جنوب سودان رئیس جمهور, رهبر مخالفان توافق برای تشکیل دولت وحدت

صادر شده در: Modified:

سودان جنوبی رئیس جمهوری Salva Kiir و سابق معاون رئیس جمهور و مخالفت رهبر Riek Machar توافق پنج شنبه برای تشکیل یک دولت وحدت ملی در روز شنبه یک تاخیر گام به سوی پایان دادن به شش سال از جنگ.

تبلیغات

“ما توافق کرده اند که برای تشکیل دولت در دو روز در 22nd, فوریه. ما هنوز در حال بحث بر روی چیزهای دیگر و من امیدوار هستم ما را حل و فصل همه آنها را” Machar گفت: پس از یک دیدار بین دو مردان است.

روسیه تایید کرد که آنها تا به حال توافق برای پیوستن با هم برای سومین بار در دولت – یک آزمایش است که قبلا دو بار به پایان رسید در فاجعه است.

این یک اختلاف بین دو مرد که تحت فشار قرار دادند جوان کشور به جنگ در ماه دسامبر سال 2013 تنها دو سال پس از یک جنگ سخت استقلال.

“به عنوان رئیس جمهور من خواهد بود انتصاب معاون رئیس جمهور و من شروع خواهد شد با انتصاب Riek فردا (جمعه) در صبح و من حل خواهد شد دولت امروز و پس از آن تشکیل یک دولت جدید در 22nd” روسیه گفت.

“این تغییرات که به صلح است.”

دولت وحدت دو بار به تاخیر افتاد

تشکیل یک دولت وحدت بود یک رکن اصلی از یک ماه سپتامبر سال 2018 قرارداد صلح.

اما از آن شده است با تاخیر دو بار با شکست به حرکت رو به جلو در مسائل حیاتی مانند تشکیل یک واحد ارتش کنده کاری کردن مرزهای دولتی و ایجاد یک نیروی حفاظت به اطمینان حاصل شود Machar امنیتی.

روسیه گفت نیروهای او خواهد بود مسئول امنیتی در جوبا سودان جنوبی پایتخت و همچنین Machar را حمایت می کند.

“من گرفته اند مسئولیت حفاظت به عنوان متحد نیروهای هنوز تحت آموزش” او گفت:.

وی برخی از 190,000 زندگی مردم تحت سازمان ملل متحد حفاظت در شهرها چادر در پایتخت و سراسر کشور – که بسیاری از آنها زندگی می کردند وجود دارد برای چندین سال – “برای بیرون آمدن از آنجا که سپیده دم از صلح آمده است”.

ایالات متحده که پیشتر روابط با سودان جنوبی بیش از آن بن بست های سیاسی در روز پنج شنبه با استقبال معامله در رسیدن به دولت وحدت.

“ما خوش آمدید دکتر Machar را تعهد شرکت به شکل فراگیر تشکیل دولت وحدت ملی در فوریه 22,” Tibor Nagy بالا دیپلمات برای آفریقا در توییتر نوشت.

(FRANCE 24 با AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>