طالبان و نشانه های تاریخی خروج نیروهای نظامی ایران در دوحه


کابل: ایالات متحده امضا تاریخی در مقابله با طالبان در روز شنبه است که می تواند راه را به سوی کامل خروج سربازان خارجی از افغانستان بعد از 14 ماه و نشان دهنده یک گام به سوی پایان دادن به 18 سال از جنگ وجود دارد.

در حالی که این توافق راه را برای ایالات متحده به تدریج خروج از آن در طولانی ترین جنگ بسیاری از انتظار می رود که مذاکرات بین چندین افغانستان طرف خواهد شد به مراتب پیچیده تر است.

US peace envoy Zalmay Khalilzad, left, and Mullah Abdul Ghani Baradar, the Taliban group's top political leader sign a peace agreement.

ما فرستاده صلح زلمای خلیل زاد چپ و ملا عبدل غنی برادر, طالبان, گروه بالا رهبر سیاسی امضای توافقنامه صلح.اعتبار:

این قرارداد امضا شد در قطر دوحه توسط ما فرستاده ویژه زلمای خلیل زاد و ولایت سیاسی رئیس ملا عبدل غنی اند. وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo در دست بود تا شاهد مراسم است.

وزیر دفاع علامت Esper در ضمن سفر به کابل در یک دیدار که مقامات و کارشناسان گفت: با هدف اطمینان بخش دولت افغانستان در مورد ایالات متحده تعهد خود را به این کشور است.

تبلیغات

برای ما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن معامله نشان دهنده یک فرصت خوب را در وعده خود به ما را سرباز خانه است. اما کارشناسان امنیتی نیز آن را به نام یک سیاست خارجی قمار را که به طالبان مشروعیت بین المللی.

“امروز یک روز به یاد ماندنی برای افغانستان” سفارت ایالات متحده در کابل گفت در توییتر. “این است که در مورد صلح و گر چه هنر یک مشترک آینده ای روشن تر. ما در کنار افغانستان است.”

From left, U.S. Secretary of State Mike Pompeo meets with Qatar's Foreign Minister Sheikh Mohammed bin Abdulrahman Al Thani.

از سمت چپ, وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در دیدار با قطر وزیر خارجه شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی.اعتبار:

ساعت قبل از معامله با طالبان دستور داد همه آن مبارزان در افغانستان “به خودداری از هر نوع حمله … برای شادی ملت است.”

“بزرگترین چیزی است که ما امیدواریم که برای ما باقی می ماند متعهد به وعده های خود در طول مذاکره و صلح” گفت: Zabiullah مجاهد سخنگوی تندرو اسلامگرا ،

مجاهد گفت: آن را “تحریک کننده و تحریک آمیز” که خارجی هواپیمای نظامی همچنان به پرواز بیش از طالبان را به خاک مبارزان شبه نظامی بودند پس از سفارش به ایستادگی کردن.

برای میلیون ها نفر از مردم این معامله نشان دهنده برخی از امید برای پایان دادن به سال از خونریزی است.

“صلح بسیار ساده و کشور من آن را سزاوار. امروز روزی است که شاید ما را به دیدن یک تغییر مثبت” گفت: جاوید حسن, 38, معلم مدرسه زندگی در حومه پایتخت افغانستان شد.

حسن کودکان کشته شدند در انفجار بمب انجام شده توسط طالبان در سال 2018 است. پس از آن او شده است و نوشتن نامه به رهبران جهان ترغیب آنها برای پایان دادن به جنگ افغانستان است.

اما چشم انداز صلح نامشخص باقی می ماند با توجه به گام بعدی این است که رسیدن به توافق با دولت افغانستان.

اعضای ارشد دولت افغانستان و کشورهای اطراف افغانستان را نگران کرده است که ایالات متحده می تواند رها کابل بسیار شبیه به آن درک شده بود به سمت چپ منطقه پس از اتحاد جماهیر شوروی خارج شد افغانستان از چند دهه پیش.

ایسنا

بیشترین بازدید فیلم ها در جهان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>