این ‘فرانسوی اسکار’, تحت, آتش بند برای پولانسکی مرحله نهایی مسابقات

با فرانسه به صنعت فیلم در میان دیرهنگام #MeToo بیداری سالانه César Awards باید تنظیم صحنه برای مرحله نهایی مسابقات با فمینیستی گروه توزیع رومن پولانسکی آخرین فیلم سهم شیر از نامزد.

تبلیغات

یکی دیگر از “امور پولانسکی” برای فرانسه César Awards.

سینمای فرانسه سالانه نمایشگاه و رویداد محلی معادل اسکار شب است که فقط دو هفته دور – اما برای محاصره برگزارکنندگان در Académie پردازنده Césarsآن نمی تواند به زودی به اندازه کافی.

اجرا به glitzy رویداد بار دیگر بوده است ناراحت در حال رشد و زد و خورد در محور رومن پولانسکی – این یکی مربوط به مادر همه “یکffaires“اواخر قرن 19 دریفوس امر که فرانکو-لهستانی مدیر تبدیل به یک بسیار موفق و بحث برانگیز فیلم است.

پولانسکی در حال حاضر 86 شده است می خواستم در آمریکا به صورت قانونی تجاوز به یک دختر 13 ساله در سال 1978. او یک فراری تحت قانون آمریکا و شخص غیر قابل قبول در هالیوود است. اما آخرین فیلم “یک افسر و یک جاسوس” (یا “J’accuse” در فرانسه) را دریافت کرده است 12 نامزد در César Awards با شکوه زمینه و جرقه خشم در میان گروه های فمینیستی که به نام تحریم از فیلم است.

“12 سزار نامزد برای رومن پولانسکی را ‘J’accuse‘. 12 مانند تعداد زنانی که او را متهم به pedo-جنایی تجاوز به عنف” فمینیستی گروه نوشت: در نامه ای سرگشاده به مطبوعات فرانسه روز دوشنبه با اشاره به دیگر اتهامات تجاوز به مسطح در مدیر در طول سال.

“با این 12 نامزد صنعت فیلم داده است باز آن و حمایت بی قید و شرط برای یک متجاوز فراری که اذعان کرده او دارو و تجاوز به یک دختر 13 ساله کودک و فرار کرد ما عدالت است. دو سال پس از #MeToo در حالی که Harvey Weinstein چهره ممکن است جمله زندگی در ایالات متحده در اینجا در فرانسه ما تحسین و جشن فراری pedo-جنایتکار متجاوز” آنها افزود: تعهد به صحنه تظاهرات در خارج از Salle Pleyel در پاریس که در آن Césars اهدا خواهد شد در فوریه 28.

‘ارتباط’

این اولین بار نیست Césars مواجه اند جنجال به دلیل پولانسکی. در سال 2017, او دعوت شده بود به ریاست مراسم جوایز اما پایین پا بعد از این پیشنهاد موجب خشم.

لورنس Rossignol, سپس, فرانسوی, وزیر حقوق زنان به نام به حال تصمیم به دعوت از پولانسکی “تکان دهنده و تعجب آور” در حالی که هشتگ #BoycottCesars به زودی به دست آورد کشش در توییتر. به همین ترتیب Marlène Schiappa که به ارث برده است برابری جنسیتی نمونه کارها در جمهوری امانوئل پاکسازی دولت است واکنش نشان داد و با ترس به آخرین César نامزد, نشان می دهد سینمای فرانسه است “و در عین حال برای تکمیل آن بیداری آن انقلاب”.

بریگیته رولتا یک فیلم متخصص در دانشگاه ورسای و علوم-Po پاریس می گوید: هر دو حوادث بازتاب “آکادمی شگفت انگیز و نفوذ ناپذیری به آنچه در جریان است در اطراف آن به چارچوب وسیع تری است که باعث می شود برخی از تصمیم گیری خود را به نظر می رسد پس از لمس”.

اگر آن را قبل از #MeToo جنبش چند ماه پولانسکی را botched انتصاب در سال 2017 را در یک زمان از آگاهی از سوء استفاده جنسی و نابرابری جنسیتی در سراسر جهان است. آن رخ داده است تنها چند روز پس از میلیون ها نفر از زنان در زمان به خیابان ها در سراسر دنیا از جمله در پاریس برای برجسته کردن مسائل زنان و در اعتراض به جنسیتی antics از تازه انتخاب شده آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

سه سال در فرانسه در نهایت شروع آن حساب خود را از سوء استفاده جنسی اتهامات در صنعت فیلم موجب امثال بازیگر Adèle Haenel که لمس عصب پاییز گذشته هنگامی که او در را باز کرد تا مورد آزار و اذیت جنسی او را تحمل کردند در حالی که تیراندازی او اولین فیلم در سن 12.
 

روز بعد عکاس فرانسوی ولنتاین Monnier شد آخرین به پولانسکی متهم تجاوز به او ادعا یک “بسیار خشونت آمیز” حمله در سوئیس کلبه ییلاقی در سال 1975 زمانی که او 18 – ادعای مدیر را رد کرده است.

در جشن پولانسکی بدون در نظر گرفتن این زمینه رولتا می گوید: Académie پردازنده Césars “نیست خیلی در تلاش برای ایجاد یک نقطه به عنوان آن است که به سادگی شکست حتی در نظر چه نوع از پیام را ارسال میکند”.

نامگذاری جرم و جنایت

پیام این است که فرانسه عقب مانده راه پشت ما وقتی که می آید به رسمیت شناختن و پرداختن به سوء استفاده جنسی در این صنعت می گوید: آدری Clinet یک فیلمساز و بنیانگذار EROÏN پلت فرم است که کمک می کند تا نمایش گذاشتن کار مدیران زن.

Clinet که بر اساس بسیاری از سال در هالیوود, نقاط, به یک شکل از نفاق و incoherence در نگرش به موضوع است. آن را یک “تناقض بین که مایل به دفاع از مردم مانند Haenel در حالی که در همان زمان عدم محکوم کردن امثال پولانسکی”.

“اگر از شما حمایت Adèle Haenel چرا که شما به تماشای یک فیلم توسط کسی که مرتکب اعمال آزار جنسی کودکان?” او می پرسد با این استدلال که رسانه های فرانسه نیز عادت mischaracterising جنایات درگیر مهمترین وقتی که می آید به کودک آزاری است.

“وجود دارد سوء استفاده رنج می برد توسط زنان و سوء استفاده رنج می برد توسط کودکان و در این مورد ما در حال صحبت کردن در مورد دومی” او توضیح می دهد, نقشه کشی موازی با کودک آزاری اتهامات که متزلزل فرانسوی, اسکیت روی یخ در هفته های اخیر.

“ما فراموش کرده است که Haenel بودم در زمان [از اتهام سوء استفاده]; ما در حال صحبت کردن در مورد آزار جنسی کودکان, دوره,” او می گوید.

پرسید که آیا در پولانسکی را باید تمایز بین هنرمند و مرد Clinet می گوید استدلال شده است استفاده می شود همه بیش از حد اغلب به تبرئه یکی از ساخت یک ایستاده است.

“چرا باید هنرمندان بود نجس? و چرا این صنعت همچنان به حمایت از کسی مثل پولانسکی” او می پرسد. “من نمی خواهم به بخشی از این, بنابراین من نمی خواهد به تماشای فیلم خود را.”

خواستار تحریم

رئیس, فرانسوی, فیلم آکادمی آلن Terzian است به شدت در دفاع از حق خود را به افتخار پولانسکی فیلم با این استدلال که آن را به موسسه خود را به “اتخاذ یک موضع اخلاقی” در هنگام توزیع جوایز.
“مگر اینکه من اشتباه 1.5 میلیون مردم فرانسه رفته اند برای دیدن فیلم خود را. بروید از آنها بپرسید” او به ضرب گلوله به عقب وقتی پرسیده شد که اگر این آکادمی باید جشن کهنه filmmmaker.

“یک افسر و یک جاسوس” که می گوید داستان از کاپیتان آلفرد دریفوس (به فرانسوی: افسر یهودی بود که به اشتباه اتهام جاسوسی برنده بهترین کارگردان و منتقدان جایزه در جشنواره فیلم ونیز در ماه اوت است. مدیر موجب داد و بیداد وجود دارد با مقایسه “hounding” او تجربه کرده است و به ضد سامی آزار و اذیت دریفوس رنج می برد و پس از آن سرزنش خوار Hollywood mogul Harvey Weinstein برای خود گلایه.

خود فیلم نیز یک دفتر جعبه ضربه در خانه با وجود موجی از تظاهرات که دیدم برخی از نمایش فیلم لغو شد پس از معترضان حمله کرد, و یا محاصره سینما. اینکه آیا یا نه برای تماشای این فیلم ارائه شده بسیاری از علاقمندان به سینما با یک معضل واقعی در راه است که به ندرت دیده شده است در فرانسه.

“من وجود دارد و کشیدن پای من و امید من از آن متنفرم” گفت: صنعت فیلم کارگر یکی از César awards’ بیش از 4000 انتخاب کنندگان که کاهش یافته است را به نام خود در سفارش به صحبت می کنند آشکارا در مورد رای خود را.

“اما هنگامی که من می خواهم آن را دیده بود وجود دارد بدون شک در ذهن من این بود که بهترین فیلم های سال,” او گفت:. “این فقط پولانسکی کار او نوشتن نیست آن را به تنهایی; در واقع آن را بسیار عالی از A تا Z از عکاسی به بازیگری است.”

“یک افسر و یک جاسوس” را دریافت کنید رای او برای بهترین تصویر “به پاداش هر کس که در آن”. اما او نمی خواهد به پولانسکی اشاره در بهترین مدیر دسته زیرا که “به این صنعت یک تصویر وحشتناک”.

‘هیچ کس گفت: آن جرم بود’

از پولانسکی بحث است نه تنها موضوع که بازیگران پال بیش از این سال César awards.

روز سه شنبه بیش از 200 بازیگران, تولید کنندگان و مدیران و شخصیت گذراند نامه سرگشاده ای خواستار “اصلاحات عمیق” از Académie پردازنده Césarsکه آنها را متهم کرد که پشت بار. امضا کنندگان از جمله بازیگران Mathieu Amalric و Jeanne Balibar و همچنین فیلمسازان Céline Sciamma و Gilles Lellouche – محکوم کرد “اختلال” در آکادمی “پیچیدگی” از حساب های خود را.

آکادمی شده است به طور گسترده ای مورد انتقاد قرار دارد گفته می شود به استثنای مدیر کلر دنیس و نویسنده Virginie Despentes هر دو در نظر گرفته فمینیستی فعالان از مراسم اعلام رقیب برای این سال Césars. تحت فشار برای اجرای تغییر آن است که قبلا اتخاذ اقدامات لازم برای افزایش حضور زنان در آن عضویت و نمایندگی.

در فیلم به عنوان در زمینه های دیگر نر کنترل موقعیت و نفوذ است کمک به نگه داشتن درب ظرف را در موارد سوء می گوید رولتا ورسای دانشگاه.

“دنیای کوچک سینما است که منجر به مردم در قدرت پوشش برای هر یک از دیگر,” او توضیح می دهد. “این همچنین باعث می شود آن را دشوار برای دیگران به شکستن صفوف و صحبت کردن.”

بسیاری از آنها در مقایسه با تحمل پولانسکی برخوردار از صنعت فیلم به آن اعطا می شود – تا زمانی که به تازگی به خوار جانباز نویسنده فرانسوی گابریل Matzneff که تا به حال نوشته شده است برای چندین دهه در مورد ماجراهای جنسی با نوجوانان.

Matzneff که در حال حاضر در حال بررسی توسط پلیس فرانسه است پس از اعلام کرد که او خود پشیمان انجمن گردشگری سفر به آسیا و مدعی است که در زمان “هیچ کس تا کنون گفت: این یک جنایت”.
 

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

ایندکسر