‘باز کردن دروازه’ به مهاجران اردوغان می گوید یونان اتحادیه اروپا قبل از مذاکرات

صادر شده در: Modified:

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان گفت: برای برگزاری مذاکرات در بروکسل روز شنبه به عنوان او به نام در یونان به “باز کردن دروازه” برای مهاجران در مرز ترکيه در تلاش برای رسیدن به اروپا است.

تبلیغات

در بحبوحه تنش ها در ترکیه-یونان سرزمین مرزی – که در آن هزاران نفر از مهاجران فراوان پس از مقامات ترکیه اعلام کردند که دیگر جلوگیری از آنها را از عبور به اتحادیه اروپا – اردوغان گفت که استفاده از جلسه روز دوشنبه برای بحث در مورد “نتایج مختلف” با بروکسل است.

در یک سخنرانی تلویزیونی آدرس به ملت یکشنبه اردوغان خواست یونان برای باز کردن مرز خود را پس از درگیری های روزهای اخیر بین مهاجران و Greek police.

“هی یونان! من به شما درخواست تجدید نظر … باز کردن دروازه به عنوان به خوبی و به صورت رایگان از این, بار,” او گفت: “اجازه دهید آنها را به دیگر کشورهای اروپایی است.”

اردوغان دیدار خواهد کرد رئیس شورای اروپا چارلز میشل و رئیس کمیسیون اروپا Ursula von der Leyen در بروکسل در 6pm به وقت محلی (1700 به وقت تهران) روز دوشنبه.

ترکیه بارها برافراشته در برابر آنچه آن را توصیف به عنوان ناعادلانه بار-به اشتراک گذاری پس از حدود چهار میلیون بیشتر پناهندگان سوری در ترکیه زندگی می کنند.

در سال 2016 ترکیه و اتحادیه اروپا توافق کردند که به یک معامله به موجب آن بروکسل ارائه می کنند میلیاردها یورو کمک در عوض مقامات ترکیه مهار جریان مهاجران به بلوک اما آنکارا بارها متهم به اتحادیه اروپا از تحقق وعده ساخته شده است.

اردوغان بالا فشار دستیار Fahrettin Altun است گفت: یکی از شرایط برآورده نشده بود که اتحادیه اروپا را در پناهندگان از ترکیه است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ Borrell و میشل ملاقات اردوغان در آنکارا روز چهارشنبه به ترکیه خواستار حمایت بیشتر در طول جنگ و مهاجران.

پس از مذاکرات Borrell وعده اضافی €170 میلیون دلار ($192 میلیون) در کمک به گروه های آسیب پذیر در سوریه است.

خسارت آتش سوزی مهاجر پناهگاه در یونان لزبوس

به عنوان مناقشه بین ترکیه و یونان و تشدید آتش سوزی در یک مرکز پناهندگان در یونان جزیره لزبوس یونان آتش نشانی و خدمات گفت: باعث خسارت قابل توجهی به یک انبار اما بدون آسیب.

این دومین آتش سوزی در یک نصب و راه اندازی ساخته شده برای مهاجران پس از یک مرکز پذیرش بود سوزانده توسط unknown عاملان هفته گذشته است. انبار که شامل مبلمان و لوازم الکتریکی به طور کامل نابود شد, با توجه به یونانی آتش نشانان.

یونان اعزام شده پلیس ضد شورش و ماموران مرزی برای مقابله با مردم در تلاش برای ورود به کشور و مرز منطقه دیده می شود پس از درگیری های خشونت آمیز بین آنها و مهاجران. در شنبه اسرائیلی سنگ پرانی در یونانی پلیس و تلاش برای شکستن حصار مرزی.

قبرس به ارسال نیروهای امنیتی به یونان-ترکیه مرز

در ضمن قبرس اعلام کرد که ارسال خواهد شد نیروهای امنیتی به یونان و ترکیه مرز زمینی برای کمک به محافظت از آن. یونانی سخنگوی دولت Kyriakos Kousios در بیانیه ای گفت که این تصمیم به ارسال نیرو اعلام شد قبرس نیکوس آناستاسیادس رئیس جمهور به نخست وزیر Kyriakos Mitsotakis در طول یک مکالمه تلفنی این دو تا به حال صبح روز یکشنبه.

“رئیس جمهور پیشنهاد شد و مورد استقبال قرار گرفت توسط” نخست وزیر یونان و در نتیجه یک نیروی از قبرس نیروهای امنیتی را به یونان سفر بلافاصله به دفاع و گارد یونان و اروپا مرزها” قبرس دولت در بیانیه ای گفت:.

دولت یونان با انتشار ویدیویی مسئله برای نشان دادن یک خودرو زرهی در تلاش برای پایین کشیدن بخشی از حصار مرزی با طناب. این ادعا خودرو تا حدی بود که خریداری شده با اتحادیه اروپا مرز بودجه. آسوشیتد پرس نمی تواند تایید صحت این ویدئو. هیچ نظر فوری از مقامات ترکیه.

آناستاسیادس را متهم ترکیه “با استفاده از پناهندگان به جمع آوری پول” پس از حدود 100 آفریقایی اتباع از مرز شمالی ترکیه و اشغال بخشی از این جزیره به قبرس که عضو اتحادیه اروپا بیشترین تعداد پناهندگان سرانه.

(FRANCE 24 با AFP آسوشیتدپرس و رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>