رئیس جمهور ترکیه تقبیح الحاق کریمه به روسیه


اوکراین: انتخابات ریاست جمهوری در روز دوشنبه را محکوم کرد روسیه برای الحاق کریمه و متعهد به حمایت از تمامیت ارضی اوکراین است.

Ukrainian President Volodymyr Zelensky, right, and Turkey's President Recep Tayyip Erdogan applaud during a signing ceremony in Kiev, Ukraine.

رئیس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelensky راست و ترکیه رئیس جمهور رجب طیب اردوغان تحسین در طی یک مراسم در کیف اوکراین است. اعتبار:AP

رجب طیب اردوغان همچنین گفت: در سفر به اوکراین که ترکیه کمک خواهد کرد که ساخت مسکن برای 500 خانواده از تاتارها کریمه که نقل مکان به دیگر نقاط اوکراین پس از الحاق کریمه.

تاتارها کریمه یک ترک گروه قومی بومی به کریمه. بسیاری از آنها مخالف روسیه الحاق از دریای سیاه و شبه جزیره.

روسیه ضمیمه اوکراین در کریمه را در سال 2014 در یک حرکت است که نبوده است به رسمیت شناخته شده توسط بسیاری از کشورهای جهان است و که باعث تحریم های غرب علیه مسکو است.

تبلیغات

در سخنرانی خود در یک کنفرانس خبری پس از مذاکرات با رئیس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelensky اردوغان تاکید کرد که “ترکیه نمی دانیم نامشروع الحاق کریمه.”

“ترکیه با پشتیبانی از اوکراین تمامیت ارضی” او گفت:.

Zelensky اشاره کرد که اوکراین شمارش در ترکیه برای کمک به برنده شدن در این نسخه از تاتارها کریمه بازداشت در کریمه.

روسیه نیروهای امنیتی در کریمه را بازداشت ده ها تن از تاتارها کریمه به اتهام مشارکت در یک بوکوحرام گروه – اتهامات عنوان شده است که فعالان حقوق را محکوم کرد به عنوان ساختگی است.

Zelensky همچنین گفت که او و اردوغان در مورد بحث طبیعی ممکن است عرضه گاز به اوکراین از طریق ترکیه است.

AP

بیشترین بازدید فیلم ها در جهان

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر