An artist's impression of the airport rail link station.

یک هنرمند تصور از فرودگاه و راه آهن لینک ایستگاه. اعتبار:فرودگاه ملبورن

فرودگاه ملبورن به نام دولت به رد چند میلیارد فرودگاه طرح راه آهن است که با استفاده از آهنگ های موجود با این استدلال که اختصاصی تونل از شهر آفتاب بود که “یک بار در یک نسل” فرصت که تضمین حومه غربی مسافران نمی شد کوتاه تغییر کرده است.

دولت فدرال و دولت باید هر متعهد 5 میلیارد دلار برای ساخت فرودگاه و راه آهن پروژه اما هنوز به توافق بر صورت دقیق این پروژه خواهد شد.

این اندروز دولت اصرار دارد آن است که با توجه به همه گزینه اما یکشنبه سن و گزارش آن را به نظر می رسد با تکیه به سمت یک جایگزین ارزان تر است که قطار بر روی متراکم آهنگ بین شهر و آفتاب و وارد CBD از طریق جدید 11 میلیارد دلار مترو تونل.

یک سخنگوی دولت گفت: همه گزینه های اجازه می دهد برای افزایش خدمات قطار در هر خط قطار در ملبورن غرب است.

تبلیغات
Victorian Premier Dan Andrews and Transport Minister Jacinta Allan inspect the progress at State Library Station in the Metro Tunnel.

ویکتوریا برتر دن اندروز و وزیر حمل و نقل Jacinta Allan بازرسی پیشرفت در دولت کتابخانه ایستگاه مترو تونل. اعتبار:جو Armao

فرودگاه ملبورن بخشی از یک کنسرسیوم رقابت برای ساخت راه آهن لینک پروژه که انتظار می رود هزینه بین $8 میلیارد دلار و 13 میلیارد و باز در 2027. این کنسرسیوم می خواهد اختصاصی تونل را شامل می شود در راه آهن لینک و ارائه کرده است 5 میلیارد دلار به عنوان بخشی از زمین خود را برای ساخت این پروژه است.

فرودگاه ملبورن landside دسترسی ارشد Lorie آرگوس دیروز گفت که جوامع در غرب خواهد بود ، بدون اختصاص داده شده تونل را به اطمینان حاصل شود خدمات اجرا موثر تر است. او ادعا اختصاصی تونل نیز اجازه می دهد تا برای سریع قطار به Geelong بالار و بندیگو.

“یک برنامه است که نیاز یک جامعه به دست تا فرودگاه می شود ظرفیت آن را باید در آینده به نظر نمی رسد به حس. این است که یک بار در یک نسل پروژه. بیایید گوشه برش نیست,” او گفت:.

Ms آرگوس گفت: فرودگاه راه آهن و لینک های مورد نیاز به سرعت مکرر و مقرون به صرفه برای مسافران به منظور موفق باشد.

“ما به حمایت این پیشنهاد با تونل به دلیل آن ارائه می شود در این اصول است که ما در مورد صحبت کردیم از یک روز.”

این اندروز دولت تحت فشار بیش از blowouts در برخی از بزرگترین پروژه های زیربنایی از جمله مترو راه آهن تونل است که انتظار می رود به هزینه 11 میلیارد دلار. کار نیز متوقف شده در غرب دروازه پروژه تونل که در آن یک stoush بیش از خواهد شد که برای پرداخت افزایش هزینه آلودگی خاک به ارمغان آورده است کار را متوقف کند.

فرودگاه راه آهن و کنسرسیوم چشم انداز شامل هفت کیلومتر تونل بین صلیب جنوبی و غرب Footscray. سن شده است و بر اساس گفته منابع نزدیک به مذاکرات که فرودگاه ملبورن نیز نوشته شده به بخش حمل و نقل استدلال برای یک تونل را شامل می شود در این فرودگاه راه آهن link.

یک سخنگوی دولت گفت: همه گزینه ها هنوز در حال ارزیابی برای فرودگاه و راه آهن با یک توقف در آفتاب و اتصال به منطقه عمده و خطوط.

“ما در حال همکاری نزدیک با دولت مشترک المنافع در همه گزینه ها برای فرودگاه و راه آهن است که برای مردم به و از فرودگاه به سرعت با حداقل مبادلات,” او گفت:.

Public Transport Users Association president Daniel Bowen says the airport link from Sunshine should be built before the tunnel.

حمل و نقل عمومی کاربران انجمن رئیس جمهور دانیل بون می گوید فرودگاه لینک از آفتاب باید ساخته شود قبل از تونل.اعتبار:تیگان Glenane

حمل و نقل عمومی کاربران انجمن سخنگوی دانیل بون مورد مناقشه پیشنهادات یک تونل لازم بود برای این پروژه به جلو بروید. او گفت: این مهم برای ساخت یک خط راه آهن به فرودگاه و سپس با ساخت یک تونل بعد اگر لازم بود در یک صحنه روند.

“فرودگاه link نباید بستگی دارد که تونل از یک روز” او گفت:. “مهم ترین چیز این است که برای دریافت خط ساخته شده و در حال اجرا و ارائه این سرویس به فرودگاه.”

اما راه آهن آتی موسسه, منشی, David هاردی گفت: ملبورن با رشد سریع حومه غربی و فرودگاه ترافیک پیش بینی به معنای وجود خواهد داشت بسیاری از مردم رفت و آمد به فرودگاه در سال آینده ساخت آن را بسیار مهم است که بیشتر آهنگ ظرفیت بین صلیب جنوبی و آفتاب — ترکیب یک تونل به غرب Footscray — بخشی از این پروژه است.

او گفت: موجود چهار آهنگ بین شهر و آفتاب را به سرعت رسیدن به ظرفیت و خواهد بود قادر به رسیدگی به رشد در آینده اگر فرودگاه قطار مجبور شدند بر روی خطوط موجود.

“به همین دلیل وجود دارد یک فرصت برای دریافت آن راست است که غربی حومه شهر ملبورن در حال پررونق” آقای هاردی گفت. “کل سیستم است creaking در مفاصل در حال حاضر.”

سایه حمل و نقل سخنگوی دیوید دیویس گفت: راه آهن لینک نیاز به یک تونل به دلیل Melbourne Metro خواهد بود “بیش از ظرفیت” هنگامی که آن را باز کرد.

“واضح تونل است گزینه برتر است که پشتیبانی واقعی و سریع و اختصاصی فرودگاه راه آهن و تسهیل سریع راه آهن منطقه ای به Geelong بالار و بندیگو” او گفت:.

RACV امور شرکت ها مدیر کل برایس Prosser گفت: دولت باید با انتخاب یک گزینه بود که سریع مقرون به صرفه و نه استرس اضافی بر روی یک “در حال حاضر تیره و تار شبکه”.

بیشترین بازدید فیلم ها در ملی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de