در جریان درگیری های زمین مؤثر بر زندگی و معیشت بیش از 6.5 mn مردم

پژوهشگر مستقل کومار Sambhav که شرکت تاسیس زمین تعارض دیده بان – اولین و بزرگترین پایگاه داده از ادامه درگیری های زمین در هند – می گوید Aditi Phadnis که در حالی که هند به تصویب قوانین برای حمایت از حقوق جوامع به حاشیه رانده اینها یا اجرا نشده و یا نقض و کنار. ویرایش گزیده ای:

شما فقط می آیند و با یک مطالعه در درگیری های زمین در هند. به ما بگویید در مورد یافته های آن است.

زمین درگیری تماشای عهده 3 سال تحقیقات فشرده در 703 در جریان درگیری های زمین در سراسر هند است. بیش از 40 محققان سراسر کشور جمع آوری دانه داده ها در بخش های مختلف اقتصادی درگیر عوامل اجتماعی در بازی قوانین درگیر و زمین انواع درگیر در این درگیری.ما مقطر داده ها بر اساس منطقه ای, سیاسی و اقتصادی با واقعیت مانند وجود جناح چپ افراطی گری (پخش) — خشونت ناشی از مسلح سرکش گروههای مدعی پایبندی به چپ ایدئولوژی — در برخی از مناطق هند و قبیله ای جمعیت تحت سلطه ‘برنامه ریزی شده در مناطق’ که به ویژه قانون اساسی برای حفاظت از قبایل حقوق.

حاصل مطالعه که همکار من توماس Worsdell و من همكاري نشان می دهد که در آن و به همین دلیل درگیری های زمین در حال وقوع در هند و ارائه شواهد تازه از نحوه این درگیری های زمین هستند و مؤثر در بخش های مختلف جامعه و چندین بخش از کسب و کار و اقتصاد است.

ما در بر داشت که در جریان درگیری های زمین بر زندگی و معیشت بیش از 6.5 میلیون نفر و بیش از 2.1 میلیون هکتار از زمین قفل شده است و در تضاد است. Rs 13.7 تریلیون دلار (US $190 میلیارد دلار) از متعهد اختصاص داده و سرمایه گذاری های بالقوه یافت شد درگیر در 335 از 703 زمین در تضاد است. این به منزله 7.2 درصد از تجدید نظر در برآورد تولید ناخالص داخلی این کشور برای 2018-19. این بسیار محافظه کار تخمین می زند در زمان ثبت اسناد از درگیری. کل کوانتومی سرمایه گذاری و قفل شده است و در تمام مستند درگیری در قیمت های فعلی است به احتمال زیاد به طور قابل توجهی بالاتر است.

ما در بر داشت که از یک سو نیاز به زیر بنایی تقویت شده پیشرو دلیلی برای درگیری های زمین; از سوی دیگر درگیری های پدید آمده از فعالیت های اقتصادی غیر منتظره مانند دولت حفاظت از محیط زیست و طرح های جنگلداری. در برابر محبوب گفتمان اختلافات مربوط به زمین های خصوصی نشان می دهد که اکثر درگیری های زمین (68%) شامل سرزمین مشترک. تعداد زیادی از این درگیری ها ناشی از نقض یا عدم اجرای جنگل, حقوق قانون, 2006.

این تحقیقات همچنین فراهم می کند مسلما برای اولین بار دارای دانه های ریز و بسیار نماینده مجموعه داده به تایید آنچه محققان قبلا استنباط در مورد ماهیت درگیری های زمین در هند. به حاشیه رانده جوامع – از جمله قبایل و کسانی که زندگی در منابع غنی اما خشونت مبتلا مناطق – آیا به طور نامتناسبی تحت تاثیر زمین و منابع در تضاد است.

در میان درگیری های تجزیه و تحلیل در این مطالعه در 104 مورد درگیری شده برای حداقل دو دهه و در یکی دیگر از 149 درگیری, موارد حل نشده باقی مانده اند برای حداقل یک دهه است. نابودی معیشت فرصت های سرمایه, و سرمایه گذاری ناشی از این موارد طولانی مدت تا به حال ناتوان کننده تاثیر بر زندگی شهروندان گرفتار در جنگ و همچنین ason اقتصاد در بزرگ است.

زمین یک دولت موضوع. اما خرید زمین در همزمان لیست. چقدر این definitional ناهنجاری منجر به جنگ ؟

زمین یک دولت موضوع اما هر دو مرکز و ایالات متحده می تواند قانونگذاری در زمین. برای بسیاری از مرکزی و دولت زمین بودند تراز وسط قرار دارد, حتی اگر آنها کج به شدت در حمایت از دولت و علیه منافع صاحبان زمین. اما definitional ناهنجاری همانطور که شما اشاره تبدیل شده است بسیار استارک پس از مرکز جایگزین استعمار دوران زمین عمل از سال 1894 با پیشرفته تر حق غرامت عادلانه و شفافیت در خرید زمین توانبخشی و اسکان مجدد (LARR) قانون در سال 2013 است.

قانون جدید افزایش یافته است غرامت برای مالکان و آن را اجباری به دنبال مالکان رضایت قبل از زمین های خود را به دست آورد. آن را نیز نیاز دارد که پروژه بررسی تاثیر اجتماعی کسب زمین. ایالات متحده انتظار می رود که چین قوانین خود را در امتداد خط مرکزی قانون است. بسیاری از دولت های ایالتی نمی خواهید برای اجرای این مقررات ، به عنوان یک نتیجه آنها را تصویب کرده اند نسخه های خود را از LARR قانون و قوانین که دور زدن و یا رقیق کردن این مقررات مترقی. برخی از ایالت ها مانند کارناتاکا واقع شدهاست و تامیل نادو را نگه داشته و با استفاده استعماری خرید زمین قوانین حتی پس از تصویب LARR عمل می کنند. در بسیاری از موارد خرید زمین تحت این قوانین قدیمی و یا جدید رقیق دولت نسخه از LARR عمل مالکان باید با نزدیک شدن دادگاه در برابر خرید زمین. دولت های ایالتی در حال شکست به درک که کشاورزان و مالکان زمین بسیار آگاه تر از واقعی ارزش بازار از زمین های خود و در حدود مقررات قانونی مربوط به رضایت و توانبخشی ، آنها آماده هستند برای مطرح کردن چالش قانونی برای هر کسب که آنها احساس ناعادلانه به آنها است.

چه تاثیر دارند و تغییرات در زمین قوانین تا به حال در جنگ ؟ است آن را آسان تر در حال حاضر برای صنعت به دست آوردن زمین و یا سخت تر است ؟

تحت LARR عمل خرید زمین قطعا گران تر و خسته کننده برای این صنعت است. آن را نمی خواهند به دنبال طولانی و خسته کننده فرایند گذاشته در قانون جدید است. آن اغلب شکایت در مورد هزینه escalations با توجه به تاخیر و به دنبال کلید های میانبر برای دور زدن روند. بسیاری از دولت های ایالتی سعی کرده اند به تصویب نسخه های خود را از زمین قانون و یا قوانین جدید و سیاست اجازه می دهد تا این صنعت به دور زدن مقررات LARR عمل می کنند. اما همانطور که قبلا ذکر شد, بسیاری از زمان ها پروژه ها تحت فشار قرار دادند از طریق چنین کوتاه-کاهش صورت چالش های حقوقی در دادگاه ها و/یا اعتراض بر روی زمین است. این نشانه بد برای هر دو جوامع و کسب و کار.

یک چیز جالب که اتفاق افتاده است با توجه به تغییر در قوانین زمین است که در حال حاضر صنعت و نهادهای دولتی در حال رفتن به صورت مستقیم و با رضایت طرفین خرید زمین از مالکان در خارج از حوزه خرید زمین قانون است. این کمک می کند تا مالکان متوجه ارزش بازار از زمین های خود را در بسیاری از موارد و کمک می کند تا توسعه دهندگان برای جلوگیری از طولانی خرید زمین روند. بزرگترین مشکل این ترتیب است که بی زمین و کارگران که بستگی زمین برای امرار معاش محروم می شوند جبران خسارت و یا توانبخشی است که اجباری تحت LARR عمل می کنند. هیچ کس صحبت کردن در مورد این ناراحت کننده حقیقت است.

خود را مطالعه می گوید: در 95 درصد موارد از زمین جنگ است و دولت در مقابل مردم است. چگونه می توانم به شما توضیح بدین ؟

این مطالعه در نظر گرفته و تنها کسانی که در درگیری های که در آن مکان یا به عنوان یک گروه از افراد یا به عنوان جوامع شامل حداقل یکی از طرفین درگیر در جنگ است. از این 703 موارد که در آن جوامع هستند یک حزب 70 درصد درگیری ناشی به فعالیت های دولت. این می تواند یا زیرساخت و یا توسعه پروژه های ترویج شده توسط سازمان های دولتی از جمله PSUs یا زمین فشرده جنگلداری و یا حفاظت schemesof جنگل ادارات. در یکی دیگر از 25% موارد که در آن مالکان در تضاد هستند با صنعت سازمان های دولتی و احزاب را به عنوان میانجی و یا تنظیم کننده. در حدود 3 درصد موارد درگیری بین دو یا بیشتر جوامع است. به عنوان دولت این است که تنظیم کننده از زمین با استفاده از آن طبیعی است که این امر می تواند یک حزب در بسیاری از درگیری های زمین.

یکی از شایع ترین علل تعارض است حقوق زمین در مناطق جنگلی به ویژه در منطقه که در سطح بالایی از چپ افراطی گری (پخش). چه راه حل است.

هند forestlands سرشار از مواد معدنی و دیگر منابع طبیعی است. خیلی از این سرزمین تداخل با برنامه پنجم مناطق که یک مزیت قبایل جمعیت نسبتا بالاتر از سطح اقتصادی و عقب ماندگی. بخش بزرگی از این مناطق نیز آمار پخش کردند. مطالعه ما نشان می دهد که شدت درگیری های زمین در این مناطق بسیار بالاتر از سایر نقاط کشور است.

دوازده درصد از هند و محلات رسما تحت تاثیر جناح چپ افراطی گری (پخش). اما این مناطق به حساب 17 درصد از کل درگیری تشکیل 31 درصد از درگیری های منطقه آسیب دیده و 15 درصد از مردم نهفته در تضاد است. پنجم برنامه ریزی مناطق همپوشانی فقط با 13.6 درصد از هند ولسوالی اما 26 درصد از این کشور در درگیری های زمین رخ می دهد در این مناطق. این موارد تاثیر 28.5 درصد از 6.5 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار و حساب 41 درصد از کل منطقه را تحت تاثیر درگیری های زمین.

شصت درصد از معادن مربوط به درگیری داشت و در برنامه پنجم منطقه. هفتاد و پنج درصد از کل حفاظت از محیط زیست و جنگلداری مربوط به درگیری و 51.4 درصد از معادن مربوط به درگیری های درگیر نقض یا عدم اجرای جنگل, حقوق قانون, 2006.

این یافته ها نقطه به نقطه تنها یک چیز است. هند تصویب قوانینی مانند Panchayat فرمت به برنامه حوزه عمل و جنگل حقوق قانون برای حفاظت از حقوق زمین از حاشیه رانده جوامع در مناطق غنی از منابع اما این قوانین یا اجرا نشده و یا در حال نقض و کنار. اجرای صحیح این قوانین و دیگر مترقی اصلاحات ارضی مانند LARR عمل می تواند کمک در شناخت زمین و منابع حقوق به حاشیه رانده جمعیت حل و فصل اختلافات بر سر دسترسی و مالکیت و تسهیل عادلانه تر مذاکرات برای انتقال حقوق و دسترسی بین احزاب مختلف. این مطالعه نشان می دهد هزینه نیست و اجرای این قوانین بسیار بالاتر از آنچه قبلا تصور.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>