ترکیه برگ اتحادیه اروپا مذاکرات بدون توافق بر مهاجران

صادر شده در:

استرن رو رهبران اتحادیه اروپا هشدار داد رئیس جمهور رجب طیب اردوغان روز دوشنبه به احترام نظر قبلی معامله به نگه داشتن مهاجران دور از اروپا مرزها پس از ترکیه با رهبر آمد به بروکسل خواستار حمایت بیشتر.

تبلیغات

هیچ پنهان تنش در شورای اروپا پس از مذاکرات با اردوغان انتخاب سر راست برای فرودگاه به جای یک کنفرانس خبری با روسای Ursula von der Leyen و چارلز میشل.

“واضح است که ما فراموش کرده اند ما اختلافات اما ما صحبت سادگی و ما صحبت آشکارا به یکدیگر” Von der Leyen رئیس کمیسیون اروپا به خبرنگاران گفت:.

Von der Leyen و میشل هم تاکید کرد که تا 2016 قرارداد بین اتحادیه اروپا و ترکیه — که تحت آنکارا توافق کردند که برای جلوگیری از مهاجران و پناهندگان از رفتن به یونان در ازای میلیاردها یورو در اتحادیه اروپا کمک های اولیه — معتبر باقی می ماند.

و میشل گفت که اتحادیه اروپا دیپلمات جوزپ Borrell خواهد بود کار با همتای خارجی سخنان چاووش اوغلو در چند روز آینده “به طور خاص است که ما در همان صفحه ای که ما همان تفسیر در مورد آنچه ما انجام می دهیم در ترکیه و در سطح اتحادیه اروپا به منظور اجرای این قرارداد.”

اردوغان صحبت نمی کنم به خبرنگاران پس از جلسه با وجود مقامات ترکیه قبلا گفته است که او برنامه ریزی شده به انجام این کار. یک نامزد ریاست جمهوری ترکیه منبع فقط گفت: “در این جلسه در اتحادیه اروپا شد و مولد.”

قبل از اردوغان تا به حال ساخته شده روشن است که اولویت او بود که به دنبال حمایت بیشتر برای کشور خود در جنگ در سوریه و مقابله با میلیون ها نفر از پناهندگان از جنگ.

قبل از رفتن به شورای اروپا او مذاکرات با دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ و با صراحت به او گفت: “ناتو است که در یک فرایند حیاتی است که در آن باید به وضوح خود را نشان می دهد اتحاد و همبستگی.”

“متحدان ما باید نمایش همبستگی خود را با کشور ما بدون تبعیض و بدون گذاشتن شرایط سیاسی” او گفت:. “این بسیار مهم است که حمایت ما تقاضای ملاقات و بدون هر گونه تاخیر بیشتر.”

‘غیر منطقی و بی ملاحظه’

اردوغان همچنین به نظر می رسد ناراحت است که — به جای گوش دادن به نگرانی های خود را — Von der Leyen و میشل حمایت یونان به اروپا “سپر دفاعی” در برابر مهاجران را تشویق به ترک ترکیه است.

و او کلمات خشن برای نخست وزیر Kyriakos Mitsotakis’ دولت یونان که در حال حاضر اختصاص داده شده است 700 میلیون یورو (800 میلیون دلار) در بروکسل به امن خود را از مرزها و مقابله با تازه واردان.

“این غیر منطقی است و بی ملاحظه است که متحد و یک کشور همسایه نقطه به ترکیه به عنوان مسئول مهاجرت نامنظم” اردوغان گفت.

“ما اجازه نمی دهد این کشور به تلاش برای دریافت ناعادلانه سود با استفاده از موقعیت فعلی خود را.”

Mitsotakis را چنین بحث دراز در پاسخ با عصبانیت در یک آدرس به آلمانی شورای روابط خارجی.

“چرا ما صرف آنقدر در دفاع? چون ما همسایه ترکیه و دانمارک است,” او گفت:. “به عنوان نخست وزیر یونان من لازم نیست برای گوش دادن به درس در حقوق بشر از ترکیه است.”

دهها هزار نفر از پناه جویان شده اند در تلاش برای شکستن از طریق مرز زمینی از ترکیه به مدت یک هفته پس از آنکارا اعلام کرد که دیگر نمی خواهد مردم را از تلاش برای عبور به اتحادیه اروپا.

ترکیه که میزبان حدود چهار میلیون نفر بیشتر پناهندگان سوری بارها برافراشته در برابر آنچه آن را توصیف به عنوان ناعادلانه بار-به اشتراک گذاری.

‘تحقق وعده’

آلمان گفت: اتحادیه اروپا با توجه به در تا 1500 کودک پناهنده به سهولت فشار بر ضعف اردوگاه در جزایر یونانی در مواجهه با موج جدیدی از مهاجران از ترکیه است.

Von der Leyen گفت: فرانسه و پرتغال لوکزامبورگ و فنلاند تا به حال ارائه شده برای پیوستن به آلمان در نظر گرفتن برخی از.

روز جمعه اردوغان دستور داد که ترکیه coastguard برای جلوگیری از خطرناک دریای اژه عبور پس از بیش از 1700 مهاجران فرود در شصت و چهار دیگر جزایر دریای اژه.

اما سیاست ترکیه اجازه می دهد مهاجران و پناهندگان به ترک زمین باقی می ماند در محل و آموزش تنها بر دریا عبور.

در سال 2016 ترکیه و اتحادیه اروپا توافق کردند که یک معامله به موجب آن بروکسل ارائه می کنند میلیاردها یورو کمک در عوض ترکیه مهار جریان مهاجران.

اما آنکارا بارها متهم بلوک عدم تحقق وعده های داده شده به اروپا دچار آن بدترین بحران پناهندگان پس از جنگ جهانی دوم هنگامی که بیش از یک میلیون نفر از مردم گریخت و به این قاره در سال 2015.

اردوغان احساس فشار اضافی به عنوان نزدیک به یک میلیون نفر در سوریه و شمال غربی استان ادلب فرار به سوی مرز ترکیه در دوران اخیر رژیم سوریه حمله با حمایت روسیه و ایران است.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>