شورای امنیت رای برای ‘ماندگار نقض آتش بس در لیبی به عنوان Haftar سازمان ملل متحد ممنوعیت پرواز به طرابلس

صادر شده در: اصلاح شده با:

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه قطعنامه ای خواستار “آتش بس پایدار” در لیبی لیبی به عنوان قدرتمند خلیفه Haftar نیروهای متعهد به جلوگیری و امداد سازمان ملل متحد پرواز از فرود در پایتخت خبر داد.

تبلیغات

متن قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که مجددا گیری از ماه گذشته در کنفرانس برلین در لیبی شد پیش نویس توسط بریتانیا و تایید شده توسط 14 رای از 15 با روسیه پرهیز.

آن موضوع را به هفته بحث, بازتاب عمیق بین المللی بخش بیش لیبی با وجود رهبران جهان به تازگی موافقت خود را برای پایان دادن به همه دخالت خارجی در این کشور و برای حمایت از سلاح تحریم.

Haftar نیروهای بلوک های سازمان ملل متحد پرواز

همچنین در روز چهارشنبه سازمان ملل متحد گفت: پروازهای نشده اند اجازه به زمین در لیبی توسط خودخوانده لیبی ارتش ملی (LNA) همچنین به عنوان شناخته شده لیبی عرب نیروهای مسلح به رهبری ژنرال خلیفه Haftar.

سخنگوی سازمان ملل متحد استفان نواز گفت: ماموریت سازمان ملل در لیبی نگران بود که خود را به طور منظم پرواز به طرابلس که حمل و نقل کارکنان سازمان ملل متحد و از این کشور جنگ زده شده اند مانع از فرود در موارد متعدد در هفته گذشته است.

نواز گفت: جلوگیری از سازمان ملل متحد پرواز از سفر به لیبی “به شدت مانع ما انسان دوستانه و خوب دفاتر تلاش” در زمانی که سازمان ملل در تلاش است تا طرفین متخاصم به مذاکره و توافق و “ارائه بسیار مورد نیاز کمک های بشر دوستانه به آسیب پذیر ترین درگیری متاثر از غیرنظامیان”.

یک سخنگوی Haftar نیروهای تایید انسداد گفتن خبرنگاران در شهر شرقی بنغازی که سازمان ملل متحد را مجبور به استفاده از فرودگاه های دیگر مانند مصراته به دلیل آن را نمی تواند تضمین ایمنی پرواز به طرابلس Mitiga فرودگاه به ترکیه بود که با استفاده از آن به عنوان یک پایگاه است.

ترکیه با پشتیبانی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده و دولت از نخست وزیر Fayez al-Sarraj در حالی که Haftar است که با حمایت عربستان سعودی, امارات متحده عربی, مصر, فرانسه و روسیه است.

(FRANCE 24 با AFP آسوشیتدپرس و رویترز)
 

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

ایندکسر