کاهش اثر ؟ افزایش حقوق و دستمزد در سال 2020 ممکن است به کمترین میزان در یک دهه در 9.1%

رکود اقتصادی آغاز شده است تا منعکس کننده در حقوق و دستمزد افزایش, هند, Inc. متوسط افزایش حقوق و دستمزد در سال 2020 پیش بینی شده است به 9.1 درصد کمترین میزان در یک دهه با توجه به 24 نسخه از Aon Plc سالانه افزایش حقوق و دستمزد بررسی. در سال 2018 و 2019 شرکت افزایش متوسط حقوق و دستمزد با 9.5 درصد و 9.3 درصد بود. پس از بحران مالی سال 2008 متوسط پیاده روی به حال سقوط به 6.6 درصد است.

پیش بینی افزایش برای سال 2020 کمتر از متوسط حقوق و دستمزد افزایش است که فارغ التحصیلان برتر مدارس کسب و کار موفق شده اند در حدود 12 درصد است.

خبر خوب این است که با وجود تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) برآورد گرفتن تجدید نظر رو به پایین متوسط افزایش حقوق و دستمزد برای سال 2020 خواهد بود و تنها 20 واحد درصد کمتر از سال قبل است.

علاوه بر این, دو رقمی افزایش حقوق و دستمزد و نه به طور کامل از بین رفت. در حالی که میانگین کشور پایین آمده 39 درصد از شرکت ها هنوز هم حاضر به دادن دو رقمی افزایش حقوق و دستمزد در سال 2020 است.

در این سال تعداد در همراهی با روند بلند مدت. “این روند در طول سال بوده و رو به پایین است. تا سال 2011 به طور متوسط حقوق و دستمزد افزایش در بالا و دو رقمی. بین 2012 و 2016 شد در 10 درصد به علاوه در سال های اخیر پایین آمده به 9 درصد به علاوه علامت” گفت: Tzeitel Fernandes, شریک و سر از پاداش راه حل های هند Aon. او افزود: آنها شاهد خلق و خوی از احتیاط در میان شرکت های این سال است.

این نظرسنجی توسط Aon جهانی, حرفه ای, خدمات, شرکت, تحت پوشش, بیش از 1 ، 000 شرکت در سراسر بیش از 20 صنایع. این شرکت بودند تقسیم به طور مساوی بین تولید و خدمات بخش.

خلق و خوی در هند, Inc هر چند یک کمی خسته تر از سال گذشته است به طور کامل و نه بدبینی. یک سوال مطرح شده در این بررسی این بود که آیا پاسخ دهندگان دیدم کسب و کار خود را بهبود ثبات یا کاهش است.

chart

در سال 2020 از 92 درصد از شرکت ها هنوز هم گفت: آنها کسب و کار خود را بهبود و یا تثبیت (این رقم 97 درصد برای سال 2019). “با وجود اقتصاد نرم و مقدار مشخصی از احتیاط در آینده قریب به اتفاق اکثر شرکت ها هنوز هم می گویند که آنها به احتمال زیاد به عنوان خوب اگر نه بهتر است در سال 2020 در مقایسه با سال 2019 گفت:” Fernandes.

روند دیگری که مشهود است این است که در محدوده حقوق و دستمزد را افزایش می دهد در سراسر بخش های تنگ است. در سال 2020 تجارت الکترونیکی در مراحل اولیه و حرفه ای-خدمات سازمان برنامه ریزی برای ارائه به طور متوسط 10 درصد افزایش می دهد در حالی که تدارکات/بخش حمل و نقل در نظر دارد به ارائه بالاترین افزایش از 7.6 درصد است.

“قبل از سال 2011 پررونق بخش مانند آن-موار, مخابرات, خرده فروشی, خدمات مالی و کشیده هند به طور متوسط ، در حال حاضر ما شاهد همگرایی در افزایش در سراسر بخش. این معمولا اتفاق می افتد در بیشتر اکوسیستم کسب و کار. ترین بخش در حال حاضر عامل در همان محدوده به طور متوسط” گفت: Navneet خیزران مدیر-عملکرد و پاداش, Aon.

با بودجه پایین آمدن پرداخت در معرض خطر (یا میانگین متغیر پرداخت به عنوان یک درصد از کل پرداخت ثابت) در حال افزایش است. آن را 15.2 درصد در سال 2018 افزایش یافت و به 16.1 درصد در سال 2019. آن را به بالاترین سطح مدیریت ارشد (23.4 درصد) و کمترین کاربر مدیریت (11.4 درصد). در میان بخش های خدمات مالی در صدر نمودار در 18.7 درصد است.

“بخش خدمات شرکت ها تمایل دارند که بیشتر بزرگسالان عملکرد سیستم های مدیریت و از این رو تمایل به بیشتر تهاجمی در متغیر پرداخت و گفت:” خیزران.

ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>