مشترک فرانسوی-Nigerien عملیات نظامی کشته و بیش از 100 جهادی در نیجر

صادر شده در: بروز رسانی:

یک عملیات مشترک توسط Nigerien و نیروهای فرانسوی در جنوب نیجر به کشته شدن 120 “تروریست ها” و کشف و ضبط بمب-ساخت تجهیزات و وسایل نقلیه در این کشور وزارت دفاع روز جمعه گفت.

تبلیغات

فوریه 20 “120 تروریست ها شده اند neutralised” در این عملیات گسترده Tillaberi منطقه ای در نزدیکی مرز با مالی و بورکینا فاسو, در این بیانیه تأکید شده است هیچ ضرر و زیان در میان Nigerien یا نیروهای فرانسوی.

نیجر وزیر دفاع Issoufou Katambe ستایش “همکاری… در جنگ علیه تروریسم” با توجه به این بیانیه.

مقامات در این ولایت Tillaberi منطقه باید ramped تا محدودیت های امنیتی, بسته شدن بازار و ممنوعیت موتور سیکلت ترافیک پس از حملات توسط گروه های جهادی بیش از دسامبر و ژانویه کشته 174 Nigerien سربازان.

وضعیت اضطراری در محل بوده است در این منطقه در دو سال گذشته.

پس 2015, نیجر تلاش کرده است در برابر موجی از حملات جهادی در نزدیکی مرز با چاد و بورکینافاسو در غرب تشدید نیاز در Tillaberi و Tahoua مناطق که در آن نزدیک به 78,000 نفر آواره شده اند.

فرانسه در این سال گفت: این امر افزایش آن حضور نظامی خود را در مشکل غرب آفریقا منطقه با استقرار 600 سربازان تازه به آن 4,500 قوی عمل.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>