‘این است که من میل’: فیلم نقد و بررسی

دو تنها glancingly داستان های متصل از سطح خیابان زندگی در لاگوس شکل ظاهری ستون فقرات “این آرزوی من” تعامل جدی سست فرز و چابک اولین ویژگی از نیجریه دو برادر مدیران Arie و Chuko Esiri. اما شکل آن زندگی مبهم مشابه است. هر دو شخصیت خود را آغاز فصل خواب نه فقط برای فرار از روزمره سخت کار کردن از زندگی در کشور خود را بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر اما با در نظر گرفتن شرکت گران گام به سوی دستیابی به این هدف: خرید, گذرنامه, صرفه جویی برای ویزای ساخت خطرناک معاملات برای اسناد با سایه کارگزاران. و هنوز هم آن است که یک هدف است که هرگز به نظر می رسد کاملا در درون خود درک و نه فقط به دلیل تدارکات. آن را تقریبا به عنوان اگر لاگوس خود دخالت — فقط به عنوان آن را تقریبا در هر فریم از دخول دو دانه ئی Arseni Khachaturan را با بافتنی های رنگارنگ 35mm عکاسی — و توطئه با سرنوشت به جلو آنها را به آغوش که نوبت comfortingly آشنا و callously بی تفاوت است.

Mofe (حاد دلسوز جود Akuwudike) می خواهد برای رفتن به اسپانیا. به طوری که در گذرنامه او به تازگی دریافت کرده ثبت نام خود را به عنوان “سانچز” که متحیر خود همکاران در کارگاه آموزشی مختصر و مفید که در آن او با این نسخهها کار به عنوان یک ترمیم کننده بی وقفه و سریع-رفع شکسته به پایین ماشین آلات و rewiring گران فیوز. شب او رفع چیزهایی بیش از حد (هر کس در اینجا به نظر می رسد به کار چند گاه به گاه مشاغل) در یک غرفه بالا انباشت اشیاء بدست آمده با ارزان الکترونیک و یا در اطراف خانه او سهام خود را با خواهر و فرزندان او. سپس یک فاجعه رخ می دهد و او به طور ناگهانی احاطه جدید نگرانی. علاوه بر غم و اندوه و احساس گناه وجود دارد که هزینه های Mofe بیمار می تواند استطاعت است که فرمان او را به دیدار پدر جدا خود برای کمک به.

محبوب ترین ها در انواع

در فیلم دیگری با یک مطلب قطعی روایت دستور کار این فاجعه بار اجرای بد بخت را تبدیل به تمرکز شاید cuing نوعی روانی شکست. اما “این آرزوی من” است متفاوت مسیه اما بیشتر سخاوتمندانه بخشیدن بیشتر هماهنگ به کوچکتر ریتم زندگی-رفتن-در از ان روش نمایشی از مرگ است. یا در واقع هنگام تولد: در دوم داستان ما به دنبال رزا (بی سر و صدا قابل توجه تازه وارد Temi Ami-ویلیامز) جذاب آرایشگاه و متصدی بار که همچنین سرپرست به سن مدرسه خواهر Grace (سینتیا Ebijie) که باردار است. ما هرگز در مورد پدر عزیزم اما تیک تاک ساعت از بارداری به نظر می رسد برای روشن کردن یک آتش زیر رزا تمایل به دریافت هر دو آنها را به ایتالیا, که او می سازد یک Faustian پیمان با بی وجدان کارگزار Mama استر (فوق العاده cameo با نیجریه کمدین Chioma Omeruah).

اما حتی است که کسب و کار طول می کشد حد مرگ به رزا روزمره مبارزات لذت و مصالحه توسط او گزینه های عاشقانه: بازور اما نه نامهربان مسن صاحبخانه آقای Vincent (حلق Oshinaike) که حامل یک مایل بالا مشعل برای او; و نرم و صاف آمریکا expat پیتر (یعقوب الکساندر) که به او می دهد یک طعم و مزه از زندگی بالا اما egged در توسط دوستان خود را مرفه تر Lagosian دایره اجتماعی آغاز می شود به گمان او تنها با او برای پول است.

دو غریبه نیست ترک شهر: آن است که بلند و باریک به اندازه کافی تاپیک در اطراف آن برای ساخت یک فیلم و نه کاملا توجیه نزدیک به دو ساعت زمان اجرا در اینجا. اما اگر داستان می تواند تنگ تر tenser و در زمان فیلمسازی می تواند احساس کمی ساده و بی تکلف به sashaying سرعت می دهد Esiris زمان برای ایجاد خود را خوش نامتعارف ریتم. وجود زمان را در جریان پیوسته از فروش تند تند می آید که از streetside خیاط Mofe استخدام او را به یک جدید workcoat. زمان شلوغی سالن مو که در آن روزا که خود را مدل موهای تغییرات تقریبا روزانه شستشو و نوارهای و unbraids. زمان برای لطف به لباس در لباس های خواهر خود را sparkly مینی با hijabi بهترین دوست و ضربه با عبور ogling مردان است. زمان به کوک کردن به cadences از زبان فارسی — فلفلی با لهجه محلی کلمات و عبارات — و به شنیدن امیدوار موسیقی در نام مانند حکمت و برکت و با ارزش است.

نیجریه به یک رونق صنعت فیلم سازی قرار می دهد که از حدود یک هزار فیلم از یک سال و از نظر تولید تنها پیشی هالیوود توسط برخی از حاشیه. اما نسبتا تعداد کمی از کسانی که بیشتر تجاری, فیلم, فکر, که اغلب در عرض چند روز بسیار پایین در بودجه, تمایل به سفر دور از آفریقا و یا برای دریافت یک معامله بزرگ بین المللی arthouse توجه (بالاترین مشخصات عنوان سال 2020 “شیردل” بود از رد صلاحیت بین المللی اسکار مشاجره با توجه به اینکه در نیجریه رسمی زبان انگلیسی). این فیلم احساس می کند مانند یک گزاره های مختلف تولید تا حد زیادی مستقل از Nollywood سازه ها و ژانرهای ساخته شده و به نمایش گذاشتن یک پایه رئالیست نمای مدرن نیجریه که نه exoticizes و نه denigrates. به عنوان یک داستان از زندگی روزمره “این آرزوی من” است و پایین کلید افسونگر اما واقعا ارائه می شود به عنوان روشنی چشم پرتره از یک شهر پر جنب و جوش با آگاهی از unfakeable عشق و خوبی به دست آورده غضب دو با استعداد بومی پسران.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>