلب انقلاب است.”

آنها آب گرفتگی در خیابان ها بعد از ظهر روز شنبه راه اندازی چادر در التحریر با پرتره از صدر و وافغان موسیقی او را ستایش تنها چند ساعت قبل از Allawi را نامزدی.

این حرکت پس از هر دو سازمان ملل متحد و عراق بالا آموزه های دینی اقتدار و هر دو نام برای پایان دادن به فلج سیاسی گیج عراق است.

سازمان ملل متحد دبیرکل در عراق جانین Hennis-Plasschaert بود توییتی جمعه که از راه حل های “ضروری و مورد نیاز” به “شکستن بن بست سیاسی”.

و این کشور در صدر روحانی شیعه آیت الله العظمی علی سیستانی خواست عراق از احزاب سیاسی به “سرعت بخشیدن به تشکیل دولت جدید”.

“این ضروری است برای سرعت بخشیدن به برگزاری انتخابات زودهنگام به طوری که مردم خود را می گویند,” او گفت: در خطبه خود را که همچنین خواستار پایان دادن به خونریزی.

بیش از 480 نفر روز جمعه در اعتراض به خشونت مربوط به پس از ماه اکتبر اکثریت بزرگی از آنها تظاهر کنندگان کشته شده توسط زنده دور و یا درجه نظامی گاز اشک آور در قوطی.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر