محمود عباس رئیس تعلیق روابط با آمریکا و اسرائیل

صادر شده در: بروز رسانی:

تشکیلات خودگردان فلسطین به قطع همه روابط با ایالات متحده و اسرائیل از جمله کسانی که مربوط به امنیت پس از رد نشدن طرح صلح ارائه شده توسط رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن محمود عباس گفت: در روز شنبه.

تبلیغات

عباس در قاهره به آدرس اتحادیه عرب که در حمایت از فلسطینی ها در مخالفت خود برای مغلوب ساختن پیشی جستن ،

طرح تایید شده توسط بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خواستار ایجاد یک demilitarised فلسطین که شامل شهرک های یهودی نشین ساخته شده در سرزمین های اشغالی و نزدیک به کل امنیتی اسرائیل در کنترل است.

“ما مطلع طرف اسرائیلی … که وجود خواهد داشت هیچ روابط در همه آنها و ایالات متحده از جمله همکاری های امنیتی” عباس گفت: یک روز جلسه اضطراری نامیده می شود به بحث در مورد تهمت ،

مقامات اسرائیلی تا به حال هیچ اظهار نظر فوری در اظهارات خود.

اسرائیل و حکومت خودگردان فلسطینی با نیروهای امنیتی به مدت طولانی همکاری پلیس در مناطق اشغالی کرانه که فلسطینی تحت کنترل است. تشکیلات خودگردان فلسطینی نیز دارای هوش موافقت نامه همکاری با سازمان سیا است که در ادامه حتی پس از فلسطینی ها شروع تحریم تهمت و دولت تلاش های صلح در سال 2017.

عباس همچنین گفت که او حاضر به بحث در مورد این طرح با مغلوب ساختن پیشی جستن توسط تلفن و یا برای دریافت حتی یک کپی از آن را به مطالعه.

“مغلوب ساختن پیشی جستن از او پرسید که من صحبت می کنند به او تلفن کردم اما گفت:” نه ” و او می خواهد به ارسال یک نامه به من … اما من آن را رد کرد.”

عباس گفت: او نمی خواست تهمت قادر به می گویند که او عباس مشورت شده بود.

او تصریح کرد: خود را “کامل” رد تهمت طرح ارائه شده در روز سه شنبه.

حقوق فلسطینی

این طرح همچنین پیشنهاد آمریکا به رسمیت شناختن اسرائیل شهرک سازی در کرانه زمین و از اورشلیم به اسرائیل تفکیک سرمایه است.

اتحادیه عرب در نشست وزرای خارجه در قاهره گفت: این طرح نمی خواهد منجر به یک برنامه جامع و فقط صلح و لیگ نمی خواهد همکاری با ایالات متحده در اجرای آن است.

وزیران تأیید حقوق فلسطینی برای ایجاد یک دولت آینده بر اساس زمین اسیر و اشغال شده توسط اسرائیل در سال 1967 خاورمیانه جنگ با شرق بیت المقدس به عنوان پایتخت نهایی بیانیه گفت.

وزرای خارجه مصر و عربستان سعودی, اردن, عراق, لبنان, در میان دیگران, گفت, وجود دارد می تواند هیچ صلح بدون به رسمیت شناختن حقوق فلسطینی و یک راه حل جامع است.

پس از مغلوب ساختن پیشی جستن خود پرده برداری طرح برخی از عرب قدرت ظاهر شد و با وجود تاریخی برای حمایت از فلسطینی ها را به اولویت روابط نزدیک با ایالات متحده و مشترک خصومت نسبت به ایران بیش از سنتی عرب و اتحاد است.

سه خلیج فارس کشورهای عربی – عمان, بحرین و امارات متحده عربی با حضور در کاخ سفید جمع آوری که در آن مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد طرح خود را در کنار نتانیاهو ،

در روز سه شنبه نتانیاهو گفت: او از کابینه این هفته به تصویب استفاده از قانون اسرائیل به شهرک های یهودی نشین در کرانه باختری است.

این حرکت می تواند اولین گام به سوی رسمی الحاق این شهرک ها و دره اردن – خاک اسرائیل نگه داشته است تحت اشغال نظامی پس از ضبط آن در سال 1967.

بسیاری از کشورها در نظر گرفتن شهرک سازی اسرائیل در سرزمین اسیر در جنگ به نقض قوانین بین المللی است. مغلوب ساختن پیشی جستن اتحادش را تغییر سیاست ایالات متحده برای برداشت چنین اعتراض.

(رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر