تصویری: زندگی روزمره مهاجران به دام افتاده در ترکیه-یونان مرز


هزاران نفر از مهاجران بسیاری از آنها از سوریه, افغانستان, پاکستان و ایران را با عجله به مرز جدا ترکیه و یونان پس از دولت ترکیه اعلام کرد در فوریه 28 که آن را دیگر نمی خواهد متوقف کردن مهاجران از عبور به اروپا است. تیم ما صحبت کرد و به مهاجران به دام افتاده در مرز که توصیف شرایط دشوار زندگی و خشونت یونانی مرزی سپاه پاسداران است.

برخی از مهاجران به دام افتاده در عبور از مرز در Pazarkule ارسال شده است در رسانه های اجتماعی مورد تلاش خود را برای عبور از رودخانه مریس که جدا یونان و ترکیه است. فیلم خود را نشان می دهد مردان جوان و خانواده ها با کودکان زندگی در شرایط خشن در نزدیکی مزارع. چند مهاجر که در تلاش برای عبور از مرز در این محل گفت: ما روزنامه نگاران است که بسیاری از مردم در خواب بودند زیر کمی بیشتر از پلاستیک و برزنت و گرم نگه داشتن با آتش.

تیم ما کنار هم قرار دادن این مجموعه از فیلم ها فیلم برداری توسط مهاجران زندگی در نزدیکی Pazarkule پست مرزی. بسیاری از این ویدئوها ارسال شده در Infinite.

 

“ما رایت چوب هر شب به گرم نگه داشتن”

ساسان (نه نام واقعی او) است 32 ساله از ایران شده است که زندگی در ترکیه برای چهار سال گذشته. او برای تحصیل در رشته کارشناسی ارشد در شهر کایسری است که حدود 1000 کیلومتر از Pazarkule زمانی که او تصمیم گرفت تا سعی کنید برای سفر به اروپا است. او می خواست به ناشناس باقی می ماند برای ترس است که صحبت با رسانه ها می تواند به خطر اندازد وضعیت مهاجرت خود را در ترکیه.
 

زمانی که دولت ترکیه اعلام کرد که آنها را باز کردن مرزهای من دریغ نکنید. من زندگی در کایسری با خانواده و چند نفر از دوستان. یک گروه 17 از ما اجاره یک dolmus [یادداشت سردبیر: یک مینی بوس است که در خدمت به عنوان یک گروه تاکسی] برای 250 ترکی پوند به ازای هر نفر (معادل حدود €36).

ما به ارمغان آورد چادر با ما و ما با جمع آوری چوب به آتش سوزی هر شب. دولت ترکیه توزیع می کند اما این کافی نیست و شما باید به صف برای ساعت به دست آوردن هر چیزی که ما را به سفر به شهرهای مجاور و روستاها به دست آوردن منابع.


سوریه مهاجر به نام محمود ساخته شده این فیلم به ما نشان می دهد که در آن تیم او خواب هر شب.

 

“نوزادان گریه تمام وقت”

در اصل از افغانستان Muhittin است که 21 سال است. او به مدت سه روز در Pazarkule تلاش برای عبور از مرز قبل از دادن و بازگشت به استانبول جایی که او با این نسخهها کار به عنوان یک پیشخدمت در یک shisha bar.
 

من به ترکیه رفتم به تنهایی پس از دبیرستان را تمام کردم. رویای من این است که برای رسیدن به اروپا, ایده آل, فرانسه یا آلمان. زمانی که من به Pazarkule من نیست که هر چیزی حتی یک چادر بنابراین من خواب بر روی زمین است. من protected خودم به عنوان به عنوان بهترین من می توانم با یک پارچهای و پلاستیکی اما من خیلی سرد در شب است که من نمی توانستم بخوابم. اضافه کردن به که همه بچه ها که نمی خواهد متوقف کردن گریه. آن طاقت فرسا است.

در آن زمان سربازان ترکیه شد توزیع مواد غذایی دو بار در روز اما آن را بسیار نیست. یک بسته بیسکویت و یک بطری آب برای هر نفر و وجود دارد هرگز به اندازه کافی برای همه است.

مقامات یونانی اعلام کرد در مارس 5 که آنها تا به حال مانع 35,000 مردم از ورود به خاک فقط در پنج روز. گزارش های عمده رسانه ها پوشش مرزی و همچنین فیلم برداری توسط مهاجران خود نشان می دهد یونانی ماموران مرزی با استفاده از مقادیر زیادی از گاز اشک آور برای عقب راندن مهاجران در تلاش برای دریافت از طریق مرز نرده ها.

“یونانی پلیس دستگیر و معصوم یک زن افغان”

همه از مهاجران سخن گفت که به تیم ما گفت که آنها تا به حال تجربه کرده یا شاهد خشونت های انجام شده توسط یونانی مرزی سپاه پاسداران است. خشونت چیزی است که ساخته شده Muhittin تصمیم به تسلیم و بازگشت به استانبول.
 

من سعی کردم به عبور از رودخانه با قایق در دو نوبت جداگانه. اما هنگامی که ما به طرف دیگر ما شاهد حدود 30 افسر پلیس در انتظار ما است. من در یک گروه با نوزادان بنابراین ما تصمیم گرفت به نوبه خود بازگشت. من همچنین فکر کردن در مورد داستان دوستان من تا به حال به من گفت در مورد بازداشت و پس از ساخته شده عبور می کند.

من به خصوص تفکر در مورد یک زن افغان است که من می دانم. آنها به فروش می رسد همه چیز متعلق به آنها در استانبول. آنها دستگیر شدند و نوار جستجو توسط پلیس یونان. آنها به من گفتند که پلیس در زمان €7,000 که آنها تا به حال به صورت نقدی و همچنین به عنوان لباس مردان و تلفن های همراه خود. پلیس در نهایت ارسال آنها را به ترکیه به عقب €300 و گفت: آنها را به عقب می آیند. آنها همچنین بازگشت به استانبول, اما آنها هیچ چیزی در سمت چپ و تا به حال به خواب در خیابان.

در این ویدئو دو ایرانی مهاجر به نام رضا و محمد توضیح به تیم ما در فارسی و چه آن را مانند به زندگی در اردوگاه موقت در Pazarkule. در آغاز آنها را نگه دارید تا پارگی کپسول های گاز استفاده می شود توسط یونانی نگهبانان مرزی به عقب راندن کسانی که در تلاش برای عبور.

داستان های خود بودند تایید توسط چندین روزنامه نگاران که در گزارش از Pazarkule. Belal خالد یک روزنامه نگار با کانال تلویزیونی تی آر تی در زمان عکس از چند مهاجر که فرستاده شده بود بازگشت به ترکیه فقط پوشیدن لباس زیر خود را. برخی از آنها تا به حال علائم در سراسر پشت خود را به جایی که آنها ضربه شده بود.
دیگر عکس ها و ویدئوها با مهاجران که مشابه نشان داد صدمات نیز منتشر شده در رسانه های اجتماعی.

فرانسه, خبرگزاری فرانسه, خبرگزاری, خبرگزاری (AFP) گزارش داد که گل آلود کفش و تلفن همراه انباشته شده بود در کنار ورودی ایستگاه پلیس در Tychero واقع شده است که در 10 کیلومتری Ispala (80 کیلومتری جنوب Pazarkule). در طرف دیگر مرز وجود دارد مهاجران پابرهنه راه رفتن کسی گفت که پلیس یونان گرفته شده بود کفش خود را. خبرگزاری فرانسه روزنامه نگاران نیز شاهد سربازان یونانی بودند که با پوشیدن ماسک را مهاجران دور در وسایل نقلیه نظامی و یا در کامیون های بدون پلاک.
 

یک “جنگ تصویر” بین آتن و آنکارا

یونان و ترکیه انجام شده است شدید “جنگ تصویر” در مورد آنچه اتفاق می افتد در مرز با هر دو طرف متهم به انجام سوء استفاده و به اشتراک گذاری اطلاعات نادرست است.

ترکیه را متهم یونانی مرزی سپاه پاسداران از کشته شدن مهاجران از جمله یکی بود که به ضرب گلوله در جریان درگیری در مرز. یونان این را انکار می کند و آن را به نام “خبر جعلی”.

از سوی دیگر مقامات یونانی را متهم به نیروهای ترکیه از تنظیم کردن بمب دود و گاز اشک آور در یونانی طرف مرز و ارائه مهاجر سیم برش به برش نرده های ساخته شده به آنها را نگه دارید.

چندین مهاجران گفت: تیم ما است که آنها را دیده بود مردم با زخم گلوله هر چند آنها مطمئن نبودند که چگونه آنها تا به حال پایدار این صدمات است. آنها همچنین به ما نشان داد از این افراد میگویند که هر چند ما قادر به ایجاد ماهیت صدمات خود را.

این screengrabs گرفته شد از یک ویدیو نشان دادن مردم به حمل سه مجروح مردان است. دو عکس در سمت راست نشان می دهد همان مرد است.

ما را دیده اند هر عکس از گلوله های پلاستیکی و یا گلوله های که کمک خواهد کرد که تایید این ادعا است.

استفاده از گاز اشک آور شده است به طور گسترده ای مستند. تحقیقی سایت Bellingcat گزارش داد که یکی از انواع مهمات موجود در سایت می تواند کشنده باشد اگر از کار اخراج شده به یک جمعیت در محدوده نزدیک.

یک روزنامه نگار ترک در زمان این عکس ها در Pazarkule شده و آنها را در Instagram.

روزنامه نگاران با Bellingcat بررسی نوع از گاز اشک آور در قوطی در تصویر بالا نشان می دهد که صرف مهمات در نزدیکی مناطقی که مهاجران در حال تلاش برای ورود به یونان. نشانه گذاری در این پرتابه نشان می دهد آنها دوربرد گاز اشکآور دور ساخته شده توسط تکنولوژی دفاعی – فدرال آزمایشگاه. این قدرتمند با اشاره پرتابه می تواند به طور بالقوه کشنده به کسی ضربه به طور مستقیم. سازمان عفو بین الملل شناسایی مشابه مهمات و در نتیجه مرگ و میر ناشی از نمرات از معترضان در عراق است.

“من تجربه زیادی از نژاد پرستی در ترکیه”

همه از مهاجران سخن گفت که به تیم ما گفت که آنها ترک ترکیه برای اروپا به امید یک زندگی بهتر بهتر کار فرصت های خاص است. Muhittin می گوید افغانستان اغلب به رقت انگیز حقوق در ترکیه, که او می گوید با توجه به نژاد پرستی.
 

ترکیه نمی خواهد به ما بدهد مقالات به منظور کار در اینجا از نظر قانونی. برخی از افغان ها که من می دانم زندگی شده اند و اینجا کار برای ده سال و هنوز هم ندارد و مناسب مقالات. ما تبعیض از نظر حقوق به عنوان به خوبی. افغان ها که کار در کارخانه ها و یا در سایت های ساخت و ساز اغلب انتظار می رود به کار 13 یا 14 ساعت در روز به صورت ماهانه حقوق و دستمزد €180. حداقل برای کارگران €350 و روز خود را نمی طولانی تر از نه یا ده ساعت.

ساسان گفت: وجود دلایل دیگر که او می خواست به ترک.
 

من تجربه بسیاری از نژادپرستی در اینجا. من ماندن در Pazarkule و تلاش برای باقی بماند با وجود این شرایط چرا که اگر ما به عقب برویم به ترکیه, که خواهد بود حتی سخت تر با جدید سیاسی. حقوق در حال فرسایش و مصاحبه با مقامات مهاجرت در حال تبدیل شدن بیشتر و بیشتر دشوار است. من تنها انتخاب شما این است که حرکت به اروپا است. ترک ها نمی خواهند ما و من یک ایرانی پناهنده سیاسی; من می خواهم خطر زندان اگر من بازگشت به کشور است.

در ادامه ناظران >> موج خشونت معافیت علیه سوریه در ترکیه

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>