چراغ ها برای قدرت بخش? Coronavirus باعث می شود یک بحران بدتر

زمانی که بسیاری از سرخپوستان روشن کردن چراغ و لامپ روشن در نارندرا نخست وزیر درخواست در مارس 5, هند انتقال قدرت بخش ذخیره شد از هر اختلال ممکن است با نظارت مستقیم اتحادیه تحت قدرت وزیر R K Singh. مبارزه طولانی برای احیای هندی قدرت سکتور با این حال آغاز شده است که در زیر این دولت از طریق Ujjwal Discom تضمین Yojana (عدی) تجدید ساختار بدهی طرح در سال 2015 است که به هیچ وجه نزدیک به پایان است.

بر خلاف فولاد و سیمان و حتی اتومبیل های امید مقید کردن تقاضا از مصرف کنندگان صدق نمی کند. واحد است که نمی تواند تولید شده در طول مستند فاز نشان دهنده از دست تقاضا از آنجا که هیچ موجودی در تولید برق. پس از این مستند تنها بخشی انتخاب کنید تا در قدرت تقاضا می شود انتظار می رود از واحدهای صنعتی را در ابتدا شروع با ظرفیت پایین و سپس تا سطح شیب دار به تولید ضرر و زیان از طریق اضافی شیفت.

همچنین بخوانید: Covid-19: تحت تومان 18,000 cr از دست دادن قدرت discoms به دنبال در یک آینده تاریک و دلگیر

درد نقطه قدرت بخش این است که بر خلاف بخش نفت این بود تا حد زیادی از دست دادن گیری شرکت در خرده فروشی پایان حتی قبل از Covid-19 بحران است. کنفدراسیون صنایع هند (CII) به نقل از اودی سایت گفته است که وجود دارد کمبود 40 paise یک واحد ساخته شده به درآمد برای هر واحد است که خرید خالص از یارانه. از نظر فنی این است که به نام درآمد سالانه مورد نیاز (ARR). “با آخرین گزارش سالانه یارانه سطح Rs 88,545 کرور در 2017-18 وجود دارد که سالانه اقتصادی با کسری بودجه برای این بخش از Rs 1.4 به 1.5 تریلیون اگر یارانه داده نشده است می گوید:” CII کاغذ.

chart

این مقاله می افزاید که شده است وجود دارد یک بهبود در شرکت توزیع (discom) ضرر و زیان و حاشیه ای بهبود در انتقال و یا کل فنی و تجاری (AT&C) ضرر و زیان و شکاف بین درآمد محاسبه شده به عنوان ARR و متوسط هزینه تامین (ACS) اما discom بدهی به عقب رفته است قبل از UDAY سطوح و غرامت به ژنراتور از 90,000 تومان کرور روپیه نیز بالاتر از قبل از UDAY سطوح. آهسته تر از انتظار می رود رشد تقاضا در حال حاضر منجر به 55-60 درصد گیاهی ضریب بار در حرارتی بخش و 30-40 Gw از دارایی تاکید کرد.

وجود دارد 25-28 درصد کاهش در تقاضا در حال حاضر نسبت به قبل از مستند سطوح با توجه به قدرت سیستم عملیات Corportion داده. “این می تواند در نتیجه حتی بالاتر تاثیر بر DISCOM درآمد حاصل از انقباض تقاضا تا حد زیادی از صنعتی و تجاری مشتریان که پرداخت بالاتر از تعرفه ها. این همراه با تاخیر در مجموعه است که انتظار می رود به علت کمبود پول نقد از 30000 تومان-40,000 کرور برای DISCOMs.” با مستند بودن تمدید بیشتر از دو هفته این شکاف می تواند حتی بزرگتر. “این کمبود نقدینگی خواهد شد و به احتمال زیاد بدتر چالش پرداخت در بخش” اضافه شده این مقاله است.

در مارس 28, دولت مجاز شرکت های توزیع به تاخیر در پرداخت ها به ژنراتور برای سه ماه. این بدان معنی است که در حالی که شرکت های توزیع برخی از تاخیر در طول بحران ژنراتور رنج پایین تر گیاه ضریب بار صورت معوق پرداخت. در CII مشاهده حرارتی و ژنراتور می تواند به صورت اضافی 20 ، 000 تومان-25,000 کرور پول, بحران در علاوه بر این به در حال حاضر مقدار رسیده تومان 90,000 کرور.

انجمن تولید قدرت خصوصی ژنراتور’ لابی نیز به نمایندگی از دولت به دنبال تسکین گاز مبتنی بر ژنراتور. آنها می خواهند شرکت های مانند Petronet LNG با مسئولیت محدود و پوسته که فروش گاز وارداتی نباید لوی “استفاده کنید و یا پرداخت” هزینه های پایین استفاده از regasification امکانات در طول سال 2020 است. آنها همچنین می خواهند پرداخت regasification اتهامات بدون هر گونه علاقه و یا مجازات باید تمدید سه ماه برای تمام لوایح مطرح شده در مارس 15-30 ژوئن 2020 دوره است. آنها همچنین درخواست برای اجازه می دهد LNG ذخیره می شود برای یک دوره دیگر بدون هزینه اضافی و برای ورودی کالا نمی توان انکار کرد در حساب از موجودی.

هر چند این بهترین زمان برای گاز بر اساس قدرت نسل پس از جهانی گاز, قیمت پایین, کاهش می یابد تقاضا از discoms اتحاد آنها مانع از اعمال نفوذ این فرصت است. در واقع اتحادیه دولت بسته به قدرت بخش نادیده گرفته ژنراتور’ نگرانی. “ما اعتقاد داریم که بیشتر قابل توجه و ساختاری مداخله مورد نیاز است به طوری که این بخش قادر است به ظهور دوام و مقاوم می گوید:” CII کاغذ. آن را اشاره به شکاف نقدینگی خواهد شد انتقال به دیگر بازیکنان در زنجیره ارزش که شامل معمولی و تجدید پذیر ژنراتور, انتقال مجوز و فروشندگان/ارائه دهندگان خدمات. بیشتر این تاثیر توانایی خود را برای خرید سوخت ملاقات بدهی تعهدات و حصول اطمینان از بدون درز عملیات.

ترسیم یک نقشه راه برای بهبود در این بخش این مقاله پیشنهاد کرده به حداقل رساندن نقدی خروج با اجازه دادن به تعویق پرداخت مالیات غیر مستقیم مانند برق وظیفه و زغال سنگ فرایند و گسترش بدهی-سرویس مهلت قانونی به شش ماه از سه که بانک مرکزی هند اعلام کرد در ماه گذشته. علاوه بر زغال سنگ هند می تواند گسترش 30 تا 45 روز اعتبار حرارتی گیاهان برای تهیه.

این CII همچنین پیشنهاد overhauling ساختار تعرفه ها با کاهش تجاری و تعرفه صنعتی که می تواند سرعت بخشیدن به بهبود فعالیت های اقتصادی در اقتصاد هند. آن را با ذکر نمونه هایی از 20 کشور جهان از جمله آلمان و ژاپن و انگلستان و اسپانیا و ایالات متحده و می گوید: تنها در هند به قیمت های بالاتر برای مصرف کنندگان صنعتی در مقایسه با آنهایی مسکونی. بیشتر میانگین تعرفه سطح در هند بالاتر از این نظیر کشور. مصرف این استدلال رو به جلو آن را می گوید مرکزی برق کمیسیون تنظیم مقررات می تواند در نظر حمایت از صنعتی تقاضا احیای توسط waiving صلیب-یارانه اضافه کردن. اما این می تواند معنی است که ایالات متحده که به خوبی انجام داده اند در برق رسانی روستایی را به سطح خانواده را کمبود منابع برای تقویت انتقال و توزیع.

مقاله خود اذعان می کند که در حالی که بخش بزرگی از مسکونی جمعیت ممکن است در یک موقعیت به استطاعت به پرداخت کامل تعرفه ها و نشان می دهد که یک رویکرد مبتنی بر منافع مستقیم انتقال (DBT) می توان به تصویب رسید برای اطمینان از قدرت و استطاعت و دسترسی به برق است.

جاده به بازیابی برای اقتصاد هند خواهد بود طولانی و دشوار و حتی اگر ملی shutdown برداشته شده است در مارس 4, اما از آن خواهد شد به خصوص به چالش کشیدن برای بخش برق پس از خصوصی بازیکنان ایجاد کرده و ظرفیت تولید در هر دو معمولی و تجدید پذیر سالهای گذشته که اکنون در برابر چشم انداز از تعطیلی کامل.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>