ولوو Eicher می بیند هیچ عجله میان حمل و نقل برای خرید BS-IV کامیون

ولوو Eicher وسیله نقلیه تجاری (VECV) دیده نشده و هر گونه راش در میان حمل و نقل برای خرید BS-IV کامیون حتی اگر قیمت ها بالا خواهد رفت با 8 تا 15 درصد از مارس 1, هنگامی که BS-VI طول می کشد تا اثر گفت: شرکت مدیر عامل (MD) و مدیر ارشد اجرایی (CEO) Vinod Aggarwal.

با توجه به Aggarwal از شیوع کروناویروس است مختل لوازم از چین است.

تاثیر می توانست بدتر اگر تقاضا بالا بود چون VECV و دیگران خواهد بود در تلاش برای پاسخگویی به موقع تحویل. “همه از ما انتظار داشتند قبل از خرید اما هیچ کدام وجود دارد,” او گفت:. او افزود که در دو ماه گذشته فروش (صنعت) شده اند کم و سقوط در ماه فوریه شده است تندتر از سال-به-تاریخ (YTD) رها کنید. کامیون بالاتر از 16 تن را دیده اند سقوط از 60 درصد در فروش او اضافه شده است.

آن را به حال شده است در حالت عادی ماه مانند سال های گذشته این صنعت را سود از پیشرفت خرید پیش از دگرگونی در انتشار هنجارهای او گفت:. آهسته فروش تشک بادی مجهزند تاثیر اختلال در تجهیزات از چین گفت: Aggarwal.

تولید کنندگان در حال بررسی جایگزین برای تحقق زنجیره تامین خود را خواسته اما آن را به یک مقدار قابل توجهی از زمان برای رسیدن به ثبات سطح تولید. دلیل این است که این قطعات نیاز نظارتی تست گفت: راجان Wadhera رئیس جامعه هند تولید کنندگان خودرو (سیام) در بیانیه ای در روز چهارشنبه.

خودروسازان در هند واردات حدود 10 درصد از مواد اولیه از چین است. “اختلال در دسترسی به این بخش است به احتمال زیاد به شدت مانع تولید در همه بخش های,” او گفت:.

فروش کامیون در کشور شده اند و در حال سقوط از ژوئن 2019. در 10 ماه اول سال مالی آن است skidded 42 درصد بیش از مدت مشابه یک سال پیش با توجه به سیام.

Aggarwal نسبت ضعیف offtake از مدل با انتشار فناوری به سه ذینفعان کلیدی – تولید کنندگان و فروشندگان و حمل و نقل بودن محافظه کار در رویکرد خود را. این است که با توجه به همان تاریخ قطع برای هر دو فروش و ثبت نام از وسایل نقلیه.

در مصاحبه ماه گذشته Girish Wagh رئیس – وسایل نقلیه تجاری واحد کسب و کار – در تاتا موتورز نیز در حال اذعان کرد که قبل از خرید شده است کاملا خاموش و تنها با بزرگ و متوسط ناوگان اپراتورها خرید BS-IV وسایل نقلیه پیش از هنجارهای جدید.

در حالی که فروشندگان و تولید کنندگان با احتیاط که زین با مازاد موجودی سرمایه داران مایل به ارائه اعتبار مگر اینکه آنها مطمئن هستند که این مدل ثبت خواهد شد قبل از مهلت.

“وجود دارد مکانيسم دفاعی است که در مجموعه ای به عنوان BS-IV سهام به صفر مارس 31” گفت: Aggarwal. “کسب و کار اجرا می شود در خوش بینی. هر کس بسیار محتاط است, به عنوان در حال حاضر,” او اضافه شده است.

در پیتهمپور مبتنی بر شرکت نورد کل آن محدوده BS-VI کامیون و اتوبوس در هفته گذشته.

آن را نیز راه اندازی یک وسیله نقلیه تا زمان مرکز. با کمک واحد کنترل الکترونیکی (Ecu) نصب شده در کامیون های این مرکز شرکت را قادر به رفع BS-VI مدل بر اساس زمان واقعی در صورت شکست گفت: Aggarwal.

“در فاز دوم ما همچنین ارائه اخباری نگهداری از وسایل نقلیه. این است که در خط با کلی نوسازی برنامه” گفت: Aggarwal.

با توجه به تیز انقباض در M&C (کامیون) حجم در طول YTD FY20 و موجودی اصلاح انجام شده توسط تولید کنندگان و حجم برآورد شده به قرارداد 16-18 درصد برای سال ICRA گفته بود در یک گزارش در ماه ژانویه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>