ثانویه تولید فلز فرو ریختن تحت مستند چون حمل و نقل اضافه کردن به گلایه

ثانویه تولید فلز که در مجموع کمک به نزدیک به نیمی از هند فلزات آهنی و غیر آهنی فلز مصرف روبرو هستند دو whammy با توجه به گسترش coronavirus (Covid -19) در هر دو هند و خارج از کشور.

پس از آن شیوع در شهر ووهان چین در ماه دسامبر 2019 قیمت فلز کاهش یافته است عظیم 25-30 درصد است. پس ثانویه تولید فلز رزرو کرده بود خود مواد اولیه (ضایعات فلزی) از تامین کنندگان خارج از کشور بر اساس قیمت غالب حدود سه ماه پیش پس از آن کاهش قیمت فلز ساخته شده است که واردات مواد اولیه گران. علاوه بر این کارخانه ها در حال بستن به علت عدم در دسترس بودن مواد خام و نیروی کار پس از به حالت تعلیق جنبش از حمل و نقل عمومی. بلند کردن اجسام از محصولات به پایان رسید توسط صنایع مصرف کننده در محوطه کارخانه نیز آمده است به توقف سنگ زنی به عنوان کامیونداران و کارگران را متوقف کرده اند پیمودن میان تهدید برای ایمنی خود را از Covid-19.

همچنین بخوانید: Coronavirus زنده: شکاف در نظارت بین المللی ورود در 2 ماه گذشته

از سوی دیگر بندر تراکم تبدیل به یک نگرانی عمده برای ثانویه فلزی و کاغذ بازیافت به عنوان شرکت های حمل و نقل را شروع کرده اند و خواستار بازداشت اتهامات عنوان شده برای مسدود کردن ظروف خود را در بنادر. پس از شرکت های حمل و نقل خود را اعلام کرده اند عملیاتی آنها درخواست مواد قراضه وارد (فلز و کاغذ) برای پاک کردن محموله خود را و یا پرداخت جریمه برای درگیر شدن ظروف فراتر از توافق حمل و نقل دوره است.

“مواد قراضه است و نه ضروری کالا. بنابراین کامیون اپراتورهای نه بلند کردن اجسام فلزی و کاغذ ضایعات با توجه به این مستند در سراسر کشور است. پس از کامیون ناوگان در دسترس نیست بلند کردن محموله غیر ممکن است. شرکت های حمل و نقل دیدن یک فرصت کسب و کار در حال انجام جهان همه گیر و شارژ 52 دلار در روز برای 20 فوت ظروف و 104 دلار برای 40 فوت کانتینر. این برای ناخوانده اتهام را نه تنها تضعیف سرمایه در گردش ما بلکه ریشه ما را از کسب و کار” گفت: Sanjay مهتا, رئیس جمهور, مواد, بازیافت, انجمن هند (MRAI).

اطلاع رسانی صادر شده توسط اداره گمرک در هفته گذشته روشن است که صورت حساب ورود ثبت اواخر برای ترخیص کالا از گمرک از واردات محموله را جذب نمی, هیچ هزینه دیر اتهامات عنوان شده برای زمان حال تا اطلاع ثانوی.

همچنین بخوانید: چگونه تامیل نادو و مردم آن در حال مقابله با مستند: زمین گزارش

MRAI نیز مختلف نمایندگی به وزارت حمل و نقل و داخلی و خارج از کشور شرکت های حمل و نقل برای چشم پوشی از بازداشت و demurrage.

در حالی که کامیون ناوگان عملیات عادی بود تا نخست وزیر نارندرا مودی اعلام کرد یک روز (14 ساعت) از منع رفت و آمد در مارس 22. PM دوباره اعلام کرد 21 روز کامل مستند (معادل حکومت نظامی) پایان مارس 15 سال 2020 است.

“در طول این دوره از مستند ما انتظار ذخایر برای ساخت به میزان حدود یک میلیون تن وارد فلزی قراضه در بنادر مختلف. این خواهد شد که تاثیر نامطلوب بر روی MSME واحد از فلز صنعت بازیافت به عنوان مواد با ارزش تبدیل خواهد شد به صفر اگر شرکت های حمل و نقل آنها اتهام بازداشت demurrage برای 30 روز یا بیشتر. ارزش یک تن آهن قراضه در حدود 250 دلار و برای یک ظرف آهن قراضه از آن است که حدود 5000 دلار و بازداشت خطوط حمل و نقل در حال شارژ برای کانتینر 20 فوت در حدود 52 دلار در هر روز است در اطراف $1750 برای 30days. از جمله هزینه های دیگر مانند اجاره زمین CFS هزینه حمل و نقل و غیره ارزش کالا در ظرف را تبدیل به صفر است.

در حالی که نخوری چنین سنگین اتهامات آقای مهتا استدلال کرد که واردکنندگان نمی خواهد قادر به پاک کردن محموله خود را با توجه به کمبود کامیون رانندگان و بین مناطق مرزها بسته به ترافیک جاده راه آهن نیز عامل در حداقل مقیاس.

ما از این رو اصرار دولت به ما عطا کند امداد و چشم پوشیدن بازداشت و demurrage و همه دیگر چنین اتهامات نرم افزار تا 15 مه سال 2020 در تمام بنادر و ICD در هند” گفت: مهتا.

در نامه ای خطاب به اتحادیه وزیر دارایی Nirmala Sitharaman, MRAI خواسته است به چشم پوشی از مجازات برای دیر پر هزینه قبض ورود و بهره دیرکرد در پرداخت حقوق گمرکی.

“ما می دانیم که این وضعیت ناشی از Covid-19. همانطور که در حال حاضر ما دریافت نکرده اند هر جهت از مدیریت. ما خواهد شد به روز رسانی به شما در مورد مدیریت طول می کشد هر گونه تصمیم گیری در این باره گفت:” رشید خان یک مقام ارشد با Safmrine هند در پاسخ آن.

سوئیس-بر اساس ایلام گفت: در یک آدرس به مشتریان خود “به عنوان یک نتیجه از شیوع کروناویروس ما انتظار داریم بسیاری از بنادر به تبدیل شدن به تراکم در هفته های آینده با کمبود reefer plugs و فضای حیاط ظرفیت. در صورتی که این وضعیت materialises MSC را نمی خواهد در یک موقعیت برای تخلیه ظروف خود را در پورت تعیین شده…لطفا توجه داشته باشید که در هر دو مورد تاجر را مجبور به پرداخت برای هر اضافی حمل و نقل و هزینه های تولید می شود.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>