RBI نقل و انتقالات مازاد خود را به دولت اما کسری بودجه است فقط بیش از حد گسترده

انتقال از RBI به دولت است که همیشه کاملا تماشا. در این سال RBI هیئت مدیره را تایید کرده است انتقال Rs 57,128 کرور به دولت به عنوان برابر Rs 1.48 تریلیون در 2018-19 و Rs 40,000 cr در 2017-18. سال گذشته بالاتر بود با توجه به اضافی فرمول رانده انتقال ذخایر دولت مرکزی است. آن یک زمان انتقال و از این رو منافع تکرار نیست به همان اندازه.

این مقدار ممکن است بسیار قابل توجه از نظر حمایت از دولت مالی به عنوان آن را در اطراف خواهد بود 0.25% از تولید ناخالص داخلی در مقابل انتظار می رود کسری مالی نزدیک به 8 درصد برای 2020-21. اما با توجه به این که به احتمال زیاد slippages در حساب های دیگر مانند مالیات بر درآمد و اتلاف سرمایه در خصوص این مفید است. همچنین انتقال در این برهه از زمان مهم است که دولت نیاز به منابع مالی برای دیدار با تعهدات مختلف.

جالب است که بودجه را هدف قرار داده بود یک مقدار از 89,000 تومان کرور روپیه از RBI PSBs و FIs. از این رو این مقدار کمک می کند اما به طور قابل توجهی ممکن است قادر به کمک به رسیدن به هدف به عنوان سود از دو نفر دیگر اجزای ممکن است به دست آمده. بانک ها ممکن است مجبور به توسل به برنامه بازسازی و معوق NPA شناخت گزینه های را کاهش مقررات و از این رو آشکار سود بالاتر. همچنین باید اشاره کرد که RBI گفته است که با توجه به امکانات توسعه یافته توسط بانک مرکزی به بانک ها پرداخت سود سهام سال جاری خواهد بود وجود دارد که در این صورت دولت خواهد تحت تاثیر قرار گرفتن. در برابر این پس زمینه مقدار می تواند در نظر گرفته می شود کمتر از آنچه ممکن است انتظار می رود شده است توسط دولت است. وجود دارد می تواند محدود صعودی با توجه به تصمیم برای حفظ احتمالی خطر بافر در 5.5 درصد.

موضوع RBI نقل و انتقالات برای دولت مهم تبدیل شده است از اواخر سال آن را به عنوان یک مقدار زیادی می آید و از دوره عادی مرکزی فعالیت های بانکی. در یک سال که در آن RBI بزرگتر LAF برنامه وجود دارد خواهد بود یک تمایل برای پول بیشتر به دست آورده توسط بانک مرکزی. برعکس در FY21 به عنوان مثال که در آن RBI شده است فعال تر با معکوس مخزن خالص درآمد می تواند پایین تر به عنوان پرداخت می شود بیش از رسید از مخزن (LTRO, TLTRO).

وجود دارد بحث های سال گذشته در مورد انتقال ذخایر RBI به دولت و Bimal جالان کمیته کشیده شده تا به حال یک فرمول. از این رو بخش عمده ای از سهام از ذخایر بود که منتقل شد به استناد. از آن پس در آن خواهد بود تنها مازاد RBI که بسته به نرخ بهره رژیم و نقدینگی عملیات. زمانی که بزرگ OMOs انجام شده عنوان شد در FY19 تمایل برای درآمد از بانک مرکزی به افزایش است که تحت فشار قرار دادند تا مازاد. FY20 شده است typified توسط هر دو نرخ بهره پایین و مازاد نقدینگی که کار به نفع وام گیرندگان و وام دهندگان.

آن را مانند که رفتن به جلو RBI ممکن است ثابت اما نه بیش از حد فعال در ارائه بودجه به دولت است. تنها راه خواهد بود اگر وجود دارد اعطای وام به طور مستقیم به دولت که در آن دومی پرداخت بهره به بانک مرکزی است که می آید به عنوان انتقال مازاد. این می تواند باز کردن درب برای بحث دوباره.


نویسنده اقتصاددان ارشد در مراقبت از رتبه بندی. گلزنی شخصی

سلب مسئولیت: دیدگاههای شخصی هستند. آنها نه منعکس کننده دیدگاه/s کسب و کار استاندارد است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *