از دست دادن طعم و مزه و بوی کلیدی COVID-19 علائم, مطالعه می یابد


لندن: از دست دادن حس بویایی و چشایی ممکن است بهترین راه برای گفتن اگر شما COVID-19 با توجه به مطالعه از داده های جمع آوری شده از طریق یک علامت ردیاب برنامه توسعه یافته توسط دانشمندان در بریتانیا و ایالات متحده برای کمک به نظارت بر coronavirus بیماری همه گیر.

تقریبا 60 درصد از بیماران بودند که پس از تایید به عنوان مثبت برای COVID-19 گزارش شده بود خود را از دست دادن حس بویایی و چشایی داده ها مورد تجزیه و تحلیل محققان نشان داد.

که در مقایسه با 18 درصد از کسانی که آزمایش منفی است.

Losing your sense of smell and taste could be a key symptom of COVID-19, a new study suggests.

از دست دادن احساس خود را از بوی و طعم و مزه می تواند یک کلید علامت COVID-19 یک مطالعه جدید نشان می دهد.اعتبار:istock

این نتایج که ارسال شده اما نه همکار بررسی شد بسیار قوی تر در پيش بينی مثبت COVID-19 تشخیص از گزارش خود از تب و محققان در کالج کینگ لندن گفت.

تبلیغات

محققان می گویند این برنامه می تواند کمک به کاهش شیوع و شناسایی بیشتر به سرعت کسانی که در خطر ابتلا COVID-19.

اگر مردم به اندازه کافی در شرکت های خود را به نشانه دانشمندان گفت: این برنامه همچنین می تواند ارائه سیستم بهداشت و درمان با انتقادی اطلاعات ارزشمند است.

“این برنامه بر اساس پژوهش یک راه برای پیدا کردن که در آن COVID-19 نقاط مهم هستند, نشانه های جدید برای نگاه کردن به صورت و ممکن است مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک ابزار برنامه ریزی به هدف قرنطينه ارسال هواکش و ارائه اطلاعات در زمان واقعی به برنامه ریزی برای آینده شیوع گفت:” اندرو چان استاد پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد در ایالات متحده که توسط شرکت پیشرو مطالعه است.

از 1.5 میلیون برنامه کاربران بین مارس 24 و 29 مارس 26 درصد گزارش شده یک یا چند نشانه از طریق برنامه. از این 1702 همچنین گزارش شده تست شده برای COVID-19 با 579 نتایج مثبت و 1,123 نتایج منفی.

مدل ریاضی

با استفاده از تمام داده های جمع آوری شده از تحقیقات تیم توسعه یک مدل ریاضی برای شناسایی که ترکیبی از علائم – اعم از از دست دادن بو و طعم و مزه, به, تب, سرفه مداوم و خستگی ، اسهال ، درد شکم و از دست دادن اشتها – شد دقیق ترین پیش بینی COVID-19 عفونت است.

“هنگامی که در ترکیب با دیگر علائم افراد با از دست دادن بو و مزه به نظر می رسد به سه برابر بیشتر احتمال دارد به قرارداد COVID-19 با توجه به ما داده و بايد از خود جدا برای هفت روز به منظور کاهش گسترش بیماری” گفت: Tim Spector یک پادشاه استاد که چراغ مطالعه.

تریش Greenhalgh استاد از مراقبت های اولیه بهداشتی علوم در انگلستان دانشگاه آکسفورد و چه کسی نیست درگیر در این مطالعه گفت: این برای اولین بار بود برای نشان دادن علمی و در یک جمعیت بزرگ نمونه که از دست دادن بویایی یکی از ویژگی های مشخصه از COVID-19.

Spector تیم اعمال یافته های خود را به بیش از 400 ، 000 نفر گزارش علائم از طریق نرم افزار که تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است تا به حال COVID-19 آزمون و متوجه شد که تقریبا 13 درصد از آنها به احتمال زیاد به توان و حذف.

این نشان می دهد که برخی از 50000 نفر در بریتانیا ممکن است که هنوز تایید نشده COVID-19 عفونت Spector گفت.

ثبت نام به ما Coronavirus به روز رسانی در خبرنامه

ما Coronavirus به روز رسانی در خبرنامه برای روز تحولات مهم در یک نگاه اعداد شما نیاز به دانستن و آنچه خوانندگان ما می گویند. ثبت نام به صبح سیدنی هرالد عضویت در خبرنامه اینجا و سن را در اینجا.

ایسنا

بیشترین بازدید فیلم ها در جهان

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>