‘ما نمی جرات شکایت’: تبعیض جنسی و آزار و اذیت طاعون رستوران فرانسوی آشپزخانه

اگر #MeToo جنبش زدم جنسیتی کردن برخی از حرفه ای آشپزخانه در سراسر جهان بخش رستوران در فرانسه است و نه به دنبال کت و شلوار. در روز بین المللی 2020, FRANCE 24 طول می کشد متوسط در آشپزخانه.

تبلیغات

محل کار جنسیتی و آزار و اذیت جنسی است نه اخبار به هر کسی مشغول به کار در رستوران فرانسوی بخش. یک نمای پر زرق و برق ستاره میچلین و تلاش برای آشپزی تعالی اغلب پنهان یک مبارزه روزانه برای زنان است. بیش از دو سال پس از تولد #MeToo جنبش های جنسی آزار و اذیت و ضرب و جرح در آشپزخانه هنوز هم حاکم است.

سلیقه در غذا در نظر گرفته شده است به یک ماده از دولت توسط رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی. آن است که چنین فرهنگی و سیاسی متهم موضوع که “وجود بی میلی به صحبت در مورد پخت و پز آشپز و طغیان در دنیای آشپزی” Célia Tunc دبیر کل کالج Culinaire فرانسه توضیح داد که به فرانسه 24. “این است که اگر ما در حال حفاظت از این جهان است.”

فرانسه سرآشپزها – مرد آنهایی که همچنان به برنده تمام جوایز. آنها “نمایندگان را حاملان و وارثان تاریخ فرانسه” با توجه به پاکسازی.

تحسین را برای مرد سرآشپزها چیزی جدید است. در سال 2013 مجله تایم اختصاص داده شده در آن صفحه به “خدایان اشپزی” اما به نحوی موفق به ترک زنان نه فقط پوشش, تصویر, اما در کل “شجره” از 50 با استعداد ترین سرآشپزها در جهان است.

برای بخش راهنمای میچلین ادعا را به غرور و افتخار از محل به زنان است. اما در سال 2020 آن را تنها تعلق می گیرد یک زن آشپز سه ستاره, Anne-Sophie عکس و فقط یکی دیگر از دریافت دو ستاره Stéphanie لو Quellec. این عدم تعادل جنسیتی در حال حاضر مستند شده توسط نیویورک تایمز در سال 2018 که توصیف آن به عنوان یک روند به سمت برادری به جای برابری در آشپزخانه.

آزار و اذیت و تجاوز جنسی

“با توجه به تمام مشاغل زنان تجربه آزار و اذیت در آشپزی عرصه می گوید:” ماریا one europe, رئيس جمهور از Parabere فروم یک سازمان در سراسر جهان است که به ترویج برابری جنسیتی در جهان آشپزی.

“من بیش از حد به طور منظم ارائه شده با شهادت از زنان و یا اعضای جامعه همجنسگرایان که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و یا مورد آزار و اذیت ، و من آنها را تشویق به این گزارش به دادگاه. محکوم کردن حمله از طریق شبکه های اجتماعی و یا ناشناس موفق به بالا بردن آگاهی از این مشکل اما آن را حل نمی کند. ما در زندگی تحت حکومت قانون و این باید ما چگونه این پایان است.”

چند قربانیان جرات صحبت کردن publicly. نمونه هایی از سوء استفاده فراوان هستند اما اکثر قربانیان مصمم به ناشناس باقی می ماند و تنها گزارش تجارب خود را به سایت های آنلاین. “ترس از بودن در لیست سیاه.” “اگر من به دنبال آن خواهد بود که پایان زندگی حرفه ای من.” “من در حال حاضر تنها زن در آشپزخانه, اگر من شکایت در بالا از آن!”

در مواجهه با این موانع زنان جوان – هنوز هم اغلب نوجوانان – نمی دانم چگونه عمل می کنند یا کسانی که به نوبه خود در این بخش تحت سلطه مردان است.

“بودن در آشپزخانه است و مانند بودن در ارتش می گوید:” لوسی یک آشپز است. در حال حاضر 29 سال, او تنها 16 هنگامی که یک sous – آشپز (زیر آشپز) قفل شده است و او را در یک اتاق سرد به خاطر او حاضر خود را پیشرفت. “ما در حال گفت در بسیاری از مواقع برای پاسخ به همه چیز” بله آشپز!’ و ‘این است که تنها راه آن است که ما اصلا جرات شکایت دارند.”

چرا جای خالی بسیاری?

فرانسه در هتل و پذیرایی در صنعت بسیار کوتاه کارکنان با حدود 130,000 جای خالی در هر سال است. اما هیچ کس در مورد صحبت کردن که چرا بسیاری از شغل پر نشده و یا اگر آنها در حال صحبت کردن publicly.

اما آنها در حال صحبت کردن در بخش خصوصی است. از “خرگوش chaud” (داغ خرگوش) به “grand malade” (نپرداخته), female کارکنان آشپزخانه می دانم که آنها باید در پایان شیفت خود. اما ضمنی کد در آشپزخانه است نه “تعادل تن porc“که ترجمه تقریبا به “جیغ در خوک خود را” – یعنی نه خود را شناسایی harasser.

Screengrab from Je dis non chef! on Instagram
Screengrab از Je قطع غیر آشپز! در Instagram © Instagram

Alexia Duchêne یک فینالیست در فصل 10 از محبوب تلویزیون نشان می دهد “سرآشپز بالا”. او نشان داد به سایت سرگرمی Melty که او تا به حال تجربه برخی از ناخواسته توجه در آشپزخانه. “در Michelin restaurants, بچه های خود را گرفتن کون, بحث زباله به شما. من متون زمانی که من 15 سال در 2am از بچه ها گفت: “بیا به جای من’.”

برای one europe وجود دارد تنها یک راه است که این تغییر خواهد کرد. “شما باید برای جلوگیری از تکرار و بیش از بیش است که این درمان طبیعی است که جهان از پخت و پز است که به سادگی که. نه عادی. آن را نه ‘فرهنگی’ و نه ‘شغل مرتبط با’. آن را به سادگی آزار و اذیت.”

شروع گفتگو

این گفتگو در نهایت شروع به گرفتن محل در مدارس پخت و پز, پس از قربانیان با اشاره به omertà که احاطه شده است این موضوع است.

با نام مستعار “هاروارد خوری” توسط Le Monde این Ferrandi مدرسه در پاریس تقریبا زمانی تعادل جنسیتی در آن جمعیت دانشجویی است و در حال حاضر پرداختن به این مسئله کلیدی است.

آموزش و پشتیبانی در مدرسه تکامل در طول ده سال گذشته شامل پیشگیری از آزار و اذیت برنامه نظارت از زن کارآموزان توسط یک پرستار و یک مددکار اجتماعی و کارگاه های تئاتر به تلاش برای تشویق بیشتر باز گفتمان در مورد این موضوع.

“اما ما نمی توانیم نیروی دانش آموزان به بحث می گوید:” Bruno de Monte Ferrandi مدیر عامل. “هنگامی که ما در حال هشدار به مشکل ما بلافاصله واکنش نشان می دهند. آن اتفاق افتاده است با a 15-year-old female شاگرد. ما تماس استقرار به آنها بگویید ‘یا آشپز برگ و یا ما در حال گرفتن دانشجو به خارج’.”

این سوال باقی می ماند: آیا این پاسخ قابل توجهی به اندازه کافی برای هر گونه تغییر پایدار در چنین مقاوم به درمان صنعت ؟

‘در زنان DNA به تولد’

جنسیتی مبتنی بر ناهنجاری است که بسیاری از سرآشپزها و 94 درصد از سرآشپزها حرفه ای در فرانسه در حال مردان – بیرون کشیدن یک مادر یا مادر بزرگ زمانی که آنها در حال صحبت کردن در مورد حرفه خود. پخت و پز در نظر گرفته به طور طبیعی زنانه در عرصه داخلی می شود مردانه در حرفه ای (persian). یکی از فرانسه معروف ترین سرآشپزها Paul bocuse, اسپانیایی خوان روجا ساخته شده از یک تمایز روشن بین غذاهای از سرآشپزها بزرگ و “زنان کوچک”, حتی اگر او اعتراف نمود که خود آموزش دیده توسط زنان است.

متاسفانه این نگرش نه تنها متعلق به گارد قدیمی. در سپتامبر سال 2019 زمانی که سوال در مورد عدم وجود زن سرآشپزها در یک سمپوزیوم برای جهان 50 بهترین (یک رقیب به راهنمای میچلین), Yannick Alléno سه ستاره آشپز فرانسوی به نظر او: “من آن را پشیمانی وجود دارد اما موانع ساختاری. بسیاری از زنان بپرسید به کار در ظهر دلیل در شب آنها را به مراقبت از کودکان. ما مردان خوش شانس هستند. آن را در زنان DNA به هنگام تولد است.”

امیدوارم برای نسل جدید

“هیچ زن وجود دارد کارشناسان در زمینه”; “آنهایی که با ما تماس گرفته شد در دسترس نیست”; “در هر صورت هیچ زن نامزد در رقابت” …

در مواجهه با چنین بهانه های Parabere فروم راه اندازی یک پایگاه داده از بیش از 6 ، 000 آشپزی زنان در 60 کشور از جمله سرآشپزها sommeliers تولید و شراب سازان. این مخاطبین در دسترس ساخته شده اند برای ترویج برابری جنسیتی در این بخش است.

“هفت سال پیش در اولین Parabere فروم هیچ کس صحبت کردن در مورد برابری در جهان آشپزی” توضیح می دهد که one europe. “کنوانسیون های داوران در مسابقات این میزگردها به ترتيب 100 درصد مرد بودند. همه فکر می کردند این طبیعی بود. امروز مردم واکنش نشان می دهد هنگامی که وجود دارد هیچ زنان در مرحله تغییر در ذهنیت ملموس است.”

آیا نسل جدید نیز همه چیز را تغییر دهید?

“کم کم همه چیز در حال حرکت رو به جلو. قبل از ما بودند و ترس از عدم اعتقاد بر این است که دیگر مورد. همه در همه ، وجود دارد یک تحول در مسیر درست” کامیل Aumont Carnel خالق Instagram account “Je قطع غیر آشپز” (من می گویم هیچ آشپز) صحبت با کانال تلویزیونی LCI.

“در این محیط ما یک هزار هاروی Weinsteins که تجاوز به عنف و آزار و اذیت و اخاذی مشاغل. ما نیاز به یک #MeToo برای کسب و کار رستوران خود ما Adele Haenel به پایان گمنامی به طوری که به گفته های شاهدان عینی می تواند آشکارا سیل در و سر در نهایت رول.”

این مقاله اقتباس شده از نسخه اصلی در فرانسه توسط Sophie گورمن.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>