خارطوم: سودان دولت و گروه های شورشی در دارفور موافقت کرده اند که تمام کسانی که تحت تعقیب دادگاه جنایی بین المللی به نظر می رسد باید قبل از دادگاه یک لیست که شامل رییس جمهور Omar al-Bashir.

بشیر است که آمریکا در خارطوم پس از او سرنگون شد و پس از تظاهرات گسترده در سال گذشته تحت تعقیب دیوان بین المللی لاهه به اتهام جنایات جنگی و نسل کشی و جنایت علیه بشریت در دارفور است.

Former president Omar al-Bashir was toppled after mass protests last year.

سابق رئیس جمهور عمر البشیر سرنگون شد و پس از تظاهرات گسترده سال گذشته است.اعتبار:AP

وزیر اطلاعات فیصل صالح نیست به طور خاص نام او زمانی که اعلام حرکت می کند اما گفت: تصمیم گیری اعمال می شود به تمام پنج سودان مظنون تحت تعقیب دیوان بین المللی بیش از دارفور است. بشیر یکی از پنج مظنون است.

دولت و گروه های شورشی به توافقی در طول یک جلسه در سودان جنوبی به جوبا پایتخت که شامل “ظاهر آن است که به صورت حکم بازداشت قبل از دادگاه جنایی بین المللی” گفت: Mohamed al-حسن-Taishi عضو سودان مستقل شورای.

تبلیغات

Taishi همچنین گفت که دو طرف توافق کردند که برای ایجاد یک دارفور دادگاه ویژه برای بررسی و شنیدن موارد از جمله کسانی که مورد بررسی قرار گرفته و غیــره.

که دادگاه خواهد سعی کنید دارفور مظنون نه تحت تعقیب توسط ICC گفت: Nimri محمد عبد ارشد مذاکره کننده از دارفور مردم در جوبا. او گفت دارفور گروه و سودان دولت موافقت کرده بود “به طور کامل همکاری با دیوان کیفری بین المللی” که در زمان تحویل خواهد بود تصمیم نهایی در مذاکرات است.

بشیر وکیل گفت: رئیس جمهور سابق به رد هر گونه ارتباط با ICC چرا که آن را “سیاسی دادگاه”.

بشیر گفت: اتهامات ساخته شده توسط ICC جهانی اول دائمی دادگاه برای رسیدگی به پرونده جنایات جنگی بخشی از یک توطئه غربی.

یک سخنگوی ICC کاهش یافته است به نظر. لاهه مستقر در دادگاه با صدور اولین حکم بازداشت البشیر در سال 2009 — آن برای اولین بار یک رئیس دولتی – و یک سال بعد صادر شده یک دوم.

اتهام نسل کشی

بشیر چهره پنج فقره جنایت علیه بشریت برای قتل, انتقال اجباری مرگ شکنجه و تجاوز به عنف دو فقره از جنایات جنگی برای حملات علیه غیرنظامیان و سه فقره از نسل کشی برای کشتار و ایجاد شرایط به معنای را در مورد تخریب هدفمند گروهی که گفته شده است بین سال های 2003 و 2008 در دارفور است.

سودان دولت غیر نظامی که در حال اجرا است این کشور را تحت سه سال انتقال با ارتش شده است و به دنبال ایجاد صلح با شورشیان در دارفور و دیگر غفلت مناطق بوده و مبارزه با بشیر دولت برای سال.

شورشیان دارفور و ساکنان طولانی خواستار آن شدند که بشیر باید محاکمه شود. درگیری در گسترش صنعت گردشگری در منطقه غرب در سال 2003 پس از عمدتا غیر عرب شورشیان افزایش یافت تا در برابر خارطوم. نیروهای دولتی و عمدتا عرب شبه نظامی بسیج برای سرکوب شورش متهم شدند گسترده جنایات و نسل کشی است.

در خارطوم که در آن معترضان با تجمع در مقابل ساختمان دفتر نخست وزیر به تماس برای سریع تر انتقال, نظر, تقسیم شد در مورد اینکه آیا بشیر باید ارسال به لاهه.

“او باید مستقیما به دادگاه جنایی به دلیل [ما] می خواهید صلح در کشور ما با هر وسیله ای” گفت: یک زن جوان که به نام او به عنوان Reem. “اگر (دارفور) حرکات می خواهید او را به رفتن بدون مشکل. او در حال حاضر یک جنایتکار جنگی در مشخصات خود را.”

اما یکی دیگر از تظاهر کنندگان Mowafeq عثمان گفت: توزیع بشیر بیش خواهد تضعیف سودان دادگاه. “آیا دست او را بیش از این به آن معنا سودان قضائیه ضعیف است – تا زمانی که او یک شهروند سودان صرف نظر از هر چیز دیگری او باید سعی شود در اینجا,” او گفت:.

یک پوند سودان دادگاه تحویل داده بشیر اول دو سال حبس خود در ماه دسامبر به اتهام فساد مالی. او همچنین چهره محاکمه و یا تحقیقات قتل معترضان و نقش او در سال 1989 کودتا آورده است که او به قدرت است.

بیشترین بازدید فیلم ها در جهان

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su