دستیابی به موفقیت در این مواد است که می تواند هر سطحی را به یک سلول خورشیدی


دانشگاه کوئینزلند محققان ساخته اند که دستیابی به موفقیت در نسل بعدی فن آوری های خورشیدی که به طور بالقوه می تواند به نوبه خود هر گونه سطح صاف به یک ژنراتور خورشیدی.

این تیم به رهبری پروفسور لینژو وانگ کار کرده اند در مهار قدرت “نقاط کوانتومی” – ذرات کوچک است که می تواند عبور الکترون ها به یکدیگر و تولید جریان الکتریکی.

آنها موفق شده اند به حالت تعلیق نقطه در یک ماده است که می تواند 3D چاپ شده و اعمال شده به یک سطح تبدیل آن به یک لحظه سلول های خورشیدی.

UQ researchers have set a world record for the energy they can obtain from a material filled with quantum dots acting as a solar cell.

UQ محققان تنظیم یک رکورد جهانی برای انرژی آنها می توانید در صورت از مواد پر شده با نقاط کوانتومی اقدام به عنوان یک سلول خورشیدی است.اعتبار:دانشگاه کوئینزلند

“این کلاس جدید از نقاط کوانتومی دانشگاه توسعه یافته و انعطاف پذیر هستند قابل چاپ” پروفسور وانگ گفت.

تبلیغات

“این باز می شود تا طیف عظیمی از برنامه های کاربردی بالقوه از جمله امکان استفاده از آن به عنوان یک شفاف پوست به قدرت اتومبیل, هواپیما, خانه و تکنولوژی پوشیدنی.”

کار قبلی با استفاده از نقاط کوانتومی موفق به تولید انرژی بهره وری از 13.4 درصد اما استاد وانگ گفت: آنها تا به حال موفق به ضرب و شتم که رکورد خود را با تحولات است.

“ما رکورد جدید است 16.6 درصد 3.3 درصد پرش قبلی رقم نزدیک به 25 درصد بهبود,” او گفت:.

Professor Lianzhou Wang (left) from The University of Queensland with his team

استاد لینژو وانگ (چپ) از دانشگاه کوئینزلند با تیم خوداعتبار:دانشگاه کوئینزلند

کارایی انرژی در یک سلول خورشیدی است که رای دادن در آن انتقال نور خورشید به برق است.

در مقابل استاندارد پانل های خورشیدی بر روی پشت بام ها و برنامه های کاربردی دیگر در حال حاضر تولید تا 22 درصد بهره وری, اما, استاد وانگ گفت: نقطه کوانتومی مواد قادر به شبیه خروجی در بازده پایین تر.

“از آنجا که نقطه کوانتومی رب ها و سس همراه می تواند به استفاده بهتر از انرژی خورشیدی انرژی آن می تواند در تولید دو وری سنتی سلول های خورشیدی سیلیکون,” او گفت:.

“و از آنجا که می توان آن را به راحتی چاپ آن خواهد شد بسیار ارزان تر و به دلیل انعطاف پذیری آن می توان آن را برای اهداف که شما می توانید با استفاده از یک تخت معمولی پانل های خورشیدی.”

علاوه بر این نقطه کوانتومی سلول های خورشیدی می تواند در نهایت جواب اصلی انتقاد از انرژی خورشیدی – چه اتفاقی می افتد زمانی که خورشید نیست درخشان? – با تولید نسبتا بالا خروجی در شرایط نوری پایین تر.

به همین دلیل این تیم را می بیند این تکنولوژی به کار در پشت سر هم با روش های سنتی تر از نسل خورشیدی در کوتاه مدت اجازه می دهد برای انعطاف پذیری بیشتر در انرژی خورشیدی از شبکه نسل را به دستگاه های شخصی.

استاد وانگ گفت: این تیم مشغول به کار بود با صنعت به مقیاس آزمایش به صورت تجاری قابل دوام که او پیش بینی را بین سه تا پنج سال است.

به این دلیل که نقاط کوانتومی همچنین می تواند نور منتشر می کنند یک طرف کانال از پژوهش با استفاده از نقطه کوانتومی مواد به عنوان یک منبع نور با مواد بالقوه خود کفا نور برای استفاده در میان دیگر استفاده می کند.

نقاط کوانتومی که تولید نور تنها اما هیچ بار الکتریکی در حال حاضر استفاده می شود در آخرین high-end تلویزیون که به عنوان داشتن “QLED” را نمایش می دهد.

“این بسیار هیجان انگیز برای دیدن پتانسیل برای آینده برنامه های کاربردی برای این تکنولوژی” استاد وانگ گفت.

این کار بودجه توسط شورای پژوهش استرالیا کشف برنامه ها و یافته های منتشر شده در مجله طبیعت انرژی.

بیشترین بازدید فیلم ها در ملی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>