جدید کروناویروس: آنچه ما می دانیم تا کنون

صادر شده در: بروز رسانی:

جدید کروناویروس پدید آمده است که در ووهان چین در ماه دسامبر نیز آلوده کرده است دهها هزار نفر از مردم در چین و فراتر از آن و باعث زنگ در سراسر جهان است. در اینجا چیزی است که ما می دانیم در مورد این بیماری آن علل و چگونه آن را گسترش می یابد:

تبلیغات

* مانند دیگر coronaviruses ویروس جدید که باعث می شود یک بیماری در حال حاضر به نام COVID-19 – انتقال از فرد به فرد از طریق قطرات زمانی که یک فرد آلوده تنفس از سرفه یا عطسه. آن را همچنین می توانید از طریق سطوح آلوده از قبیل دستگیره درب یا نرده.

* دانشمندان در چین که به مطالعه سواب از بیماران مبتلا به کروناویروس رفتار کاملا مانند ویروس آنفولانزای نشان می دهد آن است که آسان تر از آنچه قبلا تصور.

* COVID-19 عفونت دارای دوره کمون بین یک و 14 روز و یک مطالعه در مجله انجمن پزشکی آمریکا پیدا کرده است شواهد جدید که این ویروس می تواند از گسترش asymptomatically.

* یک سازمان بهداشت جهانی-رهبری تیم تحقیق دانشمندان در چین گفته است که این بیماری همه گیر وجود دارد به اوج خود رسید و بین Jan. 23 Feb. 2 و شده است به طور پیوسته در حال کاهش پس از آن.

* آنها همچنین دریافتند که در مورد مرگ و میر بین 2% و 4% در ووهان و 0.7% خارج ووهان.

* بیماری های عفونی و ویروس متخصصان تخمین می زنند که هر فرد آلوده در این بیماری همه گیر آلوده به طور متوسط دو تا سه نفر دیگر.

* چه کسی گفت که COVID-19 شیوع نمی شد خارج از کنترل در سطح جهان و نه در مقیاس بزرگ مرگ و میر پس از آن بود که “خیلی زود” صحبت از یک بیماری همه گیر.

* عفونت کروناویروس طیف گسترده ای از علائم از جمله تب و سرفه و تنگی نفس و مشکلات تنفسی است. موارد خفیف می تواند باعث علائم سرد مانند در حالی که در موارد شدید می تواند باعث پنومونی شدید حاد تنفسی و بیماری و نارسایی کلیه و مرگ است.

* Coronaviruses یک خانواده از ویروس ها است که نام خود را از آنچه مانند نگاه کنند در زیر میکروسکوپ – آنها کروی و سطوح پوشش داده شده با “تاج”-مانند خوشه.

* حیوانات ویروس ها می تواند جهش و یا ترکیب با دیگر ویروس ها برای ایجاد گونه های جدید قادر بودن به مردم است. دانشمندان می گویند این کروناویروس جدید سرچشمه در خفاش ها و سپس به انسان احتمالا از طریق یک واسطه گونه های جانوری.

* اطلاعات ژنتیکی نشان می دهد جدید کروناویروس نتیجه ویروسی نوترکیبی – یک فرایند که در آن بیش از یک ویروس همان سلول در همان زمان و ایجاد یک “نوترکيب” ویروس فشار است.

(رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>