بیشتر خشکسالی در استرالیا در آینده به عنوان الگوهای آب و هوایی تغییر


اقیانوس هند الگوی آب و هوا که منجر به شرق استرالیا شدید خشکسالی و bushfires در حال تبدیل شدن بیشتر رایج است به دلیل تغییر آب و هوا – و می تواند به بدتر افراط.

با استفاده از مرجان هسته گرفته شده از جزایر اندونزی بین المللی تیم تحقیقاتی به رهبری استرالیا بازسازی شرایط آب و هوایی در اقیانوس هند بیش از بیش از 500 سال است. از علاقه خاص یک پدیده شناخته شده به عنوان فاز مثبت از دو قطبی اقیانوس هند (IOD).

Sheep on the parched lake floor of the Burrendong Dam. The reservoir, one of the largest in the Murray Darling Basin, was down to about 1 per cent full during the worst of the recent drought.

گوسفند در خشک دریاچه کف Burrendong سد. مخزن یکی از بزرگترین در موری دارلینگ حوضه پایین بود به حدود 1 درصد کامل در بدترین خشکسالی های اخیر.اعتبار:نیک Moir, مدیر

در فاز مثبت از IOD آب در اندونزی در حال سرد نسبت به غرب اقیانوس هند. این الگو به طور معمول به معنی بهار بارش شیفت سوی غرب و افزایش شانس بارش شدید باران در شرق آفریقا بلکه غیر منتظره ای خشک و گرم آب و در جنوب شرقی استرالیا است.

در حالی که در سال 1997 و 2019 ثبت شدید مثبت IODs هر دو بودند به مراتب بیشتر در 1675 بود که تا آنجا که 42 درصد قوی تر از این با توجه به نتایج منتشر شده در طبیعت مجله در روز سه شنبه.

تبلیغات

“از لحاظ تاریخی قوی حوادث مانند یکی از ما در سال 2019 بسیار نادر بوده است” گفت: Nerilie برام یک دانشگاه ملی استرالیا استاد و سرب نویسنده این مقاله است. “بیش از بازسازی آغاز و در سال 1240 ما می بینیم تنها 10 از این حوادث اما چهار نفر از کسانی که رخ داده است فقط در 60 سال گذشته.”

استاد ابرام گفت: انسان ناشی از تغییر آب و هوا و بالا بردن شانس از این حوادث به دلیل بخش غربی اقیانوس هند بود گرمایش سریع تر از شرق است. “قرار می دهد که اقیانوس هند در یک وضعیت که در آن این امکان را برای تولید بیشتر از این مثبت [IOD] حوادث,” او گفت: هرالد و سن.

در حالی که معلوم نیست چه تاثیر 1675 الگوی تا به حال در استرالیا بارش باران دیگر اثرات معمولی از یک رویداد بزرگ نشان می دهد تا در سوابق تاریخی مانند خشکسالی در اندونزی و شکست محصولات زراعی برنج در تایلند و هند و استاد برام گفت.

Cai Wenju ارشد CSIRO محقق که منتشر کرده است به طور گسترده در اقیانوس هند و آب و هوا گفت: تحقیقات جدید “به ما می دهد بسیار غنی دیدگاه تاریخی چگونه IODs شده اند در حال تغییر با زمان”.

Dr Cai گفت: 1675 رویداد “humungous” و نشان داد آنچه که طبیعت قادر به تولید حتی قبل از ساخته های جهانی گرمایش شروع به بالا بردن پس زمینه در درجه حرارت.

“در آینده تغییر آب و هوا خواهد بود تولید بیشتر و مثبت IODs,” او گفت:. “این جادوها بزرگ اثرات” در مکان هایی مانند استرالیا.

این مقاله که شامل محققان از ما و اندونزی و تایوان و چین نیز نشان داد که چگونه اقیانوس هند اغلب نقل مکان کرد و در پشت سر هم با اقیانوس آرام است. فاز مثبت از IOD مثلا اغلب همراه با ال Ninos در اقیانوس آرام.

“تحقیقات ما نشان می دهد که در حالی که اقیانوس هند دو قطبی و ال نینو حوادث رخ می دهد به طور مستقل دوره از سال-به-سال نوسانات در اقیانوس هند تنوع نیز افزایش [El Nino Southern Oscillation] تنوع در اقیانوس آرام گفت:” مت انگلستان از تغییر آب و هوا مرکز تحقیقات در دانشگاه NSW.

با تغییر آب و هوا شدید مثبت IODs و ال Ninos “را هر دو تا با هم” در شدت و فرکانس Dr Cai گفت.

این 1997-98 ترکیبی از یک IOD مثبت به دنبال شدید ال نینو و لا نینا حوادث در اقیانوس آرام است که در مورد یک در 200 سال, رویداد, او گفت:.

ترکیبی تبدیل خواهد شد و بیشتر شبیه یک-در-45 رویداد سال قبل از 2100 اگر انتشار گازهای گلخانه ای همچنان به افزایش در سرعت جریان.

بیشترین بازدید فیلم ها در محیط زیست

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>