صادر شده در: بروز رسانی:

هزاران آواره سوری را آغاز کرده اند که در حال حرکت به خانه های خود در مناطق جنگ زده استان ادلب با وجود خطر از سرگیری جنگ برخی از ترس هدایت می شود که کروناویروس جدید می تواند ویران در شلوغ اردوگاه در نزدیکی مرز ترکیه.

تبلیغات

حدود یک میلیون سوری فرار ادلب و اطراف آن روستا در شمال غربی سوریه در سال گذشته پس از حمایت نیروهای دولتی تشدید کمپین خود برای بازپس گیری آخرین دژ شورشی پس از نه سال جنگ.

مبارزه تا آرام از ماه مارس زمانی که آنکارا که پشت برخی از گروه های مخالف بشار اسد, توافق آتش بس با مسکو است که پشتیبانی دمشق با سنگین نیروی هوایی.

سوریه و شمال غربی هنوز مورد تایید شده از coronavirus اما پزشکان از ترس این منطقه را ویران پزشکی زیرساخت و سرشار اردوگاه را به سرعت به نوبه خود هر گونه وقوع یک فاجعه انسانی قرار دارد.

به عنوان آزمایشی صلح دارای آواره سوری در حال وزن گریم گزینه های باقی مانده در بسته بندی اردوگاه با چند خدمات که در آن یک گسترش ویروسی می تواند کشنده و یا بازگشت به خانه ها هنوز هم در خطر گرفتار شدن در تجدید خونریزی.

“زندگی ما از خطر به خطر ما به عنوان فرار از بمباران رژیم و درگیری به ازدحام بیش از حد و کروناویروس گفت:” ابو عبدو, 45. روز یکشنبه حضرت بازگشت و با خانواده اش از هفت به یک روستا در حومه ادلب.

“در اینجا آن را زمین های کشاورزی و هوا تمیز است و هیچ گرفتگی, اما آن را هنوز هم یک منطقه خطرناک است,” او گفت:.

ون و کامیون های انباشته با تشک و لوازم خانگی خفه جاده snaking در جنوب از طریق استان ادلب در روز یکشنبه به عنوان خانواده رانده فقط ماه قبل توسط حملات هوایی به دنبال بازگشت.

“ما ترس وجود خواهد داشت یک رژیم تشدید دوباره اما زندگی در این شهر در خانه ما بهتر است از جابه جایی و شرایط بد” گفت: Fayez al-Assi, 49, که فرار کرد Jabal al-زاویه در ادلب جنوبی روستا دو ماه و نیم پیش.

سوریه پاسخ هماهنگی گروه شمال غربی سوریه امداد آژانس گفت: 103,459 سوریه در حال بازگشت به شهرهای حلب و حومه ادلب پس از آتش بس.

“حتی اگر بمب گذاری ما نمی ترسم از آن است. ما عادت به آن” گفت: Zakaria Shawish, 25, از شهر Ariha در جنوب یمن است. “اینجا نشسته زیر بمباران بهتر است از بودن آواره در اردوگاه ها و داشتن یک خانه است.”

(رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im