‘Speer می رود به هالیوود’: فیلم نقد و بررسی

نه عابر پیاده ارائه یک برنامه به طور بالقوه داستان جالب ونسا لاپا را “Speer می رود به هالیوود” گسترش کمی شناخته شده در پاورقی به Hydra-رهبری تاریخ پس از جنگ سرنوشت از بالا نازی lieutenants. این است که در سال 1972 ضبط مکالمات بین Albert Speer هیتلر معمار و در زمان جنگ مهمات وزیر و فیلمنامه Andrew Birkin (به Kubrick protegé که شرکت نوشت: “نام گل سرخ” و کارگردانی “سیمان باغ”) به عنوان آنها همکاری در یک فیلمنامه بر اساس Speer را خاطرات “در داخل رایش سوم بود.” اما لاپا را تاب آرشیوی doc می افتد برخی از راه های کوتاه از cinephile/تاریخچه عاشق سلنیوم است که وسوسه انگیزی جمع وعده.

برای یک چیز, اینجا Speer نمی کند در واقع رفتن به هالیوود است. مکالمات ثبت شد در هایدلبرگ خانه جایی که او زندگی می کردند پس از آزادی از زندان پس از گذراندن 20 سال حکم صادره در دادگاه نورنبرگ. که Speer را قطع نکنید که بسیاری از سابق نازی همکاران و حتی زیردستان دریافت مجازات اعدام عهد است به اندازه کافی به مرد لغزنده غریزه برای حفظ خود; که او رفت و به یک پست-انتشار زندگی از احترام و حتی افراد مشهور به عنوان زندگی ضدونقیض است که یک “نازی” است و عطف به ماسبق فک انداختن واقعیت است که مطمئنا خیلی به ما بگویید که در مورد ما خود را در حال حاضر لحظه ای از اطلاعات غلط و دستکاری و رسانه ها به کمک mythmaking.

اما چند انتخاب در لاپا بخشی — برخی از اجتناب ناپذیر برخی نه کم از این فیلم به طور بالقوه روشنگر تاثیر است. اولا احتمالا با توجه به تخریب های اصلی نوار صدای ما را بشنود برای اکثریت این فیلم نیست Speer یا برکین اما کسانی که از صدای بازیگران (بعد از میلاد Koehler و جرمی Portnoi بود) خواندن گزیده ای از متن. این stiltedness از این اجرای متناوب بین Koehler را fastidiously آلمانی-لهجه انگلیسی و Portnoi راک ستاره لندن لگدمال در حال حاضر قرار می دهد ما در یک تئاتر حذف از آنچه باید احساس خود به خودی گفت و گو است. و با صدای ضبط شده در برابر سکوت وقفه های گاه به گاه مانند زمانی که Speer همسر (Kornelia Bnc) تماس آنها را برای ناهار فقط صدا بی دست و پا.

صدا به طور کلی در یک بیت از یک مشکل در اینجا است. کار فوق العاده لاپا انجام داده و در کشف قبلا کمی دیده می شود فیلم از رایش سوم-عصر Speer است فروختن با زحمت کش اما بی معنی علاوه بر این از جلوه های صوتی — سوت قطار, ماشین, موتور, مقاله rustles. بیش از این foleyed روش همچنین ارائه لاپا آخرین فیلم biodoc در مورد هاینریش هیملر, بی ارزش آهسته — کاملا به معنای واقعی کلمه با توجه به baffling اصرار بر اضافه کردن آهنگ صدا به وضوح از سکوت فیلم از مردم راه رفتن.

با وجود این رسمی ناکامی های مبهم و مه آلود عکس از Speer را بسیار بدتر از توانایی مبهم طفره رفتن و یا ماساژ حقیقت بهتر است برای ساخت یک تصویر از فریب خورده پشیمان نجابت به جای به طور کامل همدست فرصت طلبی ظهور می کند. این اسکریپت که به تولید شده اند در پارامونت و برای آن برکین و Speer فانتزی-بازیگران دونالد مطبوع به عنوان هیتلر را افزایش می دهد به چند نمونه از Speer تناقض خود را. او بود یا نبود او در این تجمع که در آن هیملر به او تحویل داده بدنام سخنرانی اعلام کرد قصد نابودی سیستماتیک یهودی نژاد ؟ “این امر می تواند بهتر برای این فیلم اگر من بود ؟” او می پرسد blandly در پاسخ. او prevaricates در مورد اینکه آیا او در واقع توطئه برای کشتن هیتلر. او fluffs بیش دقیقا چقدر او می دانست که در مورد قریب الوقوع نسل کشی است. او اصرار دارد که زیردستان خود عمل barbarically شخصی خود را بدون دانش است. این همه بویش از خود خدمت sophistry که برکین هرگز به طور کامل او را خواستار است.

نه این که بود که برکین نقش اما یکی دیگر از فضاهای خالی در لاپا فیلم: برکین خود را. چه شد او انگیزه برای نوشتن اسکریپت ؟ چه تصویر او در خارج از این مکالمات می خواهید به رنگ Speer, یک مرد از بورژوازی فضل و دانش که منابع Mephisto و Malraux و و که آه در مورد تمایل یک “زندگی عادی”; که دارای داشتن 12 میلیون بیگاری در اختیار خود را در اوج قدرت و در عین حال ادعای جهل از grotesquely نسبت بالایی از آنها که کار می کرد به مرگ ؟

ما نمی دانیم چرا که بزرگترین خالی است متن واقعی این دو بحث: اسکریپت که لاپا به نظر می رسد که هیچ دسترسی داشته باشید. بنابراین کمی مانند حکایت از مردان کور توصیف یک فیل همه ما باید به درگیری مسلحانه نظرات این: Speer معتقد بودند و آن را یک “شاهکار”; Carol Reed (که آزمایشی گردان) آن را به نام “ماست مالی کردن”; Kubrick که علاقه مند بود در اوایل قبل از نجات و گزارش شده که خواندن آن را به عنوان یک داستان عشق بین هیتلر و Speer.

که سوراخ در فیلم مرکز را که شما آرزو شما می تواند رسیدن به کشیدن Speer از طریق زمان توسط lapels به صورت یک حساب. که هرگز رفتن به اتفاق می افتد, البته, اما با توجه به اینکه تاریخ در حال حاضر کشیده آن مشت خیلی با این کاملا amoral خود mythologist (که ساخته شده اند به طور کامل افشا و خنثی در دهه پس از مرگ او) یکی نمی تواند کمک کند اما آرزو “Speer می رود به هالیوود” حداقل آن پنجه کبود در تلاش است.

محبوب ترین ها در انواع

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>