ائتلاف به رهبری عربستان سعودی خواستار پایان دادن به تنش ها در جنوب یمن

صادر شده در:

عربستان سعودی رهبری ائتلاف نظامی روز دوشنبه در یمن را رد کرد جدایی طلبان’ بیانیه خود حکومت بیش از این کشور در جنوب و خواستار “پایان دادن به هر گونه escalatory اقدامات”.

تبلیغات

جدایی طلبان’ حرکت پیچیده و طولانی جدا, جنگ, مبارزه با ائتلاف و در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت در برابر سران شورشیان که کنترل زیادی از شمال.

یمن و جدایی طلبان امضا یک قدرت هسته ای در ریاض در ماه نوامبر گذشته که quelled یک نبرد — لقب “یک جنگ داخلی در یک جنگ داخلی” — برای جنوب بود که در ماه اوت دیده می شود آنها دست گرفتن کنترل دومین شهر عدن.

“پس تعجب آور اعلام وضعیت اضطراری توسط, جنوب, شورای انتقالی, ما دوباره بر نیاز به سرعت اجرای توافق ریاض” این ائتلاف گفت: با توجه به توییت رسمی از حمله عربستان به.

“ائتلاف خواستار پایان دادن به هر گونه escalatory اقدامات و خواستار بازگشت به توافقنامه توسط طرف های شرکت کننده.”

STC است که با حمایت کلیدی شریک ائتلافی دولت امارات عربی متحده روز یکشنبه اعلام کرد خود حکومت در جنوب یمن متهم دولت از عدم انجام وظایف خود و از “توطئه” علیه جنوبی شود.

دولت اعلام کرده حرکت می کند و گفت: جدایی طلبان-که به مدت طولانی آشفته برای استقلال در جنوب — خواهد بود مسئول این “فاجعه بار و خطرناک” نتیجه.

تفکیک بین یک زمان می آید به عنوان متحدان ائتلاف تمدید یک طرفه آتش بس با هدف دفع coronavirus بیماری همه گیر — یک شاخه زیتون رد روحانی تسلیت گفت.

ترکیبات این کشور مشکلات حداقل 21 نفر کشته شدند در جاری شدن سیل در این ماه با عدن در خیابان های مستغرق و خانه های تخریب شده.

سازمان ملل متحد روز یکشنبه گفت که بیش از 100 ، 000 نفر در سراسر یمن شده اند تحت تاثیر بارش باران های سیل بود که آسیب دیده جاده ها, پل ها و شبکه برق و آب آلوده لوازم.

“خانواده های بی شماری را از دست داده اند همه چیز” Lise گراند سازمان ملل متحد انسانی هماهنگ کننده برای یمن در بیانیه ای گفت:.

“این فاجعه می آید در بالای COVID-19 بحران که می آید در بالای قبل از قحطی سال گذشته که در آمد بالا از بدترین شیوع وبا در تاریخ مدرن” او اضافه شده است.

“راه حل روشن است. احزاب به جنگ نیاز به پیدا کردن شجاعت برای توقف جنگ و شروع مذاکره.”

‘بازگشت به توافقنامه’

ریاض پیمان قدرت های جنوب-جنوب شده بود مورد ستایش قرار داد به عنوان جلوگیری کامل از کشور, اما با عدم اجرای ناظران گفته اند آن است که به طور موثر از بین رفته.

ترک های پدید آمده به زودی پس از آن امضا شد با شکایت بیش از کمبود مواد غذایی در جنوب استهلاک شدید نرخ ارز و کمبود منابع مالی برای پرداخت کارکنان بخش دولتی.

“ما در (عربستان سعودی) و امارات متحده عربی به شدت بر این باورند که در سطح بین المللی مورد حمایت ریاض توافق تضمین شده است یک فرصت برای برادرانه مردم یمن برای زندگی در صلح” عربستان وزیر دولت در امور خارجه عادل الجبیر اما گفت: در یک صدای جیر جیر.

“ما رد هر گونه جنگ است که خطر انداختن امنیت و ثبات یمن” او گفت:.

در حالی که دولت و STC فنی متفقین در جنگ علیه از ایسنا ، این در مورد تجزیه طلبی باور جنوب باید یک دولت مستقل — به عنوان قبل از آن بود وحدت در سال 1990.

روز یکشنبه شاهدان عینی گزارش داد سنگین استقرار STC نیروها در شهرستان و تجزیه طلبان منبع به خبرگزاری فرانسه گفت که آنها تا به حال راه اندازی ایستگاه های بازرسی “در تمام امکانات دولتی از جمله بانک مرکزی و بندر عدن”.

حسام Radman یک محقق برای سانا مرکز مطالعات استراتژیک گفت: جدایی طلبان در حال حاضر در کنترل نظامی و امنیتی در عدن که در آن آنها را محبوب پشتیبانی می کند.

“اما با این اعلامیه آن را تبدیل به مسئول اداری در طرف موقت پایتخت که شاهد کاهش بی سابقه به تازگی” در ارائه خدمات و عملکرد اقتصادی او به خبرگزاری فرانسه گفت.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>