وجود یک پوشش نقره ای برای پدران در COVID بحران


بسیاری از پدران صرف شده است زمان بیشتری را با بچه های خود را می بینم. پدران و مادران در همه جا در حال دستکاری روال کار با کودک, مراقبت از خانه تحصیل جلسات و کارهای داخلی در طول coronavirus مستند.

The flexible work patterns established during the pandemic are likely to persist.

این کار انعطاف پذیر الگوهای ایجاد شده در طول همه گیر هستند به احتمال زیاد به باقی بماند.اعتبار:E+

تنظیمات نشده است اما شواهد نشان می دهد وجود یک پوشش نقره ای برای بسیاری از پدران است.

تحقیقات نشان می دهد آنها می خواهند به صرف زمان بیشتری را با کودکان خود. شده است وجود دارد یک تغییر مشخص در راه پدران تعامل با بچه های خود را در طول دهه گذشته یا بیشتر. وقت مردان صرف با کودکان خود به تدریج به شبیه سنتی رفتار مادران است.

آنها نه فقط حلق آویز کردن با بچه ها و بازی. پدران گرفته اند بیشتر از کار مراقبت مانند انتخاب یو پی اس, قطره, آف, تغذیه و حمام کردن. پدران متراکم هر دو پرداخت بیشتر در زمان کار و زمان بیشتری را با کودکان خود را به روز.

تبلیغات

مردان جوان به طور فزاینده گزارش یک اولویت برای یک دو نان آور دو مراقب مدل از خانواده خود را که در آن مراقبت از کودکان و دیگر وظایف داخلی به اشتراک گذاشته شده به طور مساوی. اما گرفتن مسئولیت بیشتر در خانه دشوار است برای بسیاری از مردان به دلیل هنجارها و انتظارات عامل در محل کار و جامعه.

یک نقد و بررسی از کار و مراقبت از سیاست های منتشر شده در سال گذشته با کار و خانواده در میزگرد یک گروه از متخصصان دانشگاهی گفت: پدران اغلب تمایلی برای درخواست مرخصی والدین یا بیشتر انعطاف پذیر مقدمات کار. “بیش از حد بسیاری از پدران در ادامه به گزارش محل کار خود را حمایت نمی کنند از استفاده از مرخصی والدین و آنها از ترس آن را تضعیف پیشرفت حرفه ای خود را ، پدران در حال تغییر است اما بسیاری از محل های کار در حال نگه داشتن نیست.

محدودیت های اعمال شده در طول coronavirus مستند قرار داده اند فشار اضافی در بسیاری از خانواده ها. مادران شاغل شده اند به خصوص ضربه سخت. از دست دادن شغل و کسب و کار اختلال نیز باعث گسترده مالی و عدم اطمینان و استرس است.

اما ممکن است این اقدامات فوق العاده ضروری ساخته است با این بیماری همه گیر خواهد شد در نتیجه تغییرات پایدار در این راه خانواده ها به کار گیرند. برخی می تواند آن را آسان تر برای پدران و مادران به تعادل پرداخت می شود کار می کنند و مراقبت است.

این مستند بسیار زیاد شده است ناخواسته آزمایش برای کارگران و کسب و کار. بسیاری از کارفرمایان مجبور به سعی کنید چیزهایی که آنها هرگز فکر. و برخی از این راه های جدید برای انجام کارها هستند به احتمال زیاد به چوب.

یک کار مقاله منتشر شده در این ماه توسط اقتصاددانان Titan Alon جین اولمست اینه که-Rumsey, ماتیاس Doepke و میشل Tertilt شناسایی دو کانال که از طریق آن همه گیر خواهد شد “سرعت بخشیدن به تغییر هنجارهای اجتماعی و انتظارات”. در حالی که مطالعه تساوی تا حد زیادی در آمریکا اطلاعات گرایش نویسندگان شناسایی مشابه در استرالیا.

اول امر به کارفرمایان. بسیاری از شرکت ها را به سرعت به تصویب رسید کار از خانه و از راه دور گزینه های بیشتر و در برخی موارد همه از کارکنان خود را. این شده است هرگز قبل از اتفاق افتاده است در چنین مقیاس وسیع. این کار انعطاف پذیر الگوهای ایجاد شده در طول همه گیر هستند و به احتمال زیاد باقی بماند و تبدیل شدن به بیشتر تثبیت در محل کار فرهنگ است.

“هنگامی که کسب و کار سرمایه گذاری در کنترل از راه دور-کار و فناوری و آموزش-توسط-انجام است که درگیر در انتقال صورت گرفته و رفتن تمام راه را به وضع موجود است و نه جذاب” می گویند دکتر آلون و نویسندگان در مقاله منتشر شده توسط اداره ملی تحقیقات اقتصادی.

قبل از این بیماری همه گیر در اطراف یک چهارم مردم استرالیا به طور منظم مشغول به کار از خانه با توجه به درآمد خانواده و کار و پویایی در استرالیا و یا هیلدا بررسی.

وجود دارد برخی از شواهد از راه دور مشغول به کار بود در حال تبدیل شدن بیشتر شایع در میان دانش بخش کارگران است.

یک بررسی اخیر از کارکنان در ملبورن CBD در بر داشت تقریبا دو سوم مشغول به کار بودند از راه دور حداقل برخی از زمان. متوسط بود 1.1 روز در هفته بیشتر در خانه است.

اما بسیاری از کسب و کار هنوز هم مقاوم است. یک سوم از پاسخ دهندگان مجاز به کار از راه دور حتی اگر تنها 2 درصد گفت: هیچ کدام کار خود را می تواند انجام شود از یک جایگزین محل.

حوزه های بیشتری برای کار از خانه نمی خواهد تنها کمک به پدر و مادر کار خود را به مدیریت و مسئولیت مراقبت از. اگر سهم بیشتری از کارکنان را به کار انعطاف پذیر ترتیبات آن را اجازه می دهد بیشتر به مسافران به سفر خارج از زمان اوج کمک به کاهش ترافیک شهری.

اگر coronavirus مستند به معنی کنترل از راه دور کار می شود و بیشتر به طور گسترده ای پذیرفته شده آن را تعویض بازی برای بسیاری از پدران است که پیدا کردن آن دشوار به ترتیب بیشتر انعطاف پذیر اشتغال الگوهای. این امر هم به نفع مادران شاغل. “در بسیاری از مکان ها مادران و پدران به طور یکسان به دست آوردن انعطاف پذیری در جلسه مشترک مطالبات از داشتن یک شغل و در حال اجرا یک خانواده” اقتصاددانان نتیجه گیری کرد.

وجود دارد راه دوم coronavirus بحران می تواند به طور دائم تغییر در این راه خانواده ها کار می کنند. در طول مستند قابل ملاحظه تعداد پدران را به طور موقت تبدیل به اصلی کودک سرپرستان و شانه اضافی کارهای داخلی.

دکتر آلون و نویسندگان استدلال می کنند این تخصیص مجدد از وظایف خانواده باقی بماند پس از همه گیر شده است. “این تغییرات به احتمال زیاد به فشار هنجارهای اجتماعی نسبت برابری بیشتری در ارائه مراقبت از کودکان و خانه کار” آنها می گویند.

اقتصاددانان قرعه کشی یک مقایسه بین جهانی تحول ناشی از بیماری همه گیر کوروناویروس و جنگ جهانی دوم زمانی که زنان وارد نیروی کار در اعداد بزرگ است. این اعتبار با تغییر نگرش های اجتماعی نسبت به اشتغال زنان و هموار کردن راه برای پس از جنگ افزایش در نیروی کار مشارکت زنان متاهل است.

آنها پیش بینی “افزایش قابل توجه” در مردان آینده و مشارکت در مراقبت از کودکان.

در صورتی که می آید به تصویب بسیاری از پدران و مادران خواهد خوش آمدید.

بیشترین بازدید فیلم ها در کسب و کار

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>