پیشرو از راه دور در طول مستند: هشت درس ما می توانند یاد بگیرند از ارتش

‘رهبری است تماس, ورزش,’ مشاهده Marshall Goldsmith یکی از جهان پیشرو مربیان است. اما چگونه یک سرب تحت شرایطی که تماس فیزیکی امکان پذیر نیست. از راه دور رهبری است شغلی برای رهبران نظامی. به خصوص در طول مرز استقرار زمانی که یک گردان 800 نیروهای کشیده است بیش از ده کیلومتر و فرماندهی افسران هستند قادر به پاسخگویی نیروهای خود را برای ماه ها در پایان.

در حالی که هیچ یک از رهبری رفتارهای ذکر شده در زیر قابل استفاده تنها برای یک مستند سناریو; آنها یک چارچوب خوبی در زمینه فعلی.

اولا رسیدن به می دانم که سربازان خود را نزدیک. در نیروهای مسلح این اتفاق می افتد به طور پیش فرض. سربازان ندارد و کار و غیر کار ساعت است. افسران زنده با سربازان در یک کاسه ماهی قرمز که در آن غیر ممکن است برای حفظ یک نمای بدون اینکه به نام. و شهرت خود را حمل. نیروهای نظامی هر یک از idiosyncrasy, مد زودگذر ترجیح و عادت خود را به رهبران. به عنوان آنها می گویند در ارتش, دوستان خود را (یک سرباز اختصاص داده شده برای کمک به خود را با وظایف روزانه) می داند که رنگ خود را undergarments و اگر شما hungover از یک شراب خواری شب گذشته خود کل فرماندهی آن را می داند که صبح روز بعد. این دانش صمیمی ایجاد پایه و اساس رهبری — اعتماد.

اکثر رهبران شرکت های بزرگ فکر می کنم که آنها می دانند که اعضای تیم خود را به خوبی, اما حتی اگر آنها با هم کار کرده اند برای آنها احتمالا می دانید هر یک از دیگر ‘CV داستان’ نه آنهایی که واقعی است. CV داستان در حال نوشتن در ما رزومه ما در مورد آموزش و پرورش, نقش های قبلی دستاوردها و غیره. آنها ما توضیحات رسمی. اما این تاب نسخه است که ما که هستیم. اگر هم تیمی باید به یکدیگر اعتماد آنها باید بدانند که هر یک از دیگر واقعی backstories. ترس آرزوهای برآورده نشده شکست, معایب و آسیب پذیری. این نسخه که تنها ما دوستان نزدیک و خانواده خود می دانم. رهبران باید اهرم این فرصت را به می دانم که هر یک از اعضای تیم تنگاتنگی.

برای انجام این کار با استفاده از رزومه کاری خود را به عنوان یک راهنمای خشن اما به عمق آن با صمیمی در یک گفتگو. هدف این است که به ‘مصاحبه’ به همکار. به جای آن که به تشخیص آنها چگونه ‘احساس’ در طول هر مرحله از زندگی خود چه تجربه شکل آنها چگونه آنها اجازه خیانت و چه درایوهای خود را در رفتار و ترس.

اما اگر این فرآیند به معنی دار و سپس رهبر باید شروع های او آسیب پذیری نقص ها و شکست ، او به او اجازه گارد پایین راستش و که نیاز به شجاعت. خبر خوب این است که نیروهای خود را در حال حاضر می دانم که شما. شما در حال یکی از آنها بحث ترین زمان به هر حال. آسیب پذیر بودن endears شما برای سربازان, دلیل جالب اینجاست که آنها ترجیح می دهند ناقص اما رهبر واقعی به جای یک منافق. با استفاده از این فرصت برای ایجاد یک گروه از دوستان.

دوم درک تفاوت های ظریف از ‘تماس با ما Sitrep’. Sitreps یا گزارش وضعیت برنامه ریزی شده گزارش می دهد که باید ارسال توسط رهبران در هر سطح تا زنجیره فرماندهی برای بررسی. این است که معادل concall یا تماس تصویری در شرکت ها است. اما برخی از تفاوت های ظریف باید در ذهن نگه داشته شود زمانی که از راه دور تماس هستند که تنها روش ارتباطی است. رهبران باید قدر که concalls و یا حتی تماس های تصویری انتقال تنها کسری از ارتباطات است. زبان بدن توانایی به سمت مکالمات نگاهها و عبارات است که شرکت کنندگان ارز در طول جلسات فیزیکی توانایی چند نفر interjecting ، محروم هستند دور به طور کامل در ارتباطات از راه دور. علاوه بر این وجود دارد شانس بیشتری از سوء تفاهم, عدم توانایی در روشن شدن و اگر خطوط بد وجود دارد می تواند کاملا تحریک مرز خشم.

در حال توسعه یک “مشترک عملیاتی واژگان’ ضروری است. عبارات مانند “در اسرع وقت” به معنای مختلف جدول زمانی را برای افراد مختلف به همین دلیل است که تماس باید دنبال کرد تا بلافاصله با جزئیات نوشته شده دقیقه است. همچنین احساسات منفی مانند خشم و سرزنش عذاب هستند در تقویت ارتباطات مجازی. بر خلاف جلسات فیزیکی وجود دارد هیچ فرصتی برای کنسول یا ‘را به’ برای انتقادهای تند در یک تماس مجازی. هر چند در هر صورت این ایده خوبی است به ستایش و سرزنش در زمانی که ارتباطات از راه دور این است که بسیار مهم است.

ثالثا برقراری ارتباط بیشتر حتی اگر به نظر می رسد کار برکنار شده است. زمانی که معمول گشت بازگشت از یک ماموریت آجودان دریافت چهار تماس. اولین نگهبانی در پادگان دروازه به او اطلاع داده که گشت بازگشته است. بعدی موتور, استخر, NCO به او می گوید که وسایل نقلیه باید دوباره به گاراژ. سومین تماس است از زره به تایید می کنند که سلاح ها و مهمات شده اند سپرده و در نهایت گشت رهبر debriefs یاور. افسران آموزش دیده برای دریافت هر تماس با همان درجه از حرمت است. آنها نمی توانند صدای تحریک و یا پاسخ “من می دانم’ به تماس های بعدی چون هر تماس به یک هدف. نگهبانی گزارش آنچه در زمان گشت و بازگشت به پادگان. موتور, استخر, است, اطلاع رسانی که وسایل نقلیه شده اند آسیب دیده است. The armourer گزارش که تمام سلاح و مهمات برای محاسبه هستند و این سه تماس اطمینان ممیزی از گشت رهبر گزارش نهایی. تجربه یاوران می تواند حس چیزی اشتباه است اگر هر یک از تماس ها در نمی آیند در انتظار بازه زمانی. مثلا اگر armourer نیست تماس بگیرید در عرض چند دقیقه موتور, استخر, NCO, او تشخیص که نیروهای رفته اند ممکن است به ظروف سرباز یا مسافر سالن بدون گذاشتن سلاح های خود را — که تخطی از SOP.

رهبران باید درمان هر تماس ورودی با gravitas صرف نظر از اینکه این اطلاعات در حال حاضر به آنها شناخته شده یا نه. اگر آنها شروع به پاسخ دادن با ‘من در حال حاضر می دانیم این” سپس زیردستان را متوقف رله اطلاعات با فرض این که رهبر است و در حال حاضر آگاه باشید. آن است که همیشه بهتر است که با هم همپوشانی دارند نسبت به اطلاعات در حال سقوط را از طریق شکاف.

چهارم دنبال یک رادیو’ سیاست. تنها با تکیه بر برنامه ریزی concalls خوب است در طول زمان عادی به دلیل concalls تقویت فیزیکی جلسات. اما هنگامی که فرمان است که اعمال از راه دور, نوجوانان باید قادر به تماس با سالمندان unhesitatingly. این دقیقا مانند ‘باز’ سیاست و نه صرفا mouthing کلمات. به جای تاریخ به احساس شادمانی هنگامی که او باعث می شود که برنامه ریزی تماس بگیرید. هر عبارت از سوزش در آشفته خاموش خواهد شد این مجرا.

به همین ترتیب تماس های از دست رفته را به دنبال داشته باشد تا در soonest مثال اما قطعا در همان روز. این نه فقط در مورد بهره وری عملیاتی بلکه پیام های پنهان. اگر سالمندان نمی بازگشت تماس های بی درنگ پس از آن juniors احساس کم ارزش و جلوگیری از ارائه ورودی فراتر از حداقل مورد نیاز است. رهبران باید تکرار سهولت که با آن می توان آنها را با نزدیک شدن جسمی در گوشی به عنوان.

Fifthly سهم استراتژیک قصد. طول از راه دور رهبری بسیار مهم است به توضیح اساسی استراتژیک با هدف فعالیت در علاوه بر این به هجی کردن دستورالعمل های دقیق. نیروهای نظامی باید بدانید چرا — نه فقط چگونه است. بیایید می گویند یک بانک تصمیم می گیرد که رابطه خود را مدیران باید به ماندن در تماس با مشتریان در طول این مستند به حفظ mindshare. مگر اینکه قصد استراتژیک به توضیح است که مدیران را شروع به پخش پیام های دسته جمعی که معکوس خواهد شد. هر وضعیت زمینه های مختلف و templated دستورالعمل ها کمتر از حد مطلوب اگر آنها را از دست ندهید هدف از این دستورالعمل. است که چرا بسیاری خوبی در نظر گرفته شده سفارشات در نهایت تبدیل شدن به بی چک لیست. اگر نیروهای دانم هدف های استراتژیک خود را مافوق آنها قادر خواهد بود به فرض سفارشات در غیاب سفارشات.

Sixthly قدردانی تابع این شرایط است. همه فرماندهان نظامی باید نقشه ها و مدل های خود را در منطقه از مسئولیت برای مشاهده وضعیت خود را از طریق تاریخ و چشم و اطمینان از آنها نمی تصویب unimplementable سفارشات. در اینجا یک مثال است. اجازه دهید ما می گویند یکی از رهبران ارشد وظایف مدیر خود را برای تکمیل یک گزارش در یک بازه زمانی در طول مستند. رهبر ممکن است یک اتاق به خودش را در خانه به کار نخورده است. او مدیر از سوی دیگر می تواند زندگی در یک آپارتمان کوچک با هیچ حریم خصوصی و بچه های کوچک که نیاز به توجه. در حالی که در دفتر مدیر ممکن است قادر به تکمیل کار در یک چارچوب زمانی خاص او نمی تواند انجام دهد که در خانه است. مگر رهبر تجسم شرایط از تابع او خواهد شد مجموعه ای از انتظارات غیر واقعی. رهبر می تواند استدلال می کنند که او تابع باید اطلاع رسانی خود را در مورد محدودیت اما مدیر ممکن است مایل به انجام این کار به دلیل محدودیت های هیچ یک از رهبر کسب و کار. رهبران نیاز را مجددا انتظارات مبتنی بر واقعیت از کسانی که آنها را منجر شود.

هفتم حفظ روحیه. چند سال پیش زمانی که اینترنت محدود شد به دفاتر یک باور وجود دارد که پس از اتصال را بهبود می بخشد و هر کس را جلوگیری از رفت و آمد و کار از خانه. اما به عنوان ما می توانید ببینید که آیا اتفاق نمی افتد. مردم نه تنها به آمدن به دفتر زیرا آنها به. آنها همچنین آمده چرا که آنها لذت بردن از ملاقات با همکاران خود و گرامی داشتن تجربه بودن در محیط کار. یک مستند طول می کشد تلفات سنگین بر روحیه و کار از خانه را کاهش بهره وری.

راه های مختلفی وجود دارد که در آن رهبران می تواند در افزایش روحیه تیم خود را. آنها می تواند انجام غیررسمی جست و خیز سطح مکالمات حامی, مهارت های زندگی و انگیزه آموزشی تایید منابع برای آموزش آنلاین و یا مربی اعضای تیم خود را در شرایط خاص و شایستگی. این عنصر حیاتی است که به مراقبت در مورد آنها صمیمانه. حمل و نقل یک دسته از آموزش آنلاین لینک کلیک کنید برای زیردستان بی معنی است. به جای دادهایم خاص برنامه های آموزشی برای هر فرد را قادر می سازد که فرد به رفتن را از طریق دوره و handholding آنها را از طریق این نشان می دهد که رهبر واقعا مراقبت. صداقت است که ماهیت حفظ روحیه بالا.

همانطور که قبل از ذکر این صفات رهبری هستند و نه خاص به پیشرو از راه دور. رهبران نمیتوانند آفلاین و آنلاین نسخه از خود را دارند. اما این جنبه ها مهم تر زمانی که رهبران نیاز به پروژه خود را رهبری ميکنند از راه دور.

و در نهایت به قول زرگر یک بار دیگر — چالش ترین رهبران; است نه درک درستی عمل رهبری; آن است که تمرین درک خود را از رهبری است. بنابراین اگر شما در حال وسوسه به مرور از طریق این مقاله و رو به جلو آن را به تیم خود را — و سپس شما ممکن است موفق به درک اما نتوانست در عمل. نشان نمی دهند.


نویسنده سابق مدیر عامل شرکت NATGRID و رئیس جمهور سابق ریسک و امنیت Reliance Industries. او توییتهای @captraman
این مقاله برای اولین بار در pubished medium.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>