شورای امنیت سازمان ملل خواستار همبستگی میان ناسازگار شورای امنیت بیش از coronavirus بحران

صادر شده در: بروز رسانی:

دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ خواست شورای امنیت روز پنج شنبه برای نمایش وحدت به عنوان آن ملاقات به بحث در مورد آنچه که او به نام “مبارزه یک نسل” — جهانی coronavirus بیماری همه گیر.

تبلیغات

“یک سیگنال از وحدت و حل و فصل از این شورا خواهد تعداد زیادی در این اضطراب زمان” اشاره به این حادثه تلخ گفت: تقسیم, بدن, برگزاری اولین جلسه خود در مورد بحران.

نشست 15 عضو شورای امنیت که پشت درهای بسته برگزار شد با کنفرانس ویدئویی اما سازمان ملل متحد منتشر شد یک کپی از دبیر اظهارات.

“تعامل شورای امنیت حیاتی خواهد بود برای کاهش صلح و امنیت مفاهیم COVID-19 همه گیر” اشاره به این حادثه تلخ گفت.

“برای پیروزی در برابر این بیماری همه گیر امروز ما نیاز به کار با هم,” او گفت:. “که به معنی افزایش همبستگی.

“این مبارزه یک نسل-و علت وجودی سازمان ملل متحد خود را,” او گفت:.

امنیت شورای اعضا جمع آوری شده پس از هفته ها اختلاف-به ویژه بین ایالات متحده و چین که در آن شیوع کروناویروس آغاز شد و در ماه دسامبر.

به رهبری آلمان در این جلسه درخواست شد در هفته گذشته نه شورا 10 غیر عضو دائم بودند که بانک مرکزی با بدن انفعال بیش از این بی سابقه بحران جهانی است.

هر چند این شورا جلسه بسته-درب چند سفیران شرکت منتشر عصاره از سخنان خود در توییتر و یا به خبرنگاران گفت.

در حالی که آلمان در توصیف این بیماری همه گیر به عنوان یک “صلح و امنیت بین المللی موضوع” چند کشور دیگر به ویژه روسیه و چین و آفریقای جنوبی گفت: مسائل بهداشتی نمی شد و بخشی از شورای امنیت مختصر.

فرانسه در عین حال تایید کرد که آن را ارائه 1.2 میلیارد یورو (1.3 میلیارد دلار) برای مبارزه با این ویروس در آفریقا است.

غیر عضو دائم استونی به نوبه خود گفت: برگزاری جلسه شورای امنیت شد “در اواخر بهتر از هرگز” یک واکسن در کسانی دیده می شود که به تاخیر انداختن مذاکرات است.

‘گم شده در عمل’

پیش از این دیدار از ایالات متحده و چین بوده است این استدلال بیش از ریشه های این ویروس است که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است به عنوان مراجعه کننده “چینی virus.”

وجود دارد دو رقابت پیش نویس قطعنامه برای بحث.

یک پیشگام تونس به نمایندگی از 10 غیر عضو دائم و به دست آمده توسط AFP خواستار “فوری هماهنگ و متحد بین المللی اقدام به محدود کردن تاثیر COVID-19.”

این برای شورای امنیت به “مانیتور تاثیر COVID-19 همه گیر در صلح و امنیت بین المللی می پرسد و دبیر به مختصری شورای جمله تحولات زمانی که مناسب است.”

آن را نیز به دنبال یک “فوری جهانی آتش بس به اجازه می دهد برای کافی بشردوستانه پاسخ” به این بیماری همه گیر.

که پیش نویس قطعنامه شده است در حال توسعه از مارس 30 و تنها بحث شده است توسط 10 غیر عضو دائم.

دوم متن پیشنهادی توسط فرانسه بر اشاره به این حادثه تلخ را در ماه گذشته به توقف همه درگیری ها در سراسر جهان به عنوان بخشی از “اسد” برای مبارزه با بیماری همه گیر.

که یکی تنها به حال ورودی از پنج عضو دائم — انگلیس چین فرانسه روسیه و ایالات متحده-که دیپلمات ها از غیر دائم کشورهای گفته شده است “بسیار خسته کننده است.”

فرانسه گفته است که به اصطلاح P5 نیاز به صاف کردن تفاوت های خود را قبل از هر گونه گسترده تر مذاکرات با شورای.

اما تلاش ها برای تشکیل یک جلسه از پنج شده اند مانع توسط بستری از نخست وزیر بوریس جانسون که COVID-19 بیماری و سکوت به شرکت بدون تعیین یک دستور کار روشن.

در حالی که Gutteres شده است صریح در مورد بحران و 193 عضو مجمع عمومی سازمان ملل متحد به اتفاق آرا قطعنامه ای خواستار “همکاری” سفیر سازمان ملل متحد توصیف کرد شورای امنیت به عنوان “گم شده در عمل.”

در شورای امنیت حداقل نه رای از 15 لازم برای اتخاذ یک قطعنامه بدون حق وتو توسط یکی از پنج عضو دائم.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر