بیانات رهبر انقلاب در Haftar ادعای قیمومیت به حکومت لیبی در سازمان ملل متحد حمایت دولت تقبیح ‘کودتا’

لیبی در سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده و دولت سهشنبه متهم رقیب نظامی قدرتمند خلیفه Haftar به دنبال به مرحله جدید پس از کودتای او ادعا کرد که یک “پرطرفدار حکم” حاکم بر کشور است.

تبلیغات

متهم توسط منتقدان مایل به نصب جدید نظامی دیکتاتوری Haftar که کنترل swathes از شرق و جنوب لیبی اعلام خودخوانده “ارتش” بود “افتخار موظف با تاریخی وظیفه” منجر شد.

Haftar ادعای مشروعیت از شرق مبتنی بر پارلمان منتخب در سال 2014 اما بدن نمی گفت که آیا آن را پشتیبانی کند. او ارائه جزئیات در مورد چگونه او تا به حال خود را دریافت کرد “قیمومیت” و یا از کدام نهاد.

فرانسه روز سه شنبه گفت که لیبی نمی تواند حل شد از طریق یک جانبه تصمیم گیری, اما تنها از سوی سازمان ملل تحت حمایت گفت و گو پس از لیبی در شرق مبتنی بر رهبر نظامی خلیفه Haftar حرکت برای به دست گرفتن کنترل این کشور است.

“راه حلی برای بحران لیبی می تواند تنها از طریق گفت و گو بین طرفین تحت نظارت سازمان ملل متحد و نه از طریق یک جانبه تصمیم گیری” معاون سخنگوی وزارت خارجه Olivier Gauvin گفت: در بیانیه ای ساخته شده است که بدون اشاره مستقیم به Haftar.

“وجود دارد هیچ جایگزینی برای یک راه حل سیاسی فراگیر به عنوان بخشی از نتایج این کنفرانس برلین,” Gauvin گفت پاریس متصل شد به لیبی وحدت و ثبات است.

Haftar گفت: روز دوشنبه خود را ارتش ملی لیبی (LNA) بود و پذیرش مردمی “دستور” برای حکومت بر این کشور ظاهرا مسواک زدن کنار مقامات غیر نظامی که اسمی حکومت لیبی شرقی است.

لیبی در سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده و دولت سهشنبه متهم رقیب نظامی قدرتمند به دنبال به مرحله جدیدی کرد.

متهم توسط منتقدان مایل به نصب جدید نظامی دیکتاتوری Haftar که کنترل swathes از شرق و جنوب لیبی اعلام خودخوانده “ارتش” بود “افتخار موظف با تاریخی وظیفه” منجر شد.

تحلیلگران گفت: حرکت بود علامت او می خواست برای تحکیم قدرت خود را پس از یک سری از موانع در اوایل این ماه زمانی که دولت موقت نیروهای اسیر یک رشته استراتژیک شهرهای غرب طرابلس.

این کشور آفریقای شمالی شده است گریبانگیر توسط هرج و مرج پس از این بیمارستانها در حال تمام شدن و قتل دیرین دیکتاتور Moamer Kadhafi در سال 2011 با رقیب دولت در شرق و غرب و رقابت برای قدرت.

Haftar ادعای مشروعیت از شرق مبتنی بر پارلمان منتخب در سال 2014 اما بدن نمی گفت که آیا آن را پشتیبانی کند.

او ارائه جزئیات در مورد چگونه او تا به حال خود را دریافت کرد “قیمومیت” و یا از کدام نهاد.

و نه او می گویند که آیا مجلس بود که مجبور به حرکت در مقر خود پس از خشونت های پاره پاره از هم جدا طرابلس شش سال پیش منحل خواهد بود.

یک منبع نزدیک به Haftar گفت: او در حال آماده شدن برای اعلام دولت جدید در شرق لیبی است.

Haftar همچنین اعلام کرد تا پایان صخیرات توافق 2015 سازمان ملل متحد با واسطه معامله امضا در مراکش است که تولید طرابلس مبتنی بر وحدت دولت است.

‘افزایش ناامیدی’

در قبل از سحر, بیانیه دولت توافق ملی (GNA) در طرابلس را محکوم کرد Haftar اعلام به عنوان “یک نمایش مسخره و آخرین در یک سری از کودتا d’etat”.

Haftar قبلا اعلام پایان صخیرات توافق در سال 2017 و سه سال قبل از آن نیز در تلویزیون گفت که او به دست گرفتن قدرت در لیبی است.

سازمان ملل متحد که به واسطه این معامله ابراز نگرانی شنبه بیش از Haftar را حرکت می کند.

“برای ما (سلا) قرارداد موسسات آمده است که از این قرارداد باقی می ماند تنها در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده و در چارچوب دولت در لیبی گفت:” سازمان ملل متحد سخنگوی استفان نواز.

Pro-Haftar نیروهای مبارزه برای به دست گرفتن طرابلس پس از مارس سال گذشته حملات خود را متوقف بر روی لبه از سرمایه است.

در اوایل این ماه GNA نیروهای سرنگون آنها از دو کلید شهرهای ساحلی غرب طرابلس.

حمایت ترکیه از آنها در حال حاضر محاصره Haftar اصلی عقب پایه در Tarhunah و 60 کیلومتری (39 مایل) جنوب شرقی پایتخت.

این GNA ادعا Haftar آخرین اعلام شد تلاش برای “پنهان کردن شکست خود را از شبه نظامیان و مزدوران” و “شکست خود دیکتاتوری پروژه”.

Hamish کینر یک تحلیلگر در Verisk Maplecroft گفت: حرکت خود را “به formalise مستقیم خود را کنترل شرق لیبی است که نشانه ای از افزایش ناامیدی در چهره GNA موفقیت در غرب لیبی”.

“توسط جارو کنار اقتدار (پارلمان) و انتخاب خود را به عنوان رهبر بلامنازع در شرق Haftar ساخت خود را مرکزی برای هر گونه مذاکره راه حل” کینر گفت.

در ماه های اخیر خارجی حمایت نظامی را تشدید کرده است, لیبی در درگیری با امارات متحده عربی و روسیه حمایت Haftar و آنکارا تهیه GNA.

روز سه شنبه اما سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov گفت مسکو “است که هنوز هم متقاعد شده است که تنها راه حل ممکن در لیبی بستگی به شرایط سیاسی و تماس دیپلماتیک بین طرفین به جنگ”.

واشنگتن خواستار گفت و گو میان دو طرف و یک “انسان دوستانه” آتش بس.

اتحادیه اروپا سخنگوی پیتر Stano گفت: “هر گونه تلاش برای فشار به جلو طرفه راه حل — حتی بیشتر از آن توسط نیروی — هرگز ارائه یک راه حل پایدار” برای لیبی است.

تقسیم قانونگذاران

مانند لیبی خود قانونگذاران در حال تقسیم بین کسانی که حمایت Haftar و کسانی که در طرابلس که در مخالفت با او.

روز دوشنبه GNA دعوت “کسانی که قانونگذاران باقی مانده در شرق به دوباره پیوستن به همکاران خود در طرابلس را به از سرگیری گفت و گو و مجلس روند سیاسی”.

عماد بدیع یک لیبی تحلیلگر در شورای آتلانتیک گفت: Haftar امیدوار به ایجاد خود را به عنوان تنها قدرت در شرق لیبی و سرنگونی هر یک از بازیگران در حمایت از گفت و گو.

(FRANCE 24 با خبرگزاری فرانسه و رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>