نیمه شب آتش بس توافق شده بین پوتین و اردوغان می آید را به اثر برای سوریه ادلب

صادر شده در: Modified:

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و همتای ترک خود رجب طیب اردوغان روز پنجشنبه اعلام کرد که آنها به توافق رسیده اند برای برقراری آتش بس به اثر آمده در نیمه شب در شمال غربی سوریه شهر ادلب بود.

تبلیغات

“در 00.01 امشب در از نیمه شب آتش بس خواهد بود در محل قرار داده” اردوغان گفت: پس از بیش از شش ساعت مذاکره در مسکو, روسیه.

“ما توافق یک سند مشترک” پوتین گفت که او امیدوار است آن را “خدمت به عنوان یک مبنای خوبی برای پایان دادن به جنگ در ادلب د-تشدید تنش در منطقه و پایان دادن به رنج مردم عادی”.

اردوغان اضافه کرد که ترکیه حق “مقابله به مثل با تمام قدرت خود در برابر هر گونه حمله” توسط دمشق با وجود جدید آتش بس.

“رژیم … یکی به سرزنش برای تفکیک [2018 سوچی] توافق” اردوغان گفت.

در یک بیانیه مشترک خوانده شده توسط ترکیه و روسیه وزرای خارجه دو طرف توافق کردند که به ایجاد یک کریدور امن همراه یک کلید شرقی-غربی بزرگراه در سوریه ادلب و برگزاری گشت مشترک در آن را به عنوان از آوریل 15. راهرو را دراز شش کیلومتر به سمت شمال و شش کیلومتر به سمت جنوب بزرگراه M4. دو کشور’ دفاع وزیران خواهد توافق بر سر پارامترهای راهرو ظرف هفت روز آنها گفت.

مشترک گشت آغاز خواهد شد در طول M4 از Trumba حل و فصل فقط در غرب شهر استراتژیک Saraqeb و اجرا به العین al Havr حل و فصل کرد.

(FRANCE 24 با AP, AFP رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>