موسیقی نشئه ارادت از “صوفی ملکه’ Abida Parveen


مصاحبه با Abida Parveen یکی از معروف ترین خوانندگان شما احتمالا هرگز از شنیده است که تقریبا مانند یک خطبه.

65 ساله و صدای پر از اتاق او حرکات او را در آغوش پرسشنامه.

“هفت یادداشت و 12 ragas شامل هر صدا در جهان,” او می گوید: از 750 سال قوالی موسیقی مذهبی او انجام می دهد. “سنت صوفی موسیقی … است و نه فقط یک raag اما یک دولت واقعی از آگاهی معنوی آگاهی است. آن را منتقل به مردم در دولت روحانی بودن است. و سپس شما در حال درمان خود را از مشکلات.”

پروین یکی از موفق ترین خوانندگان موسیقی صوفی – تلفیقی از فارسی و عربی و هندی و موسیقی و سنت های مذهبی است که به دست آورده به مخاطبان بین المللی در دهه های اخیر.

تبلیغات

این یک مردسالار فرم تا زمانی که او آمد مصمم به رسیدن به بالای صفحه. در حال حاضر موفقیت خود در شبه قاره است به طوری که در سال 2017 پاکستان اکسپرس تریبیون فرار یک داستان شکایت که او شارژ بسیار به نظر می رسد در کنسرت – تا 5 میلیون روپیه ($60,000) – که بلیط فراتر از استفاده از بسیاری از عموم مردم.

سفر او به استرالیا در پایان این ماه برای آسیا TOPA جشنواره با همکاری SalamFest خواهد بود اولین و احتمالا آخرین. آن است که کودتا به عنوان به خوبی به عنوان یک شادی برای جشنواره دانشیار مدیر Kate Ben-Tovim.

Pakistani singer Abida Parveen performs during the Sufi Music Festival at Old Fort, in 2007 in New Delhi.

پاکستان خواننده Abida Parveen انجام در طول صوفی جشنواره موسیقی فجر در, قلعه قدیمی, در سال 2007 در دهلی نو.اعتبار:Dijeshwar سینگ/Hindustan Times via Getty Images

“من آمد به موسیقی صوفی به عنوان یک عاشق موسیقی واقعا” می گوید: بن-Tovim.

به عنوان یک آدلاید نوجوان او را دیدم صوفی ستاره برک آوت نصرت علی خان انجام در WOMADelaide و منتقل شد. “من به یاد داشته باشید دروغ گفتن در چمن گوش دادن به این باور نکردنی موسیقی در نیمه شب در باغ گیاهی,” او می گوید.

سپس بعد از زمانی که در هند زندگی می کنند در 2011-12 او شنیده پروین انجام در دهلی نو در یک صوفی جشنواره برگزار خیره کننده 12th قرن مغول مقبره.

“نه تنها من پیدا صوفی ستاره ها و موسیقی خود را فوق العاده virtuosic اما آنها نیز بدیهی است که هدایت چیزی است که خیلی بیشتر از موسیقی” بن-Tovim می گوید. “این فوق العاده احساسی, آن را بسیار قدرتمند آن آخرتی و متعالی و نشئه است.

“این فقط به تماشای او بر روی صحنه آن را به تماشای مخاطبان برای آنها این است که یک تجربه معنوی. با این هنرمندان و Abida Parveen, به طور خاص, شما می دانید که شما در حضور چیزی واقعا عمیق.”

در همان زمان او می گوید: وجود دارد در دسترس طبیعت به موسیقی نیست که حصار آن را به یک فرهنگ و یا دین اما ورودی هر شنونده.

بن-Tovim شده است تعقیب پروین برای بهترین بخشی از یک دهه تلاش برای آوردن او به استرالیا.

او به طور منظم مودب رد. آن را بیش از حد. پس از آن از آبی به وجود آمد و پیشنهاد آن ممکن است اتفاق می افتد. آن را در زمان یک سال دیگر به پین هنرمند پایین تا حدودی با تشکر از شور و شوق و تلاش co-متصدی عایشه Bux.

پس از بازدید و تایید شد این جفت ارز به اسلام آباد رفت و به دیدار این خواننده در صفحه اصلی.

“او در واقع یک واقعا پایین به زمین و فروتن فرد می گوید:” بن-Tovim. “او و خانواده اش ساخته شده یک وعده غذایی برای ما. ما صحبت در مورد دختر من که یک سن مشابه به نوههایشان او که در حال اجرا در اطراف. این یک تجربه زیبا.”

اما زمانی که آنها روشن دوربین برای مصاحبه پروین تبدیل شده است.

“او صحبت کرد در مورد فلسفه و عرفان; شما در حضور کسی که واقعا عمیق معنوی فرد است. آن را یک تجربه شگفت انگیز بودن در حضور او.”

در آن مصاحبه یک ترجمه متن کامل آن ارائه شده بود به سن, پروین می گوید شما نمی نیاز به درک زبان فارسی یا عربی – او آواز می خواند.

“آن می رود عمیق در درون شما به عنوان شما آن را بشنوند و از آن … enraptures شما,” او می گوید. “این یک قدرتمند فرکانس که می رسد و شما متصل. آن را درک نمی کند ، آن را می سازد راه خود را به قلب خود را.”

پروین می گوید که حتی در اوج موفقیت خود را هنوز هم وجود دارد “بی قراری در من”.

موسیقی صوفیانه او می گوید: “به خودی خود یک شکل از دعا و نماز و اخلاص. آن است که یک روحانی درمان است. حتی به عنوان یک کودک من عاشق گوش دادن به [آن]. حتی در حال حاضر من به دنبال و بپرسید. هیچ چیز از سقوط در دامان من. هنگامی که شما را متوقف یادگیری هنرمند به پایان رسید. که بی قراری است برای یادگیری است.”

زمانی که آرزوها برآورده می شوند او می گوید: “هیچ چیز باقی مانده است”.

مصاحبه با یک برکت و رحمت است.

“هر لحظه یک معجزه خدا,” او می گوید.

Abida Parveen انجام در مرکز هنرهای آذر در شنبه 29 فوریه

بیشترین بازدید فیلم ها در فرهنگ

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>