راننده تاکسی غلام حسن (فاروق شیخ) — شخصیت مظفر علی به کارگردانی Gaman (1978) — یک نامه از همسر خود Khairun (Smita Patil) درخواست او را به بازگشت به خانه. مادر او تا به حال یک تصادف مجروح شدن او میکند و توصیه شده توسط پزشکان برای رفتن به بیمارستان در لکنو. غلام یک راننده تاکسی در بمبئی (در حال حاضر بمبئی) و همسر و مادر در اجدادی خود را ایجاد کرد در نزدیکی Badaun در اوتار پرادش. از نقطه میانی فیلم روایت, زمانی که غلام می شود, نامه, تا پایان, تنها تلاش راننده تاکسی است به هم پول کافی برای سفر بازگشت به خانه.

اما زندگی برای یک کارگر مهاجر در این شهر بزرگ است مخاطره آمیز. غلام مجبور شده است برای رفتن به بمبئی که هیچ منبع درآمد در روستا. محلی zamindar گرفته است پدرش زمین او را ندارد به این معنی برای یک نبرد قانونی طولانی. و نه وجود دارد هر کار در کارخانه های محلی که رها از مردم است. غلام را دوست Lalulal Tiwari (جلال آقا), همچنین به عنوان یک راننده تاکسی در بمبئی او را دعوت به آمدن بیش از. Bombay, اما, است, این شهرستان از رویاهای اما یک ماشین از بهره برداری. راننده تاکسی ندارد مفتون زندگی مانند گفتن از شخصیت از سال 1954 Dev آناند-starrer راننده تاکسی.

در صحنه شات در سبک مستند (یک Mrinal Sen نفوذ?), علی نشان می دهد که چگونه رانندگان تاکسی آموزش دیده و چگونه آنها را به صرف روز خود را به دنبال استخدام خود را منزوی و خانه در محله های فقیرنشین. رانندگان تاکسی بمبئی اعتبار در فیلم است. خود را سخت زندگی ناشناخته نیست به خود خوشبخت شهروندان اما دومی بی تفاوت هستند. در یک دنباله است که در آن Odissi رقصنده Protima بعدی نقش cameo غلام طول می کشد یک مشتری به یک حزب و نگه داشته است انتظار برای ساعت برای خرده تغییر حتی به عنوان memsahib خودش لذت می برد در داخل خانههای ییلاقی که در آن او کاهش یافته است و او را.

علی ترکیبی از تضاد بی روح سبک مستند و موسیقی Jaidev به عصاره همه رمانتیسم از نمایندگی خود از بمبئی. این است که کاملا متفاوت از برخی از معاصر فیلم مجموعه در بمبئی مانند Rajnigandha (1974), Chhoti سی Baat (1976), Gharaonda (1977) و Gol Maal (1979). تمام این فیلم در مورد طبقه متوسط آرمان گرفتن کار خوب در حال سقوط در عشق حل و فصل کردن. حتی Gharaonda است که واقع بینانه نمایندگی چگونه رویاهای خود خانه می تواند شکست در برابر واقعیت وحشیانه از بازار املاک و مستغلات طول می کشد هیچ cognisance از مبارزات طبقه کارگر است. Gaman نشانه یک تغییر به زودی به فیلم هایی مانند Salaam Bombay (1988), Parinda (1989), Dharavi (1993) و Satya (1998).

سازمان دیده بان ویدئو

به گفته سازمان بین المللی کار در مورد 90 درصد از هند نیروی کار شاغل در unorganised بخش. چگونه مخاطره آمیز وضعیت آنها شد دردناکی آشکار در اواخر ماه گذشته به عنوان نخست وزیر نارندرا مودی اعلام کرد یک مستند برای جلوگیری از گسترش coronavirus. در یک مقاله برای اقیانوس اطلس Vidya کریشنان سابق بهداشت سردبیر هندو و نویسنده از یک soon-to-be-انتشار کتاب در سل توصیف دولت پاسخ — یکی از دقیق ترین در جهان — به عنوان ناکافی و سنگدلانه: “مودی ساخته شده سخنرانی خود در 8:00 p. m. در مارس 24… در زمان او صحبت کرد مغازه ها بسته بودند برای روز ابتلا به خاموش نگهبان که بارها و بارها گفته شده نه به ترس و وحشت-خرید.”

به عنوان مرزهای دولتی و حمل و نقل تعطیل کردن میلیون ها نفر از گرد کارگران مانند غلام در Gaman — سمت چپ بود در تلو تلو خوردن را با هیچ شغل و هیچ راهی برای بازگشت به خانه. “من احساس گرسنگی خواهد ما را بکشند قبل از coronavirus” یکی به بی بی سی گفت در 25 مارس. به عنوان بسیاری از آنها ساخته شده است یک پیشنهاد از جان گذشته برای بازگشت به زادگاه خود و روستاها در صحنه های که به یاد مردم از پارتیشن متاسفانه این پیش بینی به حقیقت پیوست. تا مارس 30 با توجه به گزارش های خبری, 22 کارگران مهاجر تا به حال تسلیم به خستگی و گرسنگی و اتفاقات ناگوار در جاده ها; حداقل یک نفر پس از ضرب و شتم توسط پلیس, که به نظر می رسد گرفته شده برای اجرای این مستند وحشیانه با نشاط.

در تلاش برای کاهش درد و رنج فقرا وزیر دارایی Nirmala Sitharaman در مارس 27 دلار اعلام 22 میلیارد نجات بسته است. چند کارشناسان اشاره کرده اند که چگونه این است که یک مبلغ جزئي بالغ به تنها حدود 1 درصد از محصول ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) — یک تضاد کامل با آمریکا و سنگاپور که در مورد اختصاص 10 درصد از GDPs. گزارش های اخیر برجسته آن است که گمان چقدر از این خواهد شد در واقع رسیدن به کسانی که آن اهداف است. یک سازمان غیر دولتی سازمان Jan Sahas نشان می دهد که 94 درصد از کارگران ساختمانی فاقد شرایط لازم برای انتقال صندوق. کاملا بدیهی فقیر این کشور در مسافت های طولانی رنج می برند حتی اگر مستند به پایان می رسد و این به نظر می رسد بسیار بعید است — به عنوان برنامه ریزی شده در آوریل 15.

سازمان دیده بان ویدئو

در Gamanغلام حرفه ای به عنوان یک راننده تاکسی است bookended توسط دو مرگ — یکی از یک راننده تاکسی است که در شهر برای 35 سال و به طور ناگهانی می میرد یک روز در یک حادثه است. در نامه ای به خانه غلام اشاره به این و شگفتی در عدم اطمینان از زندگی رانندگان تاکسی: “آیا من هم می میرند مثل این؟” یکی دیگر از دوستان خود Lalulal که حمله و کشته شدن توسط برادر (Nana Patekar در یک نقش کوچک) از Yashodhara (گیتا Siddharth). Yashodhara برادر می خواهد به ارسال او را به غرب آسیا و ممکن است برای یک عمر فحشا.

این فیلم به پایان می رسد با غلام در ویکتوریا پایانه (در حال حاضر Chhatrapati Shivaji پایانه) و صدای قطار ورود و خروج. دوربین بر چهره اش درمانده و آسیب پذیر تنها راه فاروق شیخ می تواند آن را انجام دهد — به او خیره در جان کارگران مهاجر در تلاش برای هیئت مدیره به سر می برند محفظه. غلام می داند که او می کند به اندازه کافی پول برای رفتن به خانه و مراقبت از مادر و خواهر. این شهر که قرار بود به او ارائه آزادی اقتصادی به دام افتاده او ساخته شده او را از آن برده است. شات کاهش به همسرش Khairun باز کردن درب خود را در خانه ایجاد کرد و به دنبال — به غلام بازگشت ؟ منتظر مراسم خود را به احتمال زیاد دیگر احتمالا نا.


نویسنده رمان آیین منتشر شد در ماه فوریه سال 2020 است. ایده این مقاله پیشنهاد شد به من با من, دوست, شاعر و مترجم Maaz بن بلال

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de