ویرجین استرالیا فرو می ریزد و تحت فشار Covid-19 همه گیر

صادر شده در: Modified:

کمبود پول نقد ویرجین استرالیا سقوط سهشنبه و آن را بزرگترین حامل هنوز به دست و پنجه نرم تحت فشار از coronavirus همه گیر است که ویران جهانی در صنعت هواپیمایی.

تبلیغات

در یک اطلاعیه به بورس استرالیا, باکره گفت: این برنامه ریزی برای حفظ عامل پروازها با وجود توزیع کلید به مدیران است.

“تصمیم ما امروز در مورد تامین امنیت آینده ویرجین استرالیا و در حال ظهور در طرف دیگر COVID-19 بحران” مدیر عامل شرکت پل Scurrah در بیانیه ای گفت:. “استرالیا نیاز به یک دومین شرکت هواپیمایی و ما مصمم به نگه داشتن پرواز.”

شرکت هواپیمایی بیش از Aus$5 میلیارد دلار (3.2 میلیارد دلار) بدهی و تا به حال به دادگاه تجدید نظر برای Aus$1.4 میلیارد دلار وام به شناور باقی می ماند اما دولت حاضر به قید وثیقه اکثر خارجی متعلق به شرکت.

مدیر Vaughan Strawbridge از حسابداری شرکت Deloitte گفت: بیش از 10 احزاب ابراز کرده “علاقه” در بخشی از تجدید ساختار برنامه.

“شده است وجود دارد مقدار فوق العاده ای از علاقه در کسب و کار و در بازسازی ویرجین استرالیا” او به خبرنگاران گفت: در سیدنی.

“و بنابراین ما با اعتماد به نفس است که این نتیجه در ساختار بدست آمده که در یک دوره کوتاه از زمان.”

آژانس رتبه بندی مودی گفت: نا امن وام را به “قابل اصلاح” اگر این بازسازی با موفقیت انجام شد.

“با این وجود چنین نتیجه باقی می ماند ممکن است ترجیح داده شده برای قرار دادن این شرکت به انحلال با نامشخص بازیابی چشم انداز” آن را گفت.

این شرکت هواپیمایی در حال حاضر ساخته شده 1,000 کارگران برکنار شده و ایستاده بود پایین 8,000 از آن 10,000 خلبانان و خدمه پرواز و خدمه زمین.

Strawbridge گفت: مدیران خواهد “به دنبال حفظ به عنوان بسیاری از کسانی که شغل خود را به عنوان امکان پذیر است”.

باکره به حالت تعلیق در تمامی مسیرهای بین المللی و اوراق همه اما یکی از آن مسیرهای داخلی پس از استرالیا تعطیل مرزهای خود برای محدود کردن گسترش COVID-19 و تحمیل سختی محدودیت در حرکت است.

شرکت هواپیمایی اخیرا شروع به عامل محدود مسیرهای داخلی و همچنین پرواز به استرالیا از خارج از کشور و با حمایت مالی از دولت است.

“من خیلی افتخار می کنم’

باکره تلاش شد قبل از coronavirus ارسال اساسی قبل از کسر مالیات دست دادن Aus$71.2 میلیون سال گذشته است.

ریچارد برانسون میلیاردر بنیانگذار گروه ویرجین که صاحب 10 درصد از شرکت هواپیمایی توییتی یک پیام در حمایت از ویرجین استرالیا تیم.

“من خیلی افتخار می کنم و همه چیز ما به دست آورد با هم,” او گفت:.

“این پایان نیست از ویرجین استرالیا اما من معتقدم یک آغاز جدید است. من وعده ما روز و شب به نوبه خود این را به واقعیت.”

برانسون نیز پیوست منتقدان کانبرا برای عدم قید وثیقه هواپیمایی گفت: دولت در بسیاری از کشورها بود “شدت” برای کمک به خود را حامل در “بحران بی سابقه ای برای حمل و نقل هوایی”.

این اخبار به شرح زیر فروپاشی بریتانیا بزرگترین داخلی حامل FlyBe ماه گذشته به عنوان بحران را تهدید می کند بسیاری از شرکت ها.

روز دوشنبه برانسون هشدار داد ویرجین آتلانتیک خواهد بریزید و بدون کمک دولت نروژی هوا اعلام کرد چهار شرکت تابعه در سوئد و دانمارک تا به حال برای ورشکستگی زمینه و ژاپن ANA کاهش سالانه آن سود خالص پیش بینی 71 درصد است.

ایالات متحده در کنار میلیاردها دلار برای حمایت از شرکت های هواپیمایی از جمله غول های آمریکایی خطوط هوایی Delta Air Lines خطوط هوایی جنوب غربی و ایالات متحده هواپیمایی.

از دست دادن باکره خواهد بود یک ضربه برای استرالیایی ها که بستگی سفر هوایی به اطراف گسترده ملت و برای آینده صنعت گردشگری در حال حاضر در وضعیتی وخیم از ماه-طولانی bushfire و COVID بحران.

استرالیا فقط دو سرویس کامل خطوط هوایی ویرجین و پرچم حامل کوانتاس که در حال تکمیل بودجه خود را شاخه, Tigerair و Jetstar.

استرالیا رقابت و مصرف کننده کمیسیون در حال بررسی است کوانتاس به اتهام ضد رقابتی رفتار پس از مدیر عامل آلن جویس از دولت خواست به حمایت از باکره و گفت: شرکت هواپیمایی بود “مطمئن شوید که ما تاریخ و زمان آخرین مرد ایستاده”.

نخست وزیر اسکات موریسون بستری باکره در حال حاضر با آن روبرو “به چالش کشیدن جاده پیش رو” اما در دفاع از دولت خود را پاسخ.

“اگر ما تا به حال گرفته شده اقداماتی است که ما باید… پس از آن همه ما ممکن است به پایان رسید تا انجام است ارسال 1 میلیارد دلار به سهامداران خارجی که هرگز بخشی از طرح من,” او گفت:.

“طرح من همیشه در مورد دیدن دو دوام شرکت های هواپیمایی در طرف دیگر دو دوام شرکت های هواپیمایی خواهد بود که وجود دارد نه فقط یک سال از در حال حاضر, اما پنج یا 10 سال از هم اکنون.”

دولت به خواست باکره سرمایه گذاران خارجی که در مجموع متعلق به 90 درصد—از جمله خطوط هوایی سنگاپور و هواپیمایی اتحاد—به به نجات آمده است.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>