دو آمریکایی و یک بریتانیایی کشته در حمله موشکی در پایگاه نظامی در عراق

صادر شده در: ویرایش:

دو آمریکایی و پرسنل یکی از بریتانیا کشته شدند و حدود ده نفر زخمی شدند که 15 راکت عراق تاجی اردوگاه نظامی در شمال بغداد در روز چهارشنبه دو مقامات آمریکایی به رویترز گفت با استناد به اطلاعات اولیه.

تبلیغات

این مرگبارترین حمله در یک نصب و راه اندازی میزبانی نیروهای خارجی در چند سال می آید و پس از موجی از حملات راکتی هدف قرار دادن نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا در سراسر عراق و همچنین سفارت آمریکا در بغداد.

وجود دارد هیچ ادعای فوری مسئولیت اما واشنگتن مقصر ایران-حمایت جناح برای حملات مشابه.

ارتش عراق پیشتر گفته حمله روز چهارشنبه در برابر تاجی پایه نیست زخم هر کسی و یا هر علت آسیب در چه بود 22nd, حمله نظامی آمریکا و منافع این کشور از اواخر ماه اکتبر.

این ما منجر به یک ائتلاف بین المللی – متشکل از دهها کشور و هزاران نفر از سربازان تشکیل شده در عراق در سال 2014 برای مقابله با گروه دولت اسلامی یک گروه جهادی است که در بغداد اعلام کرد شکست در اواخر 2017.

قبلی حملات راکتی هدف قرار دادن سربازان آمریکایی دیپلمات ها و امکانات در عراق در ماه های اخیر منجر به کشته شدن یکی از ما پیمانکار و یک سرباز عراقی.

هیچ یک از این حملات اند اما واشنگتن را متهم طرفدار ایران جناح مسئول بودن.

دو روز پس از مرگ یک آمریکایی در شلیک راکت در عراق پایگاه نظامی در کرکوک در پایان سال گذشته ارتش آمریکا آمار پنج پایگاه در عراق و سوریه استفاده شده توسط نرم افزار-ایران مسلح جناح Kataeb حزب الله.

تنش ها پس از آن افزایش یافت بیشتر بین قوس دشمنان واشنگتن و تهران منجر به ترور در بغداد در ژانویه 3 قدرتمند ایران فرمانده نظامی قاسم سلیمانی و عراق فرمانده شبه نظامی در حمله پهپاد.

ایران انتقام با راه اندازی یک شلیک موشک در عراق پایه میزبانی سربازان ایالات متحده در روز بعد.

از پارلمان عراق رای به اخراج تمام سربازان خارجی از این کشور در پی کشته شدن سلیمانی یک تصمیم است که باید اجرا شود توسط دولت است.

خروجی که دولت استعفا داد و در ماه دسامبر در مواجهه با تظاهرات توده هنوز به جا شود با توجه به عدم توافق در مجلس – یکی از مهمترین و تقسیم عراق در تاریخ معاصر است.

(FRANCE 24 با خبرگزاری فرانسه و رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>