تنها 15% R&D نیروی کار زنان هستند: Kovind در راه اندازی برابری طرح های

رئیس جمهور رام نات Kovind روز جمعه rued این تعداد کمتر از زنان در زمینه علم و فناوری و گفت: آنها می شود و تنها 15 درصد از نیروی کار در تحقیق و توسعه است.

وی همچنین راه اندازی سه طرح های جدید برای جنسیت پیشرفت و برابری در جامعه و نهادهای تحقیق و توسعه کشور است.

Kovind به یاد می آورد که چگونه زنان دانشمندان نقش مهمی در تحقیقات فضایی سازمان ماموریت مدارگرد مریخ Mangalyaan و ماه ماموریت Chandrayaan 2.

رئیس جمهور گفت: در طول سفر خود به Sriharikota برای Chandrayaan-2 راه اندازی در سال گذشته او در سراسر یک زن دانشمند و بنابراین اختصاص داده شده به این پروژه که او شش ماهه با پدر و مادر او پیوست و این ماموریت است.

“با وجود حضور چنین بسیار با انگیزه زنان از دانشمندان هند R&D نیروی کار کمتر از 15 درصد زنان در مقایسه با متوسط جهانی از 30 درصد با توجه به ملی نیروی کار گزارش” Kovind گفت: در حالی که پرداختن به یک جمع دانشمندان به مناسبت ملی علم روز است.

“اعداد متفاوت در علم و فناوری موسسات آموزش. تنها درصد کمی از زنان که به مطالعه علم رفتن را به یک موفقیت حرفه ای و مشارکت در این زمینه است.”

Kovind گفت: به منظور تشویق زنان به تحصیلات عالی در علم او تا به حال قابل ملاحظه ای افزایش نمایندگی زنان در مرکزی دانشگاه.

ملی علم روز علائم کشف ‘رامان اثر توسط فیزیکدان C V Raman در این روز در سال 1928.

رئیس جمهور گفت: آن ضروری به توانمندسازی زنان برای توسعه هر کشور است.

جنسیتی پیشرفت برای تبدیل موسسات (GATI) یک پورتال آنلاین برای S&T منابع برای زنان و Vigyan Jyoti’ در میان طرح های راه اندازی شده توسط رئیس جمهور برای افزایش درصد زنان در زمینه علم و فناوری است.

GATI را ارزیابی پیشرفت نهادهای شرکت کننده در جنسيت پیشرفت بر اساس به خوبی تعریف پارامترها در حالی که آنلاین پورتال ارائه اطلاعات در دولت طرح هزینه تحصیلی کمک هزینه تحصیلی مشاوره حرفه ای و جزئیات موضوع منطقه از کارشناسان رشته های مختلف.

‘Vigyan Jyoti’ است که با هدف ایجاد یک سطح میدان بازی برای شایسته دختران در مدارس به دنبال علم و تکنولوژی و مهندسی و ریاضیات در آموزش عالی است.

Kovind گفت: آن را از طریق علم و فن آوری است که چالش های محیط زیست, بهداشت و درمان, انرژی به صورت عادلانه رشد اقتصادی آب و غذا و امنیت و ارتباطات می تواند به طور موثر مورد توجه قرار گیرد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>