خشونت به عنوان شیلی علائم راست جناح Pinera دو سال در قدرت

صادر شده در: بروز رسانی:

دانش آموزان درگیری با پلیس ضد شورش در شیلی سانتیاگو پایتخت در طول اعتراضات مشخص شده است که دومین سالگرد محافظه کار رئیس جمهور سباستین Pinera کار خود در روز چهارشنبه.

تبلیغات

این تظاهرات همزمان با سالگرد 30 از شیلی بازگشت به دموکراسی پس از آگوستو پینوشه را 1973-1990 دیکتاتوری.

طی مراسمی در سانتیاگو Pinera گفت که 30 سال حکومت دموکراتیک در شیلی بوده است “بارور” دوره که کشیده هشت میلیون شیلی از فقر.

اما او نیز به رسمیت شناخته شده کاستی ها و نابرابری ها که صدمه دیده “روح ملت ما.”

“ما به اندازه کافی گرفته شده را به حساب ترس و کاستی از ما طبقه متوسط است. ما نه پیشرفت به شدت به اندازه کافی نسبت به برابری کامل میان مردان و زنان است. ما نه مبارزه با کافی را در برابر سوء استفاده ها و امتیازات دیگران” گفت: Pinera.

سوخت خشم در Pinera و شیلی نخبگان است که کنترل بسیاری از ثروت کشور های آمریکای جنوبی دیده می شود از اکتبر آن بدترین ناآرامی های اجتماعی پس از گذار به دموکراسی در سال 1990.

سی نفر کشته شده اند در این تظاهرات بسیاری از به عنوان یک نتیجه از یک آمرانه پاسخ پلیس محکوم به سرکوب توسط محققان سازمان ملل متحد. هزاران نفر دیگر زخمی شدهاند.

هدف اصلی از ادامه تظاهرات به فشار Pinera به گسترش اصلاحات اجتماعی او در حال حاضر پیشنهاد شده است.

جدی ترین چهارشنبه اختلالات رخ داده در خارج از برجسته موسسه ملی مدرسه در مرکز سانتیاگو فقط چند بلوک از کاخ ریاست جمهوری که در آن پلیس با شلیک گاز اشک آور و ماشین های آب پاش برای متفرق کردن سنگ پرتاب دانش آموزان است.

این تظاهرات به دست آورده حرکت را از طریق بعد از ظهر زمانی که دیگر معترضان پیوست و دانش آموزان است.

“قبل از اینکه ما اعتراض در پلازا ایتالیا و در حال حاضر ما در اینجا” گفت: Rodrigo لاگوس یک معلم با اشاره به مربع که در آن بسیاری از اعتراضات را آغاز کرده اند.

“اگر (Pinera) را ترک نمی کند راه آسان او را برای رفتن به مجبور به ترک راه سخت” اضافه شده 46-سال ،

درگیری مختل ترافیک از طریق مرکز سانتیاگو برای چند ساعت.

حوادث مشابه صورت گرفت در جای دیگر در پایتخت به عنوان تظاهر کنندگان در پاسخ به رسانه های اجتماعی تجدید نظر اعتراض به Pinera.

چندین ایستگاه های مترو بسته شدند به دلیل خشونت و برخی از مسیرهای حمل و نقل به جنوب از شهرستان متوقف شد.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>