کوتاه تر جلسات اما روز دیگر: چگونه Covid-19 تغییر کرده است راه ما کار

یکی از بسیاری از چیزهایی که COVID-19 تا به حال تاثیر دراماتیک در راه است بسیاری از ما کار می کنند.

کسانی که به اندازه کافی خوش شانس می شود قادر به کار از خانه شده اند قادر به انطباق با این واقعیت جدید – و قطعا آن را “جدید”.

شاید بزرگترین سوال برای هر دو کارفرمایان و کارکنان این است که آیا کار از خانه است منجر به کاهش بهره وری.

این واقعیت شرکت های بزرگ مانند Facebook و توییتر گفته اند که آنها اجازه خواهد داد که بسیاری از کارمندان به محل کار از خانه به طور دائم نشان می دهد کار در برخی از بخش ها انجام می شود کارآمد تر در خارج از رسمی محل کار.


ادامه مطلب: کار از خانه: توییتر نشان می دهد که چرا ما در حال استقبال از آن


حداقل زمان ذخیره شده از رفت و آمد و انعطاف پذیری بیشتری به چند کاره هستند دیگر عناصر یک زندگی مثبت از کار از خانه. فقدان تعامل اجتماعی و اجتناب ناپذیر حواس او را پرت در بسیاری از محیط خانه هستند و منفی.

درجه و میزان افزایش بهره وری از کار در خانه باقی مانده است دیده می شود. آن را در راه است که در آن مشغول به کار در یک تیم تکامل یافته در یک کنترل از راه دور محیط زیست با استفاده از ابزارهای آنلاین مانند شل و زوم.

سوال بزرگ این است که چگونه ماهیت همکاری اتحادش را تغییر تحت COVID.

تحصیل 3 میلیون نفر

با تشکر از جذاب تجزیه و تحلیل توسط محققان از دانشکده کسب و کار هاروارد و دانشگاه نیویورک ما شروع به گرفتن اولین سیستماتیک شواهد در مورد چگونگی ماهیت کار تغییر کرده است برای کسانی که کار از خانه در طول COVID-19.

نویسندگان جمع جمع نشست و ایمیل متا-دیتا برای 3,143,270 مردم کار 21,478 شرکت در 16 شهر در اروپا و ایالات متحده آمریکا و اسرائیل که در آن دولت موظف مستندات تحمیل شده بود در ماه مارس است.

به عنوان نویسندگان آن قرار دهید:

این مستندات تاسیس روشن نقطه شکست و پس از آن ما می تواند استنباط است که افراد مشغول به کار بودند از خانه. اولین مستند در داده های ما رخ داده است در تاریخ 8 مارس سال 2020 در میلان ایتالیا و آخرین مستند رخ داده است در 25 مارس سال 2020 در واشنگتن, DC.

برای کشف تغییرات در کارگر رفتار خود را تجزیه و تحلیل مقایسه نشست و ایمیل داده در طول مستند دوره (معمولا یک ماه) با داده ها را برای هشت هفته قبل و هشت هفته بعد از مستندات به پایان رسید.

داده ها با استفاده از آنها آمد از “فناوری اطلاعات ارائه دهنده خدمات است که مجوز ارتباطات دیجیتال راه حل به سازمانها در سراسر جهان”.

این متا داده ها نشان می دهد واقعی رفتار کارکنان در سازمان. پس از آن قوی تر از مثلا یک نظرسنجی از مردم در آنچه که آنها انجام داد. بررسی پاسخ دهندگان ممکن است با دقت به یاد داشته باشید و یا ممکن است حقیقت را بگویید و کسانی که پاسخ ممکن است یک نمونه است.

در این متا داده ها را قادر می سازد نویسندگان به رسم دقیق و جالب نتیجه گیری که بررسی داده ها اجازه می دهد.

این جزئیات یک مقاله مثل این است که در یک معنا نقطه تمام. اما خط پایین این است. مستندات را کاهش مقدار زمان بیشتر کارگران صرف در جلسات اما افزایش ساعات کار خود را.

زمان در جلسات

نتایج خود را نشان می دهد تعداد جلسات با حضور کارگران افزایش یافته است به طور متوسط توسط 12.9% در طول مستند – با متوسط تعداد شرکت کنندگان در هر جلسه افزایش 13.5%.


تاثیر COVID-19 مستندات در جلسات

Impact of COVID-19 lockdowns on meetings.
NBER Working Paper No. 27612 جولای سال 2020 CC BY-NC-ND

اما متوسط طول جلسات کاهش 20.1% با اثر خالص بودن است که مردم صرف 11.5% زمان کمتر در جلسات.

در شهرهای اروپایی مانند بروکسل, اسلو و زوریخ جلسه ظهر به شدت کاهش یافته است و در ادامه به سقوط در ماه پس از آغاز مستند.

در آمریکا در شهرهای شیکاگو و نیویورک و واشنگتن دی سی, طول جلسات کاهش یافته است کمتر است.


ادامه مطلب: Teleworkability در استرالیا: 41 درصد از تمام وقت و 35 درصد از مشاغل پاره وقت انجام می شود از خانه


ایمیل و ساعات کار

وجود دارد نیز قابل توجه و به ظاهر با دوام افزایش ساعت کاری بر اساس تعداد ساعت بین اولین و آخرین ایمیل ارسال و یا جلسه با حضور یک فرد در یک روز.

به طور متوسط در طول روز کاری به طور متوسط افزایش یافته 48.5 دقیقه است.


تاثیر COVID-19 مستندات در ایمیل

Impact of COVID-19 lockdowns on email.
NBER Working Paper No. 27612 جولای سال 2020 CC BY-NC-ND

دیگر کاری مشترک بودند در سراسر 16 شهرستانها در طول مستندات. زمانی که محدودیت برداشته شد میانگین ساعت بازگشت و نزدیک به قبل از مستند سطوح در همه آنها به جز سه شهر – سن خوزه رم و شهر نیویورک است.

در حال تکامل ماهیت کار

شاید خیلی زود به رسم قوی نتیجه گیری در مورد این تغییر الگوهای ارتباطی. اما وجود دارد برخی از امکانات جذاب.

بزرگتر جلسات ممکن است نیاز به دریافت “هر کس در همان صفحه:” و ایجاد آنچه اقتصاددانان “دانش مشترک”. این ممکن است هر دو آسان تر برای انجام در تلفن یا ویدئو کنفرانس و همچنین مهم تر در غیاب چهره به چهره در ارتباط است.

The Conversation logo

مطابق با این ارتباطات الکترونیکی فراتر از عادی ساعت کار به نظر می رسد مانند یک نتیجه اجتناب ناپذیر البته یک منفی برای تعادل کار و زندگی, به خصوص برای افراد مبتلا به مراقبت از مسئولیتهای.


ادامه مطلب: فراموش کار و زندگی تعادل – همه چیز در مورد ادغام در سن COVID-19


ماهیت کار بود و در حال تحول قبل از COVID-19 و آن را ادامه خواهد داد به انجام این کار به عنوان بسیاری از نقاط جهان همچنان با اشکال مختلف فیزیکی فاصله.

مستند طبیعت است که تکامل و همچنین مفاهیم بهره وری در محل کار, فرهنگ و زمان خارج از کار خود ادامه خواهد داد و به اطلاع قابل توجه داده ها از نوع نویسندگان قرار گرفته است.The Conversation

ریچارد هولدن استاد اقتصاد دانشگاه UNSW

این مقاله چاپ از مکالمه تحت Creative Commons. خواندن این مقاله.

The Conversation

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>