تونس مجلس به رای اعتماد به دولت ائتلافی

صادر شده در: Modified:

تونس دولت جدید موفق به کسب رای اعتماد در مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه پس از بیش از چهار ماه کشمکش سیاسی پس از انتخابات است.

تبلیغات

وزیر دارایی سابق Elyes Fakhfakh نامگذاری شد نخست وزیر تونس رئیس جمهور Kais Saied در پایان ژانویه و وظیفه تشکیل یک دولت در یک ماه است.

قبلی کابینه تیم های مطرح شده توسط او رد شد توسط ستاد با الهام از حزب Ennahdha که موفق به کسب کرسی های بیشتر در اکتبر انتخابات مجلس افتاد اما به مراتب کمتر از اکثریت در 217 کرسی مجلس است.

اما Fakhfakh را به تجدید نظر در صف موفق به کسب رای 129 به 77 پس از یک بحث است که آغاز شده و روز چهارشنبه به طول انجامید و بیش از 14 ساعت.

Ennahdha داده بود به حمایت خود از کابینه جدید پس از تحویل شش اوراق بهادار.

Fakhfakh هفته گذشته گفت که با وجود مشکلات مذاکرات قرار گرفته بود “کاملا دموکراتیک شیوه”.

از رای اعتماد به دنبال یک جنگ قدرت بین رئیس جمهور و Ennahdha با حزب قبلا تهدید به گام به زور Fakhfakh.

دولت خواهد بود سوگند در یک مراسم برگزار می شود در اواخر روز پنج شنبه در کاخ ریاست جمهوری رئیس جمهور, دفتر مطبوعاتی گفته است.

Fakhfakh را تبدیل به هشتمین نخست وزیر تونس پس از سال 2011 انقلاب رییس جمهور Zine El العابدین بن علی ،

تونس است که موفق شده است برای بیش از چهار ماه با خروجی دولت شده است تلاش برای احیای یک مبارزه اقتصادی, اما نرخ بیکاری همچنان به تحت تاثیر قرار مردم به خصوص جوانان و تورم فرسایش در حال حاضر قدرت خرید پایین.

دولت جدید خواهد بود وظیفه با راهاندازی گفتگو با صندوق بین المللی پول که در سال 2016 تایید چهار سال, 3 میلیارد دلار وام به تونس بازگشت اصلاحات عمده که برخی از آنها اختلاف است.

با توجه به تاخیر در این کشور تنها حدود 1.6 میلیارد دلار تا کنون در حالی که این تاسیسات به پایان می رسد در ماه های آوریل و اول بازپرداخت به علت در ماه نوامبر.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>