کمبود شدید کارگران و حمل و نقل در پاکسازی باری است مسدود و فرودگاه ها و بنادر و تا حدی ایستگاه های راه آهن.

این به رغم این واقعیت است که حمل و نقل جنبش های هوایی و راه آهن و حتی تجارت باری به کار گرفته شده در بنادر صورت هیچ مستند محدودیت. ابهام در اطراف تعاریف ضروری و غیر ضروری کالاهای وام موانع روند.

منابع گفت: بیش از 3000 تن از محصولات عمدتا با ارزش محصولات الکترونیکی مصرفی مانند لوازم خانگي و خودرو محصولات بودند دروغ گفتن در فرودگاه دهلی نو.

“یک مشکل وجود دارد حمل و نقل ترخیص کالا از گمرک در پایانه های محرومیت پزشکی و لوازم ضروری که دستور داده شده است برای مبارزه با بیماری. دیگر موارد نه تنها پاک شود چرا که وجود دارد کمبود كانون چرخ دستی و افراد مشغول به کار در این زمینه گفت:” یک گمرک رسمی در فرودگاه دهلی نو.

علاوه بر مقامات صنعت گفت: محموله جنبش در بنادر کاهش یافته بود 50-60 درصد در چند هفته گذشته به دلیل کاهش تولید صنعتی در کشور است. اگر مستند ادامه محموله جنبش است که انتظار می رود به یکی دیگر از 10-15 درصد قرار دادن فشار در خطوط حمل و نقل.

همچنین بخوانید: سازمان خدمات ملی در تلاش برای جمع آوری دقیق تورم صنعتی داده ها در طول مستند

“بنادر تر هستند که دستی در طبیعت و یا عدم مکانیزاسیون به یک حد قابل ملاحظه روبرو هستند حداکثر گرما. دوره انتظار رفته به چهار-پنج روز. ساحلی باری جنبش در حال حاضر شده است در نهفته ترین تنها با حدود 40 درصد (عروق) در حال اجرا گفت:” یک مقام ارشد در خصوصی پورت.

کک زغال سنگ حرارتی و زغال سنگ و کود, در میان دیگران, برخی از کالاهای فله انجام شده به عنوان ساحلی باری.

“در میان عمده بنادر Tuticorin (VO Chidambaranar پورت اعتماد) است که در یک وضعیت دشوار است و ممکن است اعلام فورس ماژور در هر زمان به زودی. که بیشتر به صورت دستی عامل پورت آن است که قادر به دنبال اجتماعی فاصله هنجار و با توجه به این نیروی majeure است که به احتمال زیاد در این بندر گفت:” مقام.

در میان خصوصی در بنادر Krishnapatnam در سواحل شرق است که در یک وضعیت مشابه است. باری است که دروغ گفتن وجود دارد از مارس 26 گفت: مقامات صنعت.

در این محموله کانتینر بخش که در آن کالاهای اساسی مانند دارو و محصولات کشاورزی و مواد غذایی دانه ها به کار گرفته شده در این بندر جواهر لعل نهرو اعتماد (JNPT) است که در ساخت فضای اضافی پس از واردکنندگان هستند نه بلند کردن مواد از ظرف حمل و نقل ایستگاه.

“در چند هفته گذشته به گمرک اعلام کرده است icd ها (داخلی ظرف انبار) متعلق به Concor تحت JNPT دادن پورت اتاق بیشتر به پشته آن ظروف” به گفته یک مقام ارشد در کشور بزرگترین بندر کانتینری.

به طور مشابه, فرودگاه دهلی نو خواسته است اجازه از گمرکات و وزارت هواپیمایی به استفاده از محموله های صادراتی ترمینال برای کالاهای وارداتی به دلیل آن است که در حال اجرا از فضا با توجه به جمع شدن در محموله جنبش گفت: منابع.

هنگامی که تماس Videsh کومار Jaipuria ارشد اجرایی دهلی فرودگاه بین المللی Ltd گفت: “اضافی انبار فضای ایجاد شده در فرودگاه دهلی نو برای برگزاری واردات محموله. همچنین ما در حال صحبت کردن به آداب و رسوم بخش برای کارکنان کافی در پایانه های باری.”

همچنین بخوانید: مناقصه وحشت زده و عصبی بیش از coronavirus تاثیر بر ورشکستگی شرکت به دنبال کمک های حقوقی

سناریو این است که نه بیش از حد متفاوت در راه آهن. کالاهای اساسی مانند زغال سنگ و نفت وجود دارد کاهش تخلیه. مواد غذایی سبوس دار هنوز در حال تخلیه سریع تر از دولت متعلق به سازمان حرکت آنها را برای عرضه عمومی به سیستم توزیع است. با وجود این در حالی که راه آهن لود 1.71 میلیون تن مواد غذایی سبوس دار و آرد و حبوبات و تا 148 درصد در مقایسه با 0.69 MT در طول زمان مشابه در سال گذشته افزایش تخلیه از همان کالاها تنها 52 درصد در 1.46 MT در طول نه روز از ماه آوریل به طور کلی در حال بارگذاری در طول دوره دیده می شد پایین 36 درصد در حالی که تخلیه شد نیز دیده می شود پایین 38.58 درصد برای مارس 1-9 دوره است.

شبیه قطره در تخلیه و بارگیری شد دیده می شود در نفت و آهن و فولاد که در آن بارگذاری کاهش 63 درصد و 45 درصد بود.

هر دو دهلی نو و بمبئی فرودگاه به هاب حمل و نقل جنبش در هند. فرودگاه دهلی نو در یک میانگین است و دست زدن به 20-22 محموله پرواز در روز با باری از ورود مقصد مانند دوحه, پاریس, هنگ کنگ و شنژن و شانگهای و گوانگجو و اینچئون. بمبئی به طور متوسط دسته 200-250 تن محموله وارداتی.

“پس از گذشته سه روز 150-200 تن باری است که پاک توسط عوامل و ما انتظار داریم این روند را ادامه دهد” یک فرودگاه بمبئی رسمی گفت. در حالی که فرودگاه بمبئی در زمان اجازه از پلیس و ارائه وسایل نقلیه برای حمل و نقل جاده ای از کارکنان حمل و نقل حمل و سفارشی کارگزاران نمی گزارش برای روشن شدن محموله های او اضافه شده است.

Jaipuria از فرودگاه دهلی نو گفت: گمرک رسمی مستقر هستند در پایانه های باری برای ترخیص کالاهای اساسی حمل و نقل. شماره گیری به دنبال حمایت از حمل و نقل هوایی داخلی وزارت برای حرکت کامیون ها به و از فرودگاه به حمل کالاهای ضروری.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de