‘پالم اسپرینگز” و “زولا” ، یین و یانگ از هنوز حیاتی ساندنس (ستون)

جشنواره فیلم ساندنس در حال مبارزه با یک نبرد شده است که ساختمان برای چند سال و چه آن را برای مبارزه می توان در یک کلمه خلاصه کرد: ارتباط. چه چیزی باعث می شود یک فیلم ساندنس مربوطه ؟ در یک حس قدیمی معیارهای هنوز هم نگه دارید. آن را ترکیبی از جعبه دفتر عملکرد جوایز مهر و buzzy you-know-it-when-you-see-آن چیزی که از نفوذ به قلب از آنچه ما استفاده می شود به تماس و گفتگو است.

اما راه تمام چیزهای که در حال حاضر با این نسخهها کار دستخوش تکتونیکی تغییر در زیر زمین ساندنس نشسته است. اگر من گفت که روز های شکوه از ساندنس شد یک بار تعریف شده توسط فیلم هایی مانند “Reservoir Dogs” یا “خرده نان” و یا “خوش آمدید به خانه عروسکی” یا “استخوان زمستان” یا “Whiplash” شما احتمالا می خواهم بگویم “حتما کسانی که تمام فیلم های بزرگ!” اما آنچه آنها ساخته شده است ، با تنها استثنا از “شلاق زدن” هیچ یک از کسانی که فیلم های رسیده از 7 میلیون دلار در گیشه (بیشترین در آمد زیر 5 میلیون دلار) و “شلاق زدن” فوق العاده درام که راه اندازی حرفه ای از Damien Chazelle ساخته شده پول کمتر از “خداحافظی” را سال گذشته است. بنابراین اگر شما فکر می کنم که ساندنس, فیلم, در حال حاضر نگاه بدجور “کوچک” لطفا می دانم که با معدودی موارد استثنا مثل “منچستر توسط دریا” آنها همیشه…. این طبیعت ساندنس نه یک اعتصاب در برابر آن.

مشکل این است که کوچک یا اندک ظاهر می شود و به معنی کمتر از آن یک بار در سرگرمی چشم انداز که در حال حاضر پس از تکه تکه حتی تحسین شده ترین فیلم و تلویزیون را نشان می دهد در حال رقابت برای چشم در راه آنها تا به حال هرگز قبل از.

محبوب ترین ها در انواع

وجود دارد و یکی موذی راه که ساندنس است که در حال حاضر یک قربانی موفقیت خود را است. جوایز فصل به عنوان ما می دانیم که آن را تبدیل به شش ماه نیروی عظیم منهدم کننده بیش از حد درایو مبارزه است که راه اندازی شده توسط یک وقتی از سقوط جشنواره (ونیز تلورید تورنتو) و قطعا به عنوان آیووا اولیه آغاز مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری به مدار. این دولت دائم از جوایز-فصل-در-استروئیدها رانده شد در اصل توسط مستقل-فیلم انقلاب است. آن را هرگز در مورد استودیوهای بزرگ تصمیم به تنبیه کردن پتانسیل خود را Oscar محصول به عرض یک اینچ از زندگی خود را. آن را در مورد هند hooking فیلم های خود را به جوایز قطار چرا که در حال حاضر مطمئن ترین راه برای آنها را به فروش برساند. (همچنین در مورد Harvey Weinstein را حریص اسکار شیدایی که او حک بر روی چشم انداز.)

به عنوان یک نتیجه فصل جوایز در حال حاضر نشان دهنده همیشه در جنگل ضخیم تر از شرکت های رقیب به طوری که حتی فیلم های مستقل که آیا عبور بیش از پیدا کردن آن سخت تر برای به دست آوردن نهایی کشش. وجود دارد مقدار زیادی از بحث در یک سال پیش که “کلاس هشتم” یک ساندنس احساس ساخته شده است که 13 میلیون دلار در گیشه را دریافت خواهید کرد یک نامزدی اسکار برای بهترین تصویر; آن را باید (و می تواند) اما این کار را نکرد. در این سال “جدا نشده سنگهای” نه یک فیلم ساندنس اما قطعا خالص, indie در, برک آوت را 50 میلیون دلار در گیشه و آن را الهام گرفته از نوع جوایز پچ پچ برای آدام سندلر است که فیلم مدیران و بازاریابان از خواب. نتیجه ؟ صفر اسکار معرفی. که نشانه ای از آنچه از زمین خشن زیبا اما آرام شکوفه خوب ساندنس فیلم در حال حاضر در تلاش برای ریشه خود را در.

اما دیگر چیزی برای گفتن در مورد ساندنس است که حلق آویز موفقیت خود را در درجه اول در جوایز بازی را می توان یک اعوجاج لنز که از طریق آن برای مشاهده این جشنواره است. جوهر از ساندنس امروز است آنچه در آن همیشه این بود: هر سال جشنواره تولد می دهد نه فقط به فیلم اما برای فیلمسازان. در برخی از سطح چه کسی اهمیت میدهد اگر “وداع” نمی گیر بهترین عکس نامزدی? این فیلم را یک پیروزی بود و آن را راه اندازی حرفه ای از لولو وانگ خواهد شد که ساخت فیلم یکی امیدوار است تا 25 سال آینده. که آنچه در ارتباط است. و در این سال با وجود برخی grousing — کجا رسید ؟ از کجا اسکار امیدوار? (در واقع آن را بزرگ هیئت داوران جایزه و مخاطبان برنده جایزه “Minari” که به نوبه خود می تواند هر دو) — وجود یک سفید-داغ زمان الکتریکی استعداد های در حال اجرا را از طریق ساندنس. من پیش فرض این است که افکار واهی و پوچ ، آن را سمت راست وجود دارد; مردم را دیدم و احساس آن است.

برای قرار دادن آن را از نظر ارتباط جشنواره فیلم ساندنس تعریف شد در این سال حداقل برای من با دو فیلم که از طرف مقابل از هنر طیف. یکی از فوق العاده هوشمند پاپ کورن کمدی است که می تواند با حمل و نقل مناسب ایجاد یک چلپ چلوپ. از سوی دیگر یک درام خیلی بی پروا و ما لحظه ای و پس از mesmerizingly گردد که در آن اعلام ورود عمده فیلم هنرمند.

به همه ناظران که گفته اید که ساندنس است که از دست دادن آن موجو (و بسیاری از آنها وجود دارد هر چند آنچه که آنها واقعا صحبت کردن در مورد این است که چگونه جریان انقلاب در حال حاضر تهدید می کند فیلم, فرهنگ, دوره) من را به نقطه تضاد بین “پالم اسپرینگز” Andy Samberg “روز موش خرمای کوهی امریکا”-در-پوچ گرا-downers کمدی است که به فروش می رسد برای یک جشنواره جدید رکورد (با تشکر از a cheeky add-on 69 سنت), و بی پایان فهرستی از خالی “جمعیت-pleasers” است که باید کشف و ضبط اخبار در ساندنس برای 25 سال است.

من وجود داشت و من آنها را دیدم همه: سربی و twee “مبارک تگزاس” که بود و توسط Miramax در سال 1999 برای آن فصل 10 میلیون دلار (در دنیای واقعی از آن ساخته شده فقط 2 میلیون دلار) و یا فوق العاده ساختگی و mirthless جوان-پسران-تقلید-“اولین خون” انگلیسی “کمدی Son of Rambow” (2007) بود که خریداری برای $8 میلیون (و فروش تحت $2 میلیون) یا “بچه قورباغه” (2002), glib عاشقانه کمدی بود که مانند “فارغ التحصیل” تعمیرشده توسط کانال دیزنی و یا پدربزرگ از همه آنها را — “Little Miss Sunshine” این اسکریپت توسط index-کارت طنزهای indie در لباس است که در سال 2006 موفق به شکستن از بسته در بخشی به دلیل آن فریب خورده بسیاری از منتقدان که باید شناخته شده بهتر است به فکر آن بود که یک خانواده کمدی با یک بدبینی “لبه.”

وجود دارد یک راه ساده برای توصیف تاریخ ساندنس “جمعیت-pleasers”: بسیاری از آنها را خورد. آنها باید زندگی-through-a-مصنوعی-لنز کیفیت بد تلویزیون که در جشنواره مخاطبان تمایل به خوردن تا مانند مواد غذایی راحتی حتی زمانی که کیفیت همه چیز است که فیلم مستقل قرار است به ایستادن در برابر.

در عین حال “پالم اسپرینگز” sidesteps curse of the hip-اما-بی ارزش ساندنس جمعیت pleaser. Samberg به عنوان خنده دار به عنوان همیشه اما نمایش یک تازه صاف و فرمانده پیشرو-مرد نمایی نقش Nyles است که در یک زمان حلقه درست مثل بیل موری در “روز موش خرمای کوهی امریکا.” هر روز صبح او از خواب بیدار در یک اتاق متل با ditz از یک دختر و سر به یک عروسی در پالم اسپرینگز; سپس او آن را دوباره و دوباره و دوباره. من اعتراف می کنم که “روز موش خرمای کوهی امریکا” نیست دقیقا مورد علاقه من, کمدی, چون من آن را پیدا کنید (yes) تکراری. من می دانم که جوهر از این فیلم کمدی موتور, اما آن را هنوز هم می پوشد ،

در عین حال “پالم اسپرینگز” طول می کشد اضطراب و بیزاری از یک روز پس از بعدی تکرار و تزریق آن به سمت راست فیلم طنز DNA. Nyles بر خلاف بیل موری فیل نیست را برای تغییر و یا بهبود وضعیت خود را. او می داند که او را گیر — و بیشتر آنچه که از زندگی اش بی معنی است. بنابراین او فقط coasting از طریق آن همه شما رویین تن وجودی حزب دلقک در یک پیراهن هاوایی. حداقل درست است که تا زمانی که سارا (Cristin Milioti) این هرزه خواهر عروس می شود گیر در حلقه با او همراه است. (J. K. Simmons, به عنوان یک hilariously عصبانی سوم چرخ گیر کرده است بیش از حد.)

این $17.5 میلیون و 69 سنت!) که ponied برای “پالم اسپرینگز” بخشی از یک معامله است که دیدن این فیلم توزیع شده توسط نئون و Hulu. به عبارت دیگر آن را یک پا در دنیای قدیم و جدید و آن کسی حدس می زنم که چگونه است که بازی خواهد کرد. به درستی قرار داده شده در سینما, من فکر می کنم این تصویر به راحتی می تواند 30 دلار به 50 میلیون دلار است. اما این است که این طرح ؟ یا Hulu بیش از حد مشتاق به ارائه “پالم اسپرینگز” را به عنوان یک اعتبار هدیه به جریان آن مشترک هستند ؟

هر چه اتفاق می افتد بدون شک وجود دارد که $17.5 میلیون پرداخت می شود “پالم اسپرینگز” هر چند من فکر می کنم آن را توجیه بخشی از جدید Netflix چگونه-بزرگ-is-your-معامله ؟ ساندنس عصر یکی که سوخت شده است درهم و برهم اولویت های جریان غول. این نیست که فقط به جیب شرکت هایی مانند Netflix و آمازون فراتر از عمیق است. این شرکت ها نیست, خرید فیلم — آنها در حال خرید محصولات سرگرمی است که آنها را به بیلبوردهای تبلیغاتی برای تبلیغ اعتبار خود را. (“The Irishman” یک فیلم فوق العاده; آن را نیز جهان گران قیمت ترین بیلبورد.) و این روند بوده است عمده disruptor وقتی که می آید به سنتی روند ساندنس قرارداد ساخت.

فقط قبل از جشنواره این سال سونی پیکچرز کلاسیک به دست آورد حقوق به “پدر” برای نامعلومی (اما از همه گزارش های نسبتا عاقل) مجموع. این یک هوشمند وانت: آنتونی هاپکینز به عنوان یک زن 80 ساله با پیرمرد لغزش به زوال عقل (و شما هرگز دیده می شود یک زوال عقل فیلم کاملا مثل این یکی) می دهد عملکرد خیره کننده است که مطمئن شوید که به یک جایزه مدعی. اما در دنیای جدید اگر شما خرید یک فیلم در ساندنس برای کمتر از $10 میلیون شما به طور ناگهانی به نظر نمی آید مانند یک بازیکن است. جریان خدمات در حال ساخت این تیتر خرید در بخش, به رژه خود را ممکن است. آنها در حفظ و اصرار دارد که در آنها مشترک مبتنی بر اقتصاد, فرد, فیلم, لازم نیست که به انجام (آنها فقط باید وجود داشته باشد) و این که یک ثروتمند-از-تو راه از لاف زدن که آنها را شکست داد و قانون عرضه و تقاضا است. این نوع از moxie می derange واقعیت از یک محل مانند ساندنس است که هنوز کمی در مورد داستان فیلم در تلاش برای گرفتن یک شکاف و آویزان. که آنچه در آن بود که همیشه مورد.

که گفت:, اگر ساندنس ماموریت به نمایش گذاشتن هنرمندان که می توانید از جعبه تغییر راه ما در سینما و سپس ناب فیلم از سال 2020 جشنواره فیلم ساندنس شد “زولا” به دلیل آن چه فیلم هایی مانند “خوش آمدید به خانه عروسکی” و “سیزده” و “فرویتول ایستگاه” بود: جوش-بیش-با-استعداد رویایی با کیفیت. این داستان دو سیم لخت کن و آن را بر اساس ظالمانه داستان واقعی است که به شهرت آمد از طریق یک tweetstorm اما این فیلم کارگردان و نویسنده مشترک Janicza براوو با استفاده از این به عنوان یک غذای اصلی به صنعت آن را به عنوان در واقع زندگی در عصر دیجیتال قطع است. او ساخته شده است یک درام است که بسته به چنین خارج از ماشین چین دهنده combustible و خطرناک پانچ که این باعث می شود یک فیلم مانند “زرنگ” شبیه “9 تا 5 است.”

براوو داستان زولا (Taylour پیج) یک دوست که با او سر پیچ مستقیم و استفانی (Riley Keough), یک دوست که نمی کند. از باز کردن عکس در جایی که این دو به اندازه هر یک از دیگر در پشت صحنه آینه با ناگفته سرد پارانویا شما نه فقط تماشای یک فیلم. شما در گرفتن یک فیلمساز. زولا و استفانی با احتیاط تبدیل به رفقای گفتگو در مورد آنچه ممکن است اولین نمونه از کانتمپو فیلم گفت و گو پس در واقع تخریب آن را کلامی معادل پیام کوتاه. استفانی با او سفید-دختر-دیدار-homegirl قرار داده-بر روی شخصیت (کل بودن است اختصاص) می پرسد زولا به سمت پایین به تمپا برای یک آخر هفته نامزدی در عجیب و غریب-dance مرکز فروش و جمعیت آنها را به یک SUV همراه با استفانی پسر ادم سفیه و احمق و مغرور دلال محبت این فیلم طول می کشد آهسته شیرجه رفتن را از طریق شیشه به دنبال به ذهن خم tawdriness از رابطه جنسی-صنعت دوزخ.

“زولا” یک درام, سوار, قطعه خام از نیمه شب روزنامهنگاری یک youthquake به عنوان واقعی را به عنوان “آمریکا عسل” و یک پرتره از یک تازگی تخریب دیجیتال-souled امریکا که در آن هر چیزی که گذشته شده است کالایی و نقش آفرینی است که در حال حاضر سکه از قلمرو. Taylour پیج و Riley Keough را به زندگی چه ممکن است بیشتر اصیل به تصویر کشیده کارگران جنسی صفحه نمایش بزرگ تا به حال دیده و کلمن دمینگو می دهد headiest عملکرد به عنوان یک دلال محبت از مورگان فریمن در “خیابان هوشمند.” اما نهایی ستاره “زولا” است Janicza براوو که سرمایه گذاری در هر صحنه با یک برق حس کشف که او ظهور از ساندنس به عنوان یک جدید, مینیمالیستی, اسکورسیزی. در یک کلمه که ارتباط.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر