صادر شده در: ویرایش:

سودان موافقت کرده است به دست کسانی که تحت تعقیب دیوان کیفری بین المللی به اتهام جنایت جنگی بالا سودان رسمی و سخنگوی گفت: اگر چه او نمی ذکر نام رییس رهبر Omar al-Bashir که می خواستم توسط ICC برای نسل کشی است.

تبلیغات

لاهه-بر اساس ICC دارای شارژ بشیر و سه نفر از دستیاران سابق خود با نسل کشی و جنایات علیه بشریت و جنایات جنگی در سودان غربی منطقه دارفور شد که این سایت از یک درگیری که در سال 2003 آغاز شد.

“کسانی که تحت تعقیب توسط ICC آنها باید برای رفتن وجود دارد,” محمد حسن Taishi عضو حاکم مستقل شورا شد و گفت: به نقل از, در بیانیه ای.

Taishi یک عضو مستقل شورا و دولت ایران گفت: این شورا با موافقت گروه های شورشی در دارفور به دست کسانی که تحت تعقیب دادگاه جنایی بین المللی به صورت عدالت است. او نگفت که آنها را انتقال کسانی که می خواستند با ICC و دولت انتقالی نیاز به تصویب ICC رم اساسنامه اجازه می دهد تا برای انتقال رئیس جمهور سابق به دادگاه لاهه.

او در یک کنفرانس خبری در سودان جنوبی پایتخت جوبا که در آن دولت و شورشیان در حال برگزاری مذاکرات برای پایان دادن به این کشور در دهه های جنگ داخلی.

پیشتر در روز سه شنبه وزیر اطلاعات سودان فیصل صالح به خبرنگاران گفت: در خارطوم که دولت و گروه های شورشی دارفور موافقت کرده است که همه کسانی که می خواستند توسط ICC به نظر می رسد باید قبل از دادگاه.

همراه با بشیر ICC است تحت تعقیب دو نفر دیگر از سران رژیم او: Abdel-رحیم محمد حسین (ع) بود که در داخل کشور و وزیر دفاع در بسیاری از جنگ و احمد هارون ارشد رئیس جمهور در آن زمان است.

در طول دارفور درگیری شورشیان در میان این سرزمین قومی در آفریقای مرکزی جامعه راه اندازی یک شورش در سال 2003 شکایت از تبعیض و ظلم و ستم عرب تحت سلطه دولت در خارطوم.

دولت در پاسخ با سوخته-زمین حمله هوایی بمب گذاری و انداخته Janjaweed یک شبه نظامیان تا حد زیادی از اعراب سودان. تا به 300,000 نفر کشته و 2.7 میلیون رانده شده از خانه های خود.

بشیر حاضر به معامله با ICC

در پاسخ به اعلام وکیل بشیر به رویترز گفت که مشتری حاضر به مقابله با ICC آن را به عنوان یک سیاسی “دادگاه” و سودان قضائیه قادر به برخورد با این پرونده است.

بشیر گفت: اتهامات ساخته شده توسط ICC جهانی اول دائمی دادگاه برای رسیدگی به پرونده جنایات جنگی بخشی از یک توطئه غربی.

یک سخنگوی ICC کاهش یافته است به نظر. لاهه مستقر در دادگاه با صدور اولین حکم بازداشت البشیر در سال 2009 — آن برای اولین بار یک رئیس دولتی – و یک سال بعد صادر شده یک دوم.

بشیر چهره پنج فقره جنایت علیه بشریت برای قتل, انتقال اجباری مرگ شکنجه و تجاوز به عنف دو فقره از جنایات جنگی برای حملات علیه غیرنظامیان و سه فقره از نسل کشی برای کشتار و ایجاد شرایط به معنای را در مورد تخریب هدفمند گروهی که گفته شده است بین سال های 2003 و 2008 در دارفور است.

سودان دولت غیر نظامی که در حال اجرا است این کشور را تحت سه سال انتقال با ارتش شده است و به دنبال ایجاد صلح با شورشیان در دارفور و دیگر غفلت مناطق بوده و مبارزه با بشیر دولت برای سال.

شورشیان دارفور و ساکنان طولانی خواستار آن شدند که بشیر باید محاکمه شود. منطقه شده است تا حد زیادی آرام از سال 2010 هر چند وجود داشته است گاه به گاه درگیری بیش از سه سال گذشته است.

(FRANCE 24 با AFP آسوشیتدپرس و رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su