نارندرا نخست وزیر روز چهارشنبه افتتاح هند بزرگترین تا کنون دفاع Expo 2020 در لکنو و تنظیم هدف دفاع صادرات به ارزش 5 میلیارد دلار (تومان 35,000 کرور) در پنج سال آینده.

تاکید بر نیاز به هند برای رسیدن به اعتماد به نفس در نظامی مورد نیاز را به صورت حال و آینده چالش های امنیتی مودی ادعا کرد مگر اینکه این کشور کنترل عظیم آن دفاع واردات بیل, رویای تبدیل شدن به یک $5 تریلیون اقتصاد می تواند متوجه نمی شود.

پرداختن به جمع آوری و پس از افتتاح مگا نشان می دهد او اشاره کرد که پس از استقلال هند تا به حال موفق به سرمایه گذاری در آن تاریخی قابلیت های بومی تولید آن دفاع الزامات و عوض شد به شدت متکی به واردات است.

PM ادعا کرد در طول پنج سال گذشته وجود دارد غیرت به رمپ داخلی دفاع توانایی تولید و به تدریج تبدیل به یک شبکه دفاع صادر کننده به جای می ماند یک وارد کننده خالص.

“از دفاع صادرات به ارزش 2,000 تومان کرور روپیه چند سال ما در حال حاضر به دست دفاع صادرات به ارزش 17,000 تومان کرور روپیه تا کنون,” او گفت:, و اضافه کرد که هدف به آمار صادرات 5 میلیارد دلار در پنج سال آینده.

کرسی هدف ” را در هند به هند و جهان, او گفت: DefExpo 2020 شد و در حال حاضر در میان بزرگترین دفاع را نشان می دهد در سطح جهانی و این امر کمک فوق العاده نسبت به نمایشگاه هند به عنوان یک سرمایه گذاری ایده آل مقصد برای دفاع نظامی و سخت افزار.

“هند است که نه تنها یک بازار بزرگ اما ارائه می دهد کسب و کار و فرصت ها” مودی خواسته سرمایه گذاران خارجی و تضمین سرمایه گذاری های خود را ارائه می کنند بازده خوب و در همان زمان کمک به هند تبدیل شدن به خود متکی در دفاع از خود نیاز دارد.

اما PM مشاهده شده در هند پیگیری از اعتماد به نفس بود و به تامین منافع ملی خود به ویژه در زمینه امنیتی و مبارزه با آن رو در منطقه و نه هدف در برابر هر ملت است.

“هند همواره یک شریک قابل اعتماد برای صلح جهانی بود و باعث شد در طول دو جنگ جهانی اگر چه آن را به حال هیچ مستقيم سهام در این درگیری” مودی گفت: اطلاع رسانی که نزدیک به 6000 هندی پرسنل امنیتی شد و در حال حاضر مستقر در سازمان ملل متحد در حفظ صلح ماموریت در کشورهای آفریقایی.

او گفت: دفاع از تحقیقات و توسعه سازمان (DRDO) بود که به دفاع از بخش نوپا به مقیاس و توسعه محصولات جدید بر اساس فن آوری های مدرن از جمله هوش مصنوعی (AI) ، او گفت: هدف بود به 200 مربی جدید راه اندازی در این بخش است.

در ضمن مودی حمایت از توسعه دفاع ظرفیت تولید در بخش خصوصی داخلی و صحبت در مورد فعال کردن سیاست از جمله لیبرال صدور مجوز رژیم های اجرا شده توسط دولت مرکزی و دفاع میلادی به ترویج همکاری.

مودی گفت: DRDO بود و تسهیل انتقال از دفاع و فن آوری ایجاد کرده بود پنج جدید آزمایشگاه تست برای آمدن به ترویج نوآوری است.

با اشاره به دفاع تولید دالان در تامیل نادو و اوتار پرادش ب. ظ گفت: این مراکز نه تنها کمک به هند تبدیل شده و متکی به خود در دفاع ساخت اما همچنین کمک به میکرو, شرکت های کوچک و متوسط (MSME).

او گفت: اروپا (ISRO) بود کاوش در فضا برای رفاه مردم و نه برای جنگ در حالی که DRDO در حال توسعه قابلیت محافظت از این فضا دارایی از تهدیدات بالقوه.

11th edition از دوسالانه DefExpo 2020 در فوریه 5-9 خواهد شد از ویژگی های 1,000 شرکت کنندگان از جمله 165 شرکت خارجی از آمریکا و فرانسه و آلمان و روسیه و اسرائیل و استرالیا و غیره در حال شرکت در این رویداد و آن را بزرگترین دفاع نشان می دهد بیش از 10 نسخه از DefExpo 2018 در چنای که حدود 700 غرفه داران شرکت کرده بود.

ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im