نقاط ضعف قانونی اجازه می دهد در معرض خطر چوب بلسان بنفش صادر شود از مالی به چین


Kosso یک خطر انقراض نوع چوب بلسان بنفش است که رشد می کند در غرب آفریقا است در معرض خطر به دلیل تقاضای بالا در چین که در آن از چوب استفاده شده است تا مبلمان لوکس. برداشت و صادرات kosso چوب قرار است به شدت کنترل شده است آن را به عنوان حفاظت شده توسط کنوانسیون بین المللی تجارت گونه های در معرض خطر (یا CITES). این مورد در مالی که در آن شرکت های بهره برداری از نقاط ضعف قانونی به صادرات مقادیر زیادی از چوب های گرانبها.

هر روز Générale Industrie du Bois (GIB) و یا به طور کلی چوب تولید – تنها شرکت در مالی مجاز به صادرات چوب – صادرات تن از kosso چوب نمایندگی از شرکت های چینی است.

نام علمی برای kosso چوب “pterocarpus hericium”. این نوع از چوب بلسان بنفش شناخته شده است توسط بسیاری از نام های. در چین آنها را از آن “hongmu” در حالی که در مالی آن است که محلی شناخته شده به عنوان “n’guénou”. در مناطق دیگر این است که شناخته شده به عنوان barwood یا vène چوب.

Kosso چوب رشد می کند که در چندین کشور در مناطق خشک منطقه ساحل در غرب آفریقا است که یکی از انواع مختلفی از غنی-رنگی و سفید چوب بلسان بنفش است که تبدیل به مبلمان لوکس در چین است. در سال 2016 kosso چوب اضافه شد به نقل از ضمیمه دوم به این معنی است که تمام تجارت در چوب منوط به قوانین و مقررات بین المللی.

این فیلم, فیلم برداری در اوایل سال 2020 نشان می دهد GIB کارگران بارگذاری kosso چوب بر روی یک کامیون.
      

یک کارمند شرکت چینی خرید kosso چوب نظارت به عنوان آن لود شده بر روی کامیون ها. (ما ناظر در زمان این عکس در سال 2019).
استخراج و صادرات از این چوب باید موضوع به مقررات سخت. اما ما ناظر است که با این نسخهها کار برای یک شرکت چینی است که اقدام به خرید kosso چوب در مالی و خواسته است ناشناس باقی می ماند می گوید: چوب است که بیش از برداشت در غرب آفریقا وزارت امور خارجه.
 

صادرات kosso چوب است که به شدت تنظیم شده بین المللی است. اما در کیس منطقه در مالی درختان در حال خرد کردن بدون نظارت موثر به دلیل چینی. این است که منجر به جنگل زدایی. در حال حاضر ما در حال رنج اثرات تغییر آب و هوا. ما نباید فقط سفت کردن درختان بدون فکر.

اما حتی اگر kosso طبقه بندی شده به عنوان یک گونه در معرض خطر این اداره جنگلداری و آب همچنان به اعطای Générale Industrie du Bois مجوز برای استخراج و صادرات این چوب است. این نیاز به جلوگیری از.

مالی دارای 12 میلیون هکتار جنگل اما با توجه به مواد غذایی و کشاورزی سازمان آن است که ناپدید شدن سریع: این کشور از دست می دهد حدود 100000 هکتار در هر سال به دلیل overexploitation از چوب است.

“چوب بلسان بنفش است که چوب است که به طور گسترده به فروش می رسد به طور غیر قانونی در جهان”

در 2014 کشور مالی اعلام کرد که های میان وزیران حکم ممنوعیت صادرات تمام چوب خام از جمله kosso چوب. این حکم است نه مانع صادرات ، با توجه به پایگاه داده به نقل از وب سایت بیش از 52,000 متر مکعب kosso چوب صادر شد و از مالی به چین در سال 2017. در سال 2018 مالی به تصویب رسید یکی دیگر از فرمان اجازه می دهد صادرات چوب بود که “تبدیل” را از آن حالت اولیه.

نائومی Basik Treanor, یک کارشناس در حکومت با آمریکا NGO روند جنگل گفت: تیم ما که شده است وجود دارد یک افزایش در تقاضا برای چوب بلسان بنفش در چین است.
 

چوب بلسان بنفش است جنگل محصول است که به طور گسترده به فروش می رسد به طور غیر قانونی در جهان است. وجود یک بزرگتر غیر قانونی بازار برای چوب بلسان بنفش از عاج و شاخ کرگدن یا pangolin. این چوب های گرانبها استفاده می شود برای ایجاد مبلمان لوکس و تقاضا برای آن افزایش یافته است در چین با رشد طبقه متوسط است. در گذشته چین منابع این چوب در جنوب شرقی آسیا. اما با توجه به تقاضای بالا در چین و سفید چوب بلسان بنفش عملا ناپدید شد و از آن بخش از جهان است. به عنوان یک نتیجه این کشورها را افزایش حمایتهای قانونی برای چوب بلسان بنفش و چین تا به حال به دنبال بازارهای دیگر در غرب آفریقا است.

این توییت ارسال شده توسط فروشگاه مبلمان در سنگاپور ویژگی ها نمونه هایی از مبلمان لوکس ساخته شده با چوب بلسان بنفش.
در 2015, اینترپل کشف و ضبط معادل $216 میلیون در kosso چوب (€230 میلیون یا 15 میلیارد فرانک CFA) به طور غیر قانونی برداشت شده و در نه کشور در غرب آفریقا از جمله بنین ساحل عاج و مالی.

صدور مجوز صادرات غیر قانونی?

چین وارد شده بیش از 155,000 متر مکعب kosso چوب از مالی بین 2017 و 2019 در مجموع ارزش 125 میلیون دلار (€114 میلیون یا 75 میلیارد فرانک CFA) با توجه به اعداد منتشر شده توسط جنگل روند. آن است که یک کسب و کار سودآور برای GIB قبلا یک دولت متعلق به شرکت است که تنها بهره برداری مجوز اعطا شده توسط ملی اداره آب و جنگل.

تیم ما بررسی مجوز اعطا شده به این شرکت توسط این اداره در ماه ژانویه ژانویه 2017 و 2019. در سال 2017 اجازه کمک های مالی این شرکت این حق را برای صادرات 87 متر مکعب از “اره” kosso چوب برای یک شریک. 2019 مجوز مجوز صادرات 513 متر مکعب از “چوب فرآوری شده” برای یکی دیگر از شرکت چینی است.
 

تیم ما صحبت سابق عالی رتبه رسمی در اداره آب و جنگل ها گفت که این مجوز هرگز نباید اعطا شده است:
 
این مجوز غیر قانونی هستند. اول از همه آنها استفاده مبهم از شرایط تعریف نشده. “اره چوب” و “پردازش چوب” نیست همان چیزی که به عنوان “تبدیل چوب” است که تنها کالایی که صادر می شود از نظر قانونی. این زبان است که فقط یک راه برای بهره برداری از یک راه گریز و آن را به نظر می رسد به عنوان اگر چوب صادر شود پردازش شده است در اینجا در مالی.

در زیر به نقل چوب فروخته شده در بازار های بین المللی باید از نظر قانونی منابع. که بدان معنی است که وجود دارد باید یک زمین جنگل با استفاده از تخصیص سیستم با سهمیه های تعریف شده. همچنین باید وجود داشته باشد اثرات زیست محیطی ،

به اطمینان حاصل شود که این استانداردها را تایید کرد و چوب است که موظف است برای صادرات باید یک گواهی مبدا از جنگلداری و خدمات. شماره مرجع برای این گواهی باید از ذکر هرگونه مجوز صادرات به اطمینان حاصل شود که چوب را می توان پیش بینی کرد. اما این مجوز ندارد و یک شماره مرجع برای یک گواهی مبدا. که به شدت به زبان حقوقی.

“چوب است که شرکت ما مبادرت به فروش تبدیل شده است”

Aboubacrine Sidick Cissé مدیر GIB رد این اتهامات. او می گوید که منابع خود شرکت صادرات منابع قانونی است.
 

به عنوان طولانی به عنوان چوب قانونی منابع شما می توانید آن را به فروش در هر نقطه از جهان حتی واشنگتن است. من کار در انطباق با قانون است. همکاران من در چین پس من این حق را برای صادرات به چین.

ما نمی صادرات چوب خام بر خلاف آنچه برخی از مردم ادعا می کنند. چوب است که این شرکت صادرات است که همه تبدیل شده است که آنچه قانون اجازه می دهد تا. پس از این درختان را قطع چوب قطع شده است به گزارش. سپس طرف کردن مربع. به عنوان به زودی به عنوان چوب برش را به مربع کردن سیاهههای مربوط به [یادداشت سردبیر: شناخته شده به عنوان cants] که در حال حاضر یک شکل از پردازش.

چگونه می تواند به شما می گویند که اره چوب یا چوب فرآوری شده نیست تبدیل چوب ؟ شما لازم نیست که به یک تکنسین به درک که.

مدیر GIB همچنین گفت: فرانسه 24 ناظران تیم که با ورود شرکت های شرکت خود را با این نسخهها کار با حداقل 50 برنامه های مدیریت برای مناطق جنگلی از کیس که یکی از مهمترین و به شدت مناطق جنگلی در کشور مالی است. او در پاسخ به سوالات ما به عنوان به چه مقدار چوب خود شرکت صادرات سالانه است.

تیم ما رسیده به دو Bouraima کامارا و ممدو Gakou دو مدیران اداره آب و جنگل ها که امضا برداری مجوز اعطا شده به GIB در سال 2017 و 2019 اما آنها در پاسخ به سوالات ما در مورد قانونی بودن اسناد و مدارک.

تیم ما نیز تلاش برای رسیدن به اداره آب و جنگل ها بدون موفقیت است. ما خواهد شد به روز رسانی این مقاله اگر آنها را پاسخ دهند.

معلوم نیست قوانین

به نقل از واژه نامه تمایز بین “اره چوب” و “تبدیل چوب”. اما 2018 فرمان تنظیم استخراج از جنگل محصولات و فروش خود را در مالی تعریف نمی کند درجه که چوب باید “تبدیل” قبل از آن صادر شده است. مالی جنگلداری کد ندارد یک ثابت تعریف یا, که بدان معنی است که قانون به تفسیر باز است.

بنابراین باید چوب است که قطع شده است به cants یا مربع کردن سیاهههای مربوط در نظر گرفته شود “تبدیل چوب”? ما نشان داد فیلم و عکس از چوب مقصد برای صادرات توسط GIB به یک کارشناس حقوقی که دارای تخصص در تجارت بین المللی:
 

عکس ها و فیلم های نمایش سیاهههای مربوط شده اند که مربع ، که نه “تبدیل چوب”. که فقط چوب است که تا به حال با اره برقی هک کردن یک بیت از لبه. اما آن نشده است تبدیل به چوب و تخته ، وجود ندارد بسیاری از تفاوت بین چوب خام و مربع کردن سیاهههای مربوط. شما فقط با استفاده از یک اره برقی به سیاهههای مربوط به لبه های آنها را به پشته بیشتر به راحتی به یک ظرف.

“استخراج kosso چوب دارای پیامدهای عمده ای بر روی کل اکوسیستم”

Basik Treanor, از روند جنگل می گوید که قوانین در اطراف صادرات در معرض خطر چوب مشخص نیست در بسیاری از کشورها است که باعث می شود آن را آسان برای دریافت در اطراف آنها.
 

این یک مشکل جهانی است. در بسیاری از کشورها اطلاعات در مورد چه چیزی مجاز است برای صادرات مشخص نیست: قوانین سخت برای دسترسی و تعاریف از آنچه که می توانید و نمی تواند صادر شده در حال مبهم است. این مشترک به فقدان شفافیت در قوانین. وجود دارد می تواند یک عدم هماهنگی بین وزارتخانه و خدمات گمرکی, به عنوان مثال.

تقاضای چین برای غرب آفریقا و سفید چوب بلسان بنفش تنزل تامین آب برای جوامع محلی. این تغییر آب و هوا. کل ecocystem نهفته است. درختان که در حال برش اغلب بزرگ و درختان قدیمی است که جذب بسیاری از CO2.

این عکس نشان می دهد که تخریب ناشی از kosso چوب استخراج است. آن گرفته شده است در سال 2019 توسط یک ناظر طبق دستورات Bailloh Bah محلی منتخب رسمی در شهر سگلو در منطقه کیس.
 

Bailloh Bah یک انتخاب رسمی در شهر سگلو در منطقه کیس شده است مبارزه با استخراج kosso چوب در منطقه خود را برای سال. او گفت: فرانسه 24 ناظران درباره عواقب است که بیش از بهره برداری از این منابع تا به حال در منطقه:
 

این یک مبارزه دشوار است. در شهر من من تنها ایستاده تا برای درختان. در اینجا وجود دارد به سختی هر گونه جنگل ها باقی مانده است. من همه چیز را من می توانم, اما این غیر ممکن است.

مالی است خشک کویر کشور در عین حال ما به مردم اجازه تاخت و تاز کوچک جنگلی است که ما داریم. این وحشتناک است. این درختان بیش از 300 سال آنها خرد شده را در یک روز است. عواقب بسیار جدی هستند. آن را ما مانع از رسیدن باران است. چگونه حیوانات به زندگی پس از این همه ؟

مقاله نوشته شده توسط هرمان حمله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>